عبارت:
Sfera- دستگاه استرچ پالت مخصوص بسته بندی انواع پالت-آتلانتا استرچ ایتالیا شینگل سقف شیبدار
بانک اطلاعات مصالح و کالاهای ساختمانی استاندارد - کتاب سال ایران دستگاه رسوبزدا با امواج رادیویی کانال تلگرام سایت صنعت ساختمان.آی آر نماشویی,پیچ و رولپلاک سنگ نما بدون داربست شینگل - آندولین - آندویلا-اجرای سقف شیبدار

سنگ آنتیک و مصنوعی

سنگ ساختمان

سنگ آنتیک و مصنوعی


در ابتدا احساس نيازي كه از طرف طراحان و معماران در جهت هر چه زيباتر و جذاب‌تر كردن محیط‌های داخلي و خارجي مطابق با جلوه و مشخصات موردنظر خودشان پديدار شد منجر به شکل‌گیری سنگ‌های مصنوعي شد. بعلاوه با پيشرفت صنعت ساختمان و ظهور سلیقه‌های مختلف و متنوع استفاده از سنگ‌ها و مصنوعاتي كه بتوانند اين نياز را پوشش دهند و با طرح‌های مختلف و عوامل كيفي بالا با در نظر گرفتن هزينه مناسب متناظر باشند غیرقابل‌انکار به نظر می‌رسید. بر همين اساس استفاده از روش تركيب سنگ‌ها و مواد در جهت به وجود آوردن مواد مصنوعي جديد كه داراي جلوه‌های ويژه و چشم‌نوازی بوده و تغييري در طرح و رنگ به وجود نيامده مورداستفاده قرار گرفتند. باوجوداینکه مواد اوليه براي ساخت سنگ‌های مصنوعي از اجزاء سنگ‌های طبيعي هست ولي می‌توان از افزودن رنگ‌دانه‌ها و استفاده از جنس‌های مختلف رنگ و طرح موردنظر را به دست آورد. وجود قابليت بهره‌گیری از مواد متنوع، قطعات فلزي، دانه‌های فسيلي، قطعات سنگ‌های قيمتي به‌عنوان مواد متشكله سنگ‌های مصنوعي امكان به وجود آوردن طرح‌ها و مدل‌های مختلف و درعین‌حال داراي زيبايي و جذابيت بالا و در سطوح و ابعاد مختلف را ميسر ساخته است. در اين مطلب تلاش شده كه اين مصنوعات موردبررسی قرار گيرد.

سنگ تراورتن

همان‌طور كه اشاره شد، سنگ‌های مصنوعي حاصل تركيب دوباره سنگ‌های طبيعي با ساير مواد افزاينده هستند كه باعث كاهش وزن آن‌ها شده و نصب آن‌ها را   تسريع می‌کند. مواد متشكله اين سنگ‌ها را می‌توان به‌طور خلاصه سيمان، رس‌ها، آگرگات هاي سنگ‌های ضایعاتی و خاک‌های با وزن كم دانست. موادي که در اين سنگ‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرند همگي داراي كيفيت مبتني بر ملاحظات محيطي و انساني هستند. رنگ‌های موردنظر براي اين سنگ‌ها توسط رنگ‌دانه‌هاي اكسيد آهن داده می‌شود. تركيب حاصل در داخل قالب‌های ريخته می‌شود كه نقش و نگارهاي سنگ‌های طبيعي را دارند و باعث ايجاد ظاهر کاملاً مشابه با سنگ‌های طبيعي در آن‌ها می‌شوند.

سنگ‌های مصنوعي در مقايسه با سنگ‌های طبيعي چندين برابر قيمت كمتري دارند، اين اختلاف به اين دليل است كه كارهايي كه بر روي سنگ‌های طبيعي تا عرضه در بازار و امكان استفاده از آن‌ها انجام می‌شود براي سنگ‌های مصنوعي انجام نمی‌شود و درواقع ضرورتي به انجام اين كارها وجود ندارد. اين سنگ‌ها همچنين کم‌وزن و با ضخامت كمتر بوده كه امكان استفاده از آن‌ها به ميزان 3 برابر بيشتر از سنگ‌های طبيعي را می‌دهد. بعلاوه به سبب داشتن مقاومت ساختاري بالا اين سنگ‌ها قادرند در فنداسيون هاي خاص بارهاي زياد را تحمل كنند. فروش سنگ‌های مصنوعي در واحد مترمربعي براي قطعات تخت صورت می‌گیرد و در جعبه‌های چوبي دستي بسته‌بندی می‌شوند. سنگ‌های مصنوعي بسته به مدلي كه دارند وزن مختلفي دارند و دامنه‌ای بين 15 كيلوگرم بر مترمربع در مورد قطعات كوچك تا 37 كيلوگرم بر مترمربع در مورد مدل‌های بزرگ را شامل می‌شود. به دليلي اينكه در اين سنگ‌ها رنگ جزوي از ساختار آن می‌باشد و در زمان قالب‌گیری سنگ در آن ثابت شده است، به‌مرورزمان از بين نمی‌رود. تجربيات كاري در مورد اين رنگ‌ها نشان داده كه حتي پس از گذر زمان‌های طولاني و در شرايط آب‌وهوايي مختلف همچون تغییرات جوي و فصلي و بدي آب‌وهوا تغيير قابل‌مشاهده‌ای در آن‌ها به وجود نمی‌آید.

سنگ‌های مصنوعي به دليل داشتن تحمل دمايي بالا قابليت به‌کارگیری آن‌ها در فضاي خارجي شومینه‌ها نيز وجود دارد. علت دارا بودن اين قابليت وجود مقداري رس در ساختمان آن‌ها می‌باشد. به‌کارگیری اين سنگ‌ها به‌صورت طبيعي با استفاده از ملات ها يا چسب‌ها است.

سنگ‌های مصنوعي با توجه به موادي كه در ساختار آن‌ها بكار رفته می‌توانند عناوين مختلفي داشته باشند:

- سنگ‌های مرمريتي: كه سنگ مرمر و سنگ‌های آهكي در آن‌ها بكار رفته است.

- سنگ‌های گرانيتي: كه تركيب موجود در آن شامل كوارتز، سيليكا، گرانيت، پرفي ري و ساري سنگ‌های سيليكاته می‌شود.

گرانوليت

گرانوليت حاصل تركيب سنگ‌دانه‌های گرانيتي و رزين می‌باشد. از اين سنگ مصنوعي می‌توان براي پوشش ديوارها و نماي ساختمان استفاده كرد. از ویژگی‌های اين نوع نما تنوع رنگي و قابليت اجراي آن در سطوح و اشكال هندسي مختلف است. امكان شست‌وشوی آسان اين متريال در نماهاي اجراشده وجود دارد.

سمنت پلاست

روشي كه براي توليد اين سنگ مصنوعي بكار می‌رود مشابه با روش توليد موزائيك معمولي می‌باشد. بااین‌وجود به دليل اختلاف‌های موجود در روش توليد و مواد اوليه متفاوت و از همه مهم‌تر موارد استفاده متنوع اين محصول بسته به نوع قالب‌ها ازجمله دیوار پوش سنگ نما، با كمي چشم‌پوشی می‌توان سمنت پلاست را يك سنگ مصنوعي در نظر گرفت.

سمنت پلاست با تغيير در ساختار مولكولي سيمان و با استفاده از واكنش پليمريزاسيون و به وجود آمدن شبكه زنجیره‌ای مقاوم به دست می‌آید. در طي اين واكنش سيمان كريستاله شده و شبكه بلوري به وجود می‌آورد. محصول حاصل درنهایت 3 برابر بتن مقاوم بوده و با بسياري از سنگ‌های طبيعي ازنظر استحكام قابل‌مقایسه است.

در اين نوع سنگ‌ها امكان ايجاد هرگونه طرح و رنگي وجود دارد. نوع رنگ‌بندی اين سنگ‌ها رنگ‌های عمقي را شامل می‌شود و از هرگونه روكش رنگي استفاده نمی‌شود.

هم اکنون شما هم می توانید در وب سایت صنعت ساختمان.آی آر آگهی خود را ثبت نمایید.

پیشنهاد می شود از این مطالب نیز دیدن نمایید:

جهت اطلاع از قیمت سنگ آنتیک و مصنوعی و سنگ دكوراتیو ,سنگ آنتیک پشت تلوزیون , سنگ مصنوعی به نیازمندیهای صنعت ساختمان.آی آر مراجعه نمایید .

بهترین برندهای صنعت ساختمان


Synthesi-دستگاه استرچ پالت مخصوص بسته بندی انواع پالت-آتلانتا استرچ ایتالیا
قیمت سقف شیبدار پوشش سقف فلزی -آندولین- آندویلاو شینگل- ورق طرح سفال ارزانترین قیمت کاشی و سرامیک نماشویی,پیچ و رولپلاک سنگ نما بدون داربست وارد کننده درب ضد سرقت-تولید کننده درب ضد سرقت چوب osb - چوب osb - وارد کننده چوب osb اجرای سقف شیبدار خرید و فروش زمین و ویلا در کرج

سایتهای مرتبط


بانک جامع نمایشگاهی ایران پایگاه اطلاع رسانی تجهیزات پایگاه اطلاعات و دانستنیهای جهان صنعت
«تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه،حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشندوفعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.»
آمار بازدید

GoStats provides website analytics