عبارت:
چشمی دیجیتال چشمی درب دیجیتال چشمی دیجیتالی درب قیمت چشمی دیجیتال درب خرید چشمی دیجیتال شینگل - آندولین - آندویلا-اجرای سقف شیبدار نماشویی,پیچ و رولپلاک سنگ نما بدون داربست شینگل سقف شیبدار
Sfera- دستگاه استرچ پالت مخصوص بسته بندی انواع پالت-آتلانتا استرچ ایتالیا کانال تلگرام صنعت ساختمان - تبلیغات رایگان در کانال تلگرام دستگاه رسوبزدا با امواج رادیویی

بلوک بتنی

انواع بلوک

بلوک بتنی


بلوك سيماني، انواع و نحوه ساخت آن؟

بلوك سيمانی يا بلوك بتوني حاصل مخلوط سيمان و آب با شن ريزدانه و ماسه يا ساير سنگدانه هاي مناسب و تكان دادن و فشرده ساختن مخلوط حاصل و عمل آوردن و محافظت از آن ها در يك فضاي مناسب هستند. اين بلوک‌ها به شکل‌های توخالي و توپر توليد می‌شوند و كاربرد آن­ها در ديوارهاي خارجي و داخلي در حالت باربر و غيرباربر و در تیغه‌های جداكننده و سقف‌های تیرچه‌بلوک و بخش‌های ديگر ساختمان می‌باشد. بلوک‌هاي سيماني معمولاً مخصوص مناطقي هستند كه محدودیت‌هایی در توليد آجر در اين مناطق وجود دارد. صرفه‌جویی در مصرف مصالح و زمان اجرا، حمل آسان، تا حدودي عايق بودن در برابر حرارت و صدا و مسلح كردن آسان را می‌توان از مزاياي اين محصولات برشمرد.

 

بلوک سیمانی

بسته به وزن بتوني كه از آن در ساخت بلوك استفاده می‌شود وزن بلوك متفاوت است. بلوک‌هاي ساخته‌شده از شن و ماسه طبيعي رودخانه‌ای يا شكسته، وزن ویژه‌ای برابر با 2000 كيلوگرم بر مترمكعب دارند كه اين وزن، معمولي است. وزن ويژه بلوك درصورتی‌که از 1680 كيلوگرم بر مترمكعب كمتر باشد سبك محسوب می‌شود. اين بلوک‌ها از دانه‌هایی نظير پوكه معدني و پوكه ساختگي ساخته می‌شوند. باوجود كم بودن وزن بلوک‌هاي سبك، مقاومت آن ها در مقايسه با بلوک‌هاي معمولي كاهش زيادي نشان نمی‌دهد.

بلوک‌هاي ساختماني ازنظر شكل ظاهري به دو نوع  توخالي و باربر و غيرباربر و توپر و آجر بتني و بسته به محل به‌کارگیری به ديواري توكار و نمادار، تیغه‌ای، ستوني و سقفي تقسیم‌بندی می‌شوند. براي دودكش، نعل درگاه، جدول خیابان‌ها و پیاده‌روها و فرش كف نيز بلوک‌هاي مخصوصي ساخته می‌شوند.

مطابقت بلوک‌ها با مشخصات و معيارها

بايستي بين ویژگی‌های فيزيكي، مكانيكي و ابعاد و شكل ظاهري بلوک‌هاي مورداستفاده در هر پروژه و مشخصات فني خصوصي و نقشه‌ها و ساير مدارك پيمان ذکرشده انطباق و هماهنگي وجود داشته باشد. نمونه‌های انواع بلوک‌هاي مورداستفاده يعني بلوک‌هاي توكار و نمادار ديواري و سقفي بايستي قبلاً توسط دستگاه نظارت و كنترل تصويب شده باشد.

استانداردهاي ايراني براي تطبيق ویژگی‌ها و روش‌های آزمايش بلوک‌ها به‌قرار زير است:

- استاندارد شماره 70: بلوک‌هاي سيماني

- استاندارد شماره 2909: استاندارد، ویژگی‌ها و روش‌های ارزيابي تيرچه و بلوك سقفي

- هر استاندارد ايراني ديگري كه تا زمان بسته شدن قرارداد در ارتباط با بلوک‌هاي سيماني تدوين يا تجدیدنظر شود.

در برخي موارد تا زماني كه هنوز استاندارد ايراني تدوين نشده است در وهله اول استانداردهاي سازمان بین‌المللی استاندارد (ISO) قابل استناد خواهد بود و درصورتی‌که اين استاندارد هم وجود نداشته باشد استانداردهاي آمريكايي ASTM، بريتانيايي BS و آلماني DIN به ترتيب می‌توانند به‌عنوان معيار مورداستفاده قرار گيرند.

خصوصيات و حداقل حدود قابل‌قبول

بلوک‌هاي ديواري

شكل بلوک‌هاي سيماني ساده بايستي مكعب مستطيل و کاملاً سالم و بی‌عیب باشد. ضمن اينكه سطوح آن ها نيز قابليت چسبندگي كافي با اندود و ملات را دارا باشند.

استاندارد ايران شماره 70، سال 1357، بلوک‌هاي توخالي ديواري را در انواع 40×30×20، 40×20×20 و 40×10×20 سانتی‌متر تقسیم‌بندی نموده و مجموع طول قطعات توپر را بيش از كل طول در همان جهت و سطح بخش‌های توپر را بيش از پنجاه‌درصد سطح كل بلوك در جهت عمود بر بار وارده و كمترين ضخامت جداره‌ها و پوسته بيروني بلوک‌هاي كوچك را 3 سانتی‌متر و بلوک‌هاي متوسط و بزرگ را 4 سانتی‌متر مشخص كرده است. اين ابعاد اسمي بوده و سايزهاي حقيقي طول و ارتفاع بلوك را يك سانتی‌متر كمتر در نظر می‌گیرند كه اين اختلاف به علت وجود ملات هست. براي طول، عرض و ارتفاع بلوك، به ترتيب 3±، 1.5± و 1.5± رواداري در نظر گرفته شده است. بر اساس توافقي كه بين سازنده و خريدار می‌تواند صورت گيرد اندازه و ابعاد ديگري نيز علاوه بر اين اندازه‌ها می‌تواند تهيه گردد. در استاندارد مزبور ویژگی‌های مواد اوليه مصرفي، طرز ساخت و مراقبت از بلوک‌ها و خشک‌کردن آن ها ذکرشده كه بايستي توسط سازندگان بلوک‌ها موردتوجه قرارگرفته و رعايت شود.

مواد تشکیل‌دهنده در ساخت بلوك براي مخلوط بتن لرزيده يك پيمانه سيمان پرتلند و 3.5 پيمانه شن (حداكثر به درشتي نصف ضخامت نازک‌ترین ديواره بلوك) و 2.5 پيمانه ماسه و 130 الي 150 ليتر آب است. حجم آب مصرفي در مورد بتن نلرزيده بيشتر بوده و برابر 160 الي 180 ليتر می‌باشد. مخلوط كردن می‌تواند با استفاده از دست و يا ماشين صورت گيرد. اختلاط درصورتی‌که براي ساخت بلوك با استفاده از وسايل دستي انجام شود، مخلوط بايستي به‌مرور و در قشرهاي 5 الي 7.5 سانتی‌متر در قالب ريخته شده و هر لايه به‌صورت مجزا كوبيده و فشرده گردد تا قالب به شكل كامل پر گردد و بعد سطح قالب با استفاده از ماله صاف و يكنواخت گردد. درصورتی‌که ساختن بلوك به‌وسیله وسايل مكانيكي صورت می‌گیرد، بايستي سطح پر شدن قالب تا ارتفاع معيني از سطح نهايي بالاتر باشد و سپس مخلوط بعدازاینکه لرزانده شد، كوبيده و صاف گردد. پس‌ازاین كه قالب‌گیری صورت گرفت بايستي بلافاصله بلوک‌ها از قالب جدا شده و بر روي صفحات زير بلوكي (پالت) به مكان مناسبي به‌منظور عمل‌آوری انتقال داده شوند.

هم اکنون شما هم می توانید در وب سایت صنعت ساختمان.آی آر آگهی خود را ثبت نمایید.

قیمت بلوک سیمانی دیواری-قیمت بلوک سیمانی معمولی-بلوک سیمانی لیکا-ابعاد بلوک سیمانی-قیمت بلوک سیمانی در مازندران-قیمت بلوک سیمانی سنگین-انواع بلوک سیمانی-جدول سیمانی-وزن بلوک سیمانی

 

 

جهت اطلاع از قیمت بلوک بتنی و بلوک سیمانی , بلوک بتنی به نیازمندیهای صنعت ساختمان.آی آر مراجعه نمایید .

بهترین برندهای صنعت ساختمان


پوشش سقف فلزی -آندولین- آندویلاو شینگل- ورق طرح سفال اجرای سقف شیبدار وارد کننده درب ضد سرقت-تولید کننده درب ضد سرقت ارزانترین قیمت کاشی و سرامیک چوب او اس بی- تخته osb - وارد کننده چوب osb - ورق او اس بی کانال تلگرامی صنعت ساختمان - تبلیغ در کانال تلگرامی صنعت ساختمان خرید و فروش زمین و ویلا در کرج Synthesi-دستگاه استرچ پالت مخصوص بسته بندی انواع پالت-آتلانتا استرچ ایتالیا

سایتهای مرتبط


بانک جامع نمایشگاهی ایران پایگاه اطلاعات و دانستنیهای جهان صنعت پایگاه اطلاع رسانی تجهیزات
«تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه،حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشندوفعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.»
آمار بازدید

GoStats provides website analytics

گروههای مرتبط

گروههای مرتبط

سایتهای مرتبط

کفپوش
دیوارپوش
پارتیشن اداری
بلوک سبک
قیمت کاشی سرامیک
پنجره upvc
پروفیل upvc
دکوراسیون داخلی
دیوارپوش pvc
کفپوش pvc
شینگل , سقف شیبدار
دستگاه بسته بندی پالت
     کفپوش بتنی
     چشمی دیجیتال
     شیرآلات اهرمی
     سقف شیبدار , شینگل
     کاشی و سرامیک
     درب ضد سرقت
     سقف عرشه فولادی
     نمای کامپوزیت
     پله گرد فلزی - پله پیچ
     تولید کننده درب ضد سرقت
     واش بتن , کفپوش بتنی
     تایل گچی

         اخبار و مقالات دنیای صنعت
         شبکه اینترنتی آفتاب
         آهن 20
         پروفیل پنجره upvc
         سئو سایت
         درب ضد سرقت
         دکوراسیون داخلی
         پنجره upvc
         سقف کاذب


          در سایت نیازمندیهای صنعت ساختمان .آی آر درج آگهی رایگان می باشد و مسئولیت آگهی های درج شده
          در این سایت بر عهده آگهی دهنده می باشد لطفا در كسب اعتبار و اعتماد آگهي دهنده، دقت كافي را مبذول فرمایید.