عبارت:

کفپوش چوبی

لیست کامل

کفپوش

کفپوش چوبی


کفپوش چوبی


كفپوش چوبي یک‌تکه (ساليد، ماسيو) و موارد كاربرد آن:

امكان استفاده و نصب اين نوع پاركت چوبي و كفپوش چوبي (ماسيو) در مکان‌های با شرايط جوي متعادل كه رطوبت و دما تغييرات چنداني ندارد (نظير حمام و آشپزخانه) و نيز مکان‌هایی كه در معرض حرارت مستقيم يا آتش قرار نگيرد، وجود دارد. اين نوع كف پوش در مکان‌های داراي گرمايش از كف مناسب نيستند و به علت ماهيت بی‌ثبات آن‌ها به‌هیچ‌وجه نبايد بر روي سطوحي كه گرمايش از كف دارند مورداستفاده قرار گيرند. نصب و اجراي اين محصول به دو طریق امکان‌پذیر است، هم با استفاده از میخ‌های مخفي و هم استفاده از يك چسب انعطاف‌پذیر در زير پاركت. اين نوع کف‌پوش‌ها می‌توانند در آينده ساب زده شوند ولي تعداد دفعاتي كه اين كار را بر روي این‌ها می‌توان انجام داد تفاوتي با انواع پارکت‌های چندلايه ندارد، چراكه بعد از 2 الي 3 بار ساب خوردن، در پارکت‌های ساليد هم فاق و زبانه نمايان شده و با توجه به ساختار پاركت قادر به ساب زدن بيشتر از اين نخواهيد بود؛ اما در مورد پارکت‌های ساليد یک‌تکه احتمال اينكه بتوان پارکت‌ها را جابجا كرد و يا درز و فاصله بين پارکت‌ها ايجاد نمود، وجود دارد.

کف پوش چوبی

كف پوش چوبي چندلايه (پارکت‌های مهندسی‌شده)، ساختار و كاربردهاي آن

اين نوع پاركت از يك لايه رويي از چوب درختان پهن‌برگ (چوب‌های باکیفیت‌تر و گران‌تر) و گونه‌های سوزنی‌برگ يا تعدادي لايي در لايه مياني و در كف آن، يك لايه روكش چوب و در جهت عكس و متقاطع ساخته شده‌اند. با توجه به اين ساختار با در نظر گرفتن پايداري و ثبات بالاتر اين پاركت در مقايسه با پارکت‌های ساليد و یک‌تکه (ماسيو) می‌توان آن را در محیط‌های مختلف به‌جز حمام مورداستفاده قرار داد. برخلاف کف‌پوش‌هاي یک‌تکه در مورد اين پارکت‌ها نمی‌توان از میخ‌های مخفي استفاده نمود، مگر اینکه ضخامت آن 18 میلی‌متر به بالا باشد؛ اما اين قابليت را دارند كه بر روي سطوح داراي گرمايش از كف و به‌صورت شناور و با فوم نصب و مورداستفاده قرار گيرند. همچنين از يك چسب انعطاف‌پذیر هم می‌توان براي چسباندن آن روي كف استفاده نمود. ساختار باثبات‌تر اين نوع پارکت‌ها علاوه بر دوام و ماندگاري بالا، به‌صورت مستقيم در حفظ محیط‌زیست هم تأثیر زيادي خواهد داشت.

کدام پروفیل‌های چوبي براي کف‌پوش‌هاي چوبي مناسبند؟

1. پروفيل فاق و زبانه

اين روش، روشي سنتي جهت نصب كف پوش محسوب می‌شود. انواع با لبه مربع يا مورب (پخ خورده) براي اين نوع پروفيل موجود است. امكان چسباندن با استفاده از يك چسب انعطاف‌پذیر بر روي كف وجود دارد. براي کامل‌تر كردن نصب می‌توان بعد از نصب شناور با استفاده از میخ‌های مخفي و يا فوم بر روي كف، از چسب زني اتصالات با چسب (WPVA، پلي وينيل استات) استفاده نمود.

2. پروفیل‌های كليكي (Click Fit)

پروفیل‌های كليكي امكان چفت شدن آسان الوارهاي پاركت در یکدیگر را فراهم می‌کنند. شما می‌توانيد در صورت لزوم تکه‌های پاركت را با استفاده از چسب انعطاف‌پذیر چسب زني كنيد. اين نوع پروفيل لبه مورب (پخ خورده) دارد. شكل ساختاري پروفیل‌های كليكي امكان استفاده از روش نصب ميخ زني را در کلیک‌ها غيرممكن می‌کند.

3. پاركت چوبي چهار تراش

پاركت چوبي چهار تراش لبه مربعي دارد و براي چسب زني به كف بايستي هميشه به‌طور مستقيم از چسب انعطاف‌پذیر استفاده شود. امكان ايجاد طرح‌های متنوع با استفاده از تکه‌های پاركت وجود دارد كه متداول‌ترین روش‌ها، چپ و راستي، جناقي و ساده است. به‌منظور ايجاد سطحي یکدست و يكنواخت، به علت اينكه پارکت‌ها بدون پرداخت هستند، بايستي پس از نصب بتونه‌کاری و ساب زده شوند.

برخي پوشش‌های موجود براي كف پوش چوبي

پوشش لاك كف پوش چوبي

پوشش لاك داراي سطح تماس نرمي است كه اين امر در تسهيل نگهداري و تميز كردن پارکت‌های چوبي كمك می‌کند ولي امكان خراشيدگي در آن وجود دارد، كه نياز به نگهداري مناسب دارد تا از اين كار جلوگيري شود. پوشش لاك عمدتاً براي براق كردن و صيقل دادن به سطوح كف پوش چوبي و پاركت مورداستفاده قرار می‌گیرد. اين لاک‌ها به دو حالت مات و نيمه براق در دسترس هستند و با توجه به اينكه كدام كف پوش انتخاب می‌شود، در کارخانه‌ها توليد می‌شوند. در اين نوع پوشش امكان ترميم موضعي وجود ندارد و ترميم آن فرايندي دشوار بوده و به زمان زيادي نياز دارد.

پوشش روغن‌های طبيعي كف پوش چوبي و پاركت

اين نوع پوشش رنگ طبیعی‌تر و جذاب‌تری در چوب ايجاد می‌کند. پوشش روغن فاقد خواص رفلكسي و بازتابندگي است چون سطح مجزاي از چوب به وجود نمی‌آورد. مقاومت بالايي در برابر شرايط جوي مختلف دارند و همين امر استفاده از اين پوشش‌ها را براي فضاهاي داخلي (حمام و آشپزخانه) و خارجي منازل بلامانع می‌کند. خراش بر روي کف‌پوش‌هاي روغني به‌ندرت اتفاق می‌افتد و تميز كردن آن نيز كار سختي نيست و بر همين اساس براي محیط‌های پرتردد هم مناسب هستند. البته پوشش روغن هرساله به رسيدگي و نگهداري نياز دارد و امكان ترميم و بازسازي موضعي براي آن وجود دارد و به‌آسانی اين كار قابل انجام است.

هم اکنون شما هم می توانید در وب سایت صنعت ساختمان.آی آر آگهی خود را ثبت نمایید.


تفاوت پارکت و لمینیت چیست؟

 

شاید می خواهید خانۀ چندسال ساخت خود را علاوه بر نقاشی داخلی به ترمیم ونصب کف بپردازید.امّا بین کفپوش پارکتی ولمینیت نمی دانید کدام را انتخاب کنید.

1.لمینیت نسبت به پارکت دوام بیشتری دارد.پارکت نسبت به آب فوق العاده حساس است و سریعا دچار تورم میشود و باد میکند.

2.لمینیت توسط شیارهایی که به آنها کلیک گفته میشود به راحتی روی زمین به صورت نر و ماده قفل و نصب میشود. ولی باید زیر پارکت یک فوم به طول 2میلیمتر پهن شود.

3.لمینیت کپی از طرح چوب طبیعی از چند لایه چوب متراکم و به هم فشرده HDF است. جنس پارکت چوب است و احتمال آمدن جانوران ریز بالاست.

4.بعد از نصب لمینیت نیازی به ساب و لاک نیست.پس از نظافت می توان وسایل را روی آن چید. تا 24ساعت باید از گذاشتن وسایل خیلی سنگین روی پارکت خودداری کرد.

5.سرعت و نصب لمینیت بالاست.ولی در پارکت زمان بیشتری می برد.

جهت اطلاع از قیمت کفپوش چوبی و کفپوش چوبی به نیازمندیهای صنعت ساختمان.آی آر مراجعه نمایید .

بهترین برندهای صنعت ساختمان


تلگرام صنعت ساختمان خرید و فروش زمین و ویلا در کرج چشمی درب دیجیتال وارد کننده درب ضد سرقت-تولید کننده درب ضد سرقت اینستاگرام صنعت ساختمان موتورخانه

سایتهای مرتبط


بانک جامع نمایشگاهی ایران
logo-samandehi

counter customizable free hit