عبارت:

درب و پنجره

لیست کامل

درب و پنجره

درب و پنجره


درب و پنجره

پنجره از زمان های بسیار دور جزو لاینفك خانه ها بوده است. پس از نسل ها استفاده از پنجره توسط بشر در شکل های مختلف و باتوجه به روحیه هنری متفاوت در افراد مختلف، استفاده از درب و پنجره به عنوان ابزاری كه باعث زیبایی و جذابیت خانه ها می شد رونق یافت. از طرفی با توسعه انواع تكنولوژی در ساخت شیشه، كیفیت نور ورودی به خانه ها بیشتر از پیش شد. شیشه های پنجره ها به حداقل ضخامت خود رسیدند و طراحان و استفاده کننده ها قادر بودند ابعاد بیشتری را برای پنجره های خود در نظر گرفته و یا سفارش دهند.

در این دوره از همان ابتدا سلیقه های مختلفی به منظور زیبایی بخشی و جذابیت شیشه های ساختمانی اعمال و عرضه شد.

 

انواع مختلف درب و پنجره امروزی

 

امروزه و در دنیای مدرن امروز اختلافات بسیاری در ساخت و تولید درب ها و پنجره ها با گذشته وجود دارد. انسان پس از عصر آهن و نیز بعد از آشنایی با انواع آلیاژهای دیگر و حتی ابداع ابزار دقیق به منظور استفاده و كار كردن با چوب ها و سنگ های مختلف تحول شگرفی را درزمینهٔ صنعت ساختمان سازی و بخصوص در ساخت درب و پنجره به وجود آورد.

 

درگذشته ای نه چندان دور، استفاده از انواع پنجره چوبی باضخامت های مختلف و دارای قابلیت نصب انواع یراق بازشو طرفداران زیادی داشتند و هنوز هم طراحان در ساختمان های خاص و با خصوصیات معماری خاص این نوع پنجره ها را موردتوجه قرار می دهند.

 

در پنجره های چوبی عاملی كه چوب را در برابر عوامل طبیعی همچون باد، باران و آتش محافظت می کند یك سری پوشش های رزینی هستند. علت عدم رواج این محصول در ایران و مهم ترین عامل بازدارنده پس از امنیت و نگهداری فاكتور قیمت این دسته از پنجره ها بوده است.

 

در سال های اخیر پنجره آلومینیومی و آهنی نیز به عنوان مناسب ترین و بهترین گزینه توجه ساختمان سازها و طراحان را به خود جلب كرده است. عامل رونق گرفتن این چنین محصولاتی طرح ها و اندازه های متنوع بی نظیر در پنجره آهنی و در مورد پنجره های آلومینیومی قیمت اولیه رقابت پذیر و سبكی و داشتن رنگ ثابت آن ها بوده است.

 

 

علل الزام‌آور تعويض پنجره قديمي

 

1. به وجود آوردن عایق صوتی مناسب

امروزه با ماشيني شدن جوامع مشكل عمده در اين ارتباط آلودگي هاي صوتی است. زندگي ماشيني انسان ها را به سبب سروصدای زيادي كه در محيط ايجاد مي شود با مشكلات عصبي و رواني بسياري همراه مي سازد كه گاه جبران ناپذير بوده و برطرف ساختن اين مشكلات مستلزم متحمل شدن هزینه‌های سرسام آور درماني مي باشد.

 

از طرفي با توجه به اينكه پنجره های آهني و آلومینیومی قديمي براي جلوگيري از ورود سر و صدای محيط عايق كارايي نيستند، به‌کارگیری درب و پنجره های upvc مي تواند تا حد زيادي در مرتفع ساختن اين مشكل بزرگ كمك كند.

درب و پنجره

در صورتي كه منزل و محل كار شما نيز در محيط هاي با سروصدای زياد همچون اتوبان، کنار مدارس، خیابان‌های شلوغ و یا بازار های پر رفت و آمد قرار گرفته است، با تعويض يا جايگزيني پنجره های قدیمی مي توانيد محيط آرام و دل‌نشین را براي خود و اطرافيانتان ايجاد نماييد.

 

2. صرفه جویی با درب ها و پنجره ها

 

با توجه به بالا رفتن هزینه‌های سوخت و انرژي و نيز اجراي مبحث 19 ساختمان، درب و پنجره های قديمي به دليل عايق نبودن و درزبندی‌های نامناسب باعث اتلاف انرژي در سطح بالايي مي شوند، كه اين امر به نوبه خود مصرف سوخت و انرژي را افزايش داده و متعاقباً باعث بالا رفتن هزینه های زندگي مي شود.

 

در مقايسه، درب و پنجره های upvc به ميزان زيادي از اتلاف انرژي ممانعت مي كنند چراكه پروفيل upvc نسبت به آهن و آلومینیوم به ميزان زيادي خاصيت نارسانايي بالايي دارد و همچنين درزبندي در آن مناسب هست.

 

3.ممانعت از ورود گردوغبار

 

درب و پنجره upvc عايق بسيار خوب و مناسبي در مقابل ورود گرد و غبار و دوده به داخل منازل هستند زيرا اين نوع درب و پنجره در قالب فريم خوب قرارگرفته‌اند و نيز به خوبي درزبندی شده اند. اين موضوع بالطبع يك مزيت براي درب و پنجره upvc محسوب مي شود. چراكه زماني كه براي پاكيزه نگه داشتن سطوح صرف مي شود كمتر خواهد بود. از طرفي عمر پرده، فرش و مبلمان نيز به سبب كمتر شسته شدن افزايش خواهد يافت.

 

4. استفاده از یراق آلات متناوع

 

از مزیت‌های ديگر تنوع بسيار بالا در يراق آلات درب و پنجره upvc و انواع حالات باز شونده مي باشد.

 

از انواع مختلف بازشوهاي درب و پنجره upvc مي توان به موارد زير اشاره كرد:

 

1. تک حالته و دو حالته 2-کشویی 3 فولکس واگنی 4-آکاردئونی 5-دو لنگه بازشو و ...

 

5. قابلیت نصب توری ، پرده ، کرکره و حفاظ

 

مزيت ديگر اینکه بر روي درب و پنجره upvc امكان نصب آن پرده مخصوص pvc توری های مخصوص رولینگ و کرکره نيز وجود دارد.

 

همچنين قابليت نصب حفاظ آهني بر روی فریم انتظار درب و پنجره دوجداره در اين نوع وجود دارد.

 

دیگر مزایا درب و پنجره upvc

 

از مزيت هاي ديگري كه براي درب و پنجره upvc در صورت استفاده وجود دارد عبارت‌اند از:

 

6. غیر قابل اشتعال بودن

 

7. راحتي در نگهداری و تمیز کردن

 

8. ممانعت از نفوذ آب باران به داخل ساختمان

 

9.سبک بودن پنجره و در نتیجه ایمن بودن آن

 

10. مقاومت در مقابل هرگونه آب و هوا

 

 

جهت اطلاع از قیمت درب و پنجره و درب و پنجره به نیازمندیهای صنعت ساختمان.آی آر مراجعه نمایید .

بهترین برندهای صنعت ساختمان


خرید و فروش زمین و ویلا در کرج چشمی درب دیجیتال وارد کننده درب ضد سرقت-تولید کننده درب ضد سرقت موتورخانه اینستاگرام صنعت ساختمان تلگرام صنعت ساختمان

سایتهای مرتبط


بانک جامع نمایشگاهی ایران
logo-samandehi

counter customizable free hit