عبارت:
نماشویی,پیچ و رولپلاک سنگ نما بدون داربست شینگل سقف شیبدار
چوب او اس بی- تخته osb - وارد کننده چوب osb - ورق او اس بی کانال تلگرام صنعت ساختمان - تبلیغات رایگان در کانال تلگرام شینگل - آندولین - آندویلا-اجرای سقف شیبدار دستگاه رسوبزدا با امواج رادیویی Sfera- دستگاه استرچ پالت مخصوص بسته بندی انواع پالت-آتلانتا استرچ ایتالیا

درب و پنجره

لیست کامل

درب و پنجره

درب و پنجره


پنجره از زمان های بسیار دور جزو لاینفك خانه ها بوده است. پس از نسل ها استفاده از پنجره توسط بشر در شکل های مختلف و با  توجه به روحیه هنری متفاوت در افراد مختلف، استفاده از درب و پنجره به عنوان ابزاری كه باعث زیبایی و جذابیت خانه ها می شد رونق یافت. از طرفی با توسعه انواع تكنولوژی در ساخت شیشه، كیفیت نور ورودی به خانه ها بیشتر از پیش شد. شیشه های پنجره ها به حداقل ضخامت خود رسیدند و طراحان و استفاده کننده ها قادر بودند ابعاد بیشتری را برای پنجره های خود در نظر گرفته و یا سفارش دهند.


در این دوره از همان ابتدا سلیقه های مختلفی به منظور زیبایی بخشی و جذابیت شیشه های ساختمانی اعمال و عرضه شد.

انواع مختلف درب و پنجره امروزی

امروزه و در دنیای مدرن امروز اختلافات بسیاری در ساخت و تولید درب ها و پنجره ها با گذشته وجود دارد. انسان پس از عصر آهن و نیز بعد از آشنایی با انواع آلیاژهای دیگر و حتی ابداع ابزار دقیق به منظور استفاده و كار كردن با چوب ها و سنگ های مختلف تحول شگرفی را درزمینهٔ صنعت ساختمان سازی و بخصوص در ساخت درب و پنجره به وجود آورد.

درگذشته ای نه چندان دور، استفاده از انواع پنجره های چوبی باضخامت های مختلف و دارای قابلیت نصب انواع یراق بازشو طرفداران زیادی داشتند و هنوز هم طراحان در ساختمان های خاص و با خصوصیات معماری خاص این نوع پنجره ها را موردتوجه قرار می دهند.

در پنجره های چوبی عاملی كه چوب را در برابر عوامل طبیعی همچون باد، باران و آتش محافظت می کند یك سری پوشش های رزینی هستند. علت عدم رواج این محصول در ایران و مهم ترین عامل بازدارنده پس از امنیت و نگهداری فاكتور قیمت این دسته از پنجره ها بوده است.

در سال های اخیر پنجره های آلومینیومی و آهنی نیز به عنوان مناسب ترین و بهترین گزینه توجه ساختمان سازها و طراحان را به خود جلب كرده است. عامل رونق گرفتن این چنین محصولاتی طرح ها و اندازه های متنوع بی نظیر در پنجره های آهنی و در مورد پنجره های آلومینیومی قیمت اولیه رقابت پذیر و سبكی و داشتن رنگ ثابت آن ها بوده است.


علل الزام‌آور تعويض درب و پنجره‌های قديمي

1. به وجود آوردن عایق صوتی مناسب

امروزه با ماشيني شدن جوامع مشكل عمده در اين ارتباط آلودگي هاي صوتی است. زندگي ماشيني انسان ها را به سبب سروصدای زيادي كه در محيط ايجاد مي شود با مشكلات عصبي و رواني بسياري همراه مي سازد كه گاه جبران ناپذير بوده و برطرف ساختن اين مشكلات مستلزم متحمل شدن هزینه‌های سرسام آور درماني مي باشد.

از طرفي با توجه به اينكه پنجره‌های آهني و آلومینیومی قديمي براي جلوگيري از ورود سر و صدای محيط عايق كارايي نيستند، به‌کارگیری درب و پنجره‌های upvc مي تواند تا حد زيادي در مرتفع ساختن اين مشكل بزرگ كمك كند.

درب و پنجره

در صورتي كه منزل و محل كار شما نيز در محيط هاي با سروصدای زياد همچون اتوبان، کنار مدارس، خیابان‌های شلوغ و یا بازار های پر رفت و آمد قرار گرفته است، با تعويض يا جايگزيني پنجره های قدیمی مي توانيد محيط آرام و دل‌نشین را براي خود و اطرافيانتان ايجاد نماييد.

2. صرفه جویی با درب ها و پنجره ها

با توجه به بالا رفتن هزینه‌های سوخت و انرژي و نيز اجراي مبحث 19 ساختمان، درب و پنجره‌های قديمي به دليل عايق نبودن و درزبندی‌های نامناسب باعث اتلاف انرژي در سطح بالايي مي شوند، كه اين امر به نوبه خود مصرف سوخت و انرژي را افزايش داده و متعاقباً باعث بالا رفتن هزینه‌های زندگي مي شود.

در مقايسه، درب و پنجره‌های upvc به ميزان زيادي از اتلاف انرژي ممانعت مي كنند چراكه پروفيل upvc نسبت به آهن و آلومینیوم به ميزان زيادي خاصيت نارسانايي بالايي دارد و همچنين درزبندي در آن مناسب هست.

ممانعت از ورود گردوغبار

درب و پنجره upvc عايق بسيار خوب و مناسبي در مقابل ورود گرد و غبار و دوده به داخل منازل هستند زيرا اين نوع درب و پنجره در قالب فريم خوب قرارگرفته‌اند و نيز به خوبي درزبندی شده اند. اين موضوع بالطبع يك مزيت براي درب و پنجره upvc محسوب مي شود. چراكه زماني كه براي پاكيزه نگه داشتن سطوح صرف مي شود كمتر خواهد بود. از طرفي عمر پرده، فرش و مبلمان نيز به سبب كمتر شسته شدن افزايش خواهد يافت.

3. استفاده از یراق آلات متناوع

از مزیت‌های ديگر درب و پنجره upvc تنوع بسيار بالا در يراق آلات و انواع حالات باز شونده مي باشد.

از انواع مختلف بازشوهاي درب و پنجره upvc مي توان به موارد زير اشاره كرد:

1. تک حالته و دو حالته 2-کشویی 3 فولکس واگنی 4-آکاردئونی 5-دو لنگه بازشو و ...

4. قابلیت نصب توری ، پرده ، کرکره و حفاظ

مزيت ديگر اینکه بر روي درب و پنجره upvc امكان نصب آن پرده مخصوص pvc توری های مخصوص رولینگ و کرکره نيز وجود دارد.

همچنين قابليت نصب حفاظ آهني بر روی فریم انتظار درب و پنجره دوجداره در اين نوع وجود دارد.

دیگر مزایا درب و پنجره upvc

از مزيت هاي ديگري كه براي درب و پنجره upvc در صورت استفاده وجود دارد عبارت‌اند از:

غیر قابل اشتعال بودن

راحتي در نگهداری  و تمیز کردن

ممانعت از نفوذ آب باران به داخل ساختمان

سبک بودن پنجره و در نتیجه ایمن بودن آن

مقاومت در مقابل هرگونه آب و هوا

نحوه تعویض درب و پنجره های قدیمی

بر اساس آنچه كه گفته شد جايگزيني درب و پنجره‌های قديمي با درب و پنجره upvc امري ضروري به نظر مي رسد. درب و پنجره upvc قابليت نصب بر روي ساختمان های با درب و پنجره های قدیمی را دارند. در واقع تعويض روی ساختمان های با درب و پنجره های قدیمی را به سبب عدم نياز به هيچ گونه تخريب ساختمان و آهن كشي و بنايي در هنگام انجام اين كار، مي توان يكي از ساده‌ترین و آسان ترين كارهاي نوسازی منازل و باز سازی برشمرد.

يك سري اقدامات هست كه بايستي قبل از نصب پنجره ها انجام داد. بعد از انجام اين اقدامات ابتدا بازشوها و لنگه ها ي پنجره ها درآورده مي شود. در مرحله بعد شيشه ها از قسمت هاي ثابت جدا مي شوند.

سپس عمل برش و كندن ستون‌هایی كه بازشو ها بر روی آن‌ها نصب گردیده بود صورت مي گيرد. در اين مرحله آنچه كه باقي مانده است فریم آهنی دور تا دور پنجره است و در اين حالت آماده نصب در و پنجره بر روي آن هست.

در مرحله بعد نوبت به نصب پنجره های upvc بر روي فريم آهني با استفاده از پيچ محكم مي رسد و پس از آن نصب شيشه هاي دوجداره بر روي پنجره انجام مي گيرد و در آخر عمل درزگيري با استفاده از فوم و چسب صورت مي گيرد. به منظور اطمينان در مورد تراز بودن و نرمي سفتي دستگيره، بعد از درزگيري پنجره ها را رگلاژ مي كنند.

براي جبران بخشي از هزینه‌های تعويض شما مي توانيد ضايعات باقي مانده از پنجره‌های قديمي را بفروشيد.

هم اکنون می توانید با ثبت نام در وب سایت صنعت ساختمان.آی آر اقدام به ثبت آگهی نمایید.

جهت اطلاع از قیمت درب و پنجره و درب و پنجره به نیازمندیهای صنعت ساختمان.آی آر مراجعه نمایید .

بهترین برندهای صنعت ساختمان


ارزانترین قیمت کاشی و سرامیک اجرای سقف شیبدار پوشش سقف فلزی -آندولین- آندویلاو شینگل- ورق طرح سفال کانکس وارد کننده درب ضد سرقت-تولید کننده درب ضد سرقت Synthesi-دستگاه استرچ پالت مخصوص بسته بندی انواع پالت-آتلانتا استرچ ایتالیا
قیمت سقف شیبدار کانال تلگرامی صنعت ساختمان - تبلیغ در کانال تلگرامی صنعت ساختمان خرید و فروش زمین و ویلا در کرج

سایتهای مرتبط


بانک جامع نمایشگاهی ایران پایگاه اطلاعات و دانستنیهای جهان صنعت پایگاه اطلاع رسانی تجهیزات
«تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه،حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشندوفعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.»
آمار بازدید

GoStats provides website analytics

گروههای مرتبط

گروههای مرتبط

سایتهای مرتبط

کفپوش
دیوارپوش
پارتیشن اداری
بلوک سبک
قیمت کاشی سرامیک
پنجره upvc
پروفیل upvc
دکوراسیون داخلی
دیوارپوش pvc
کفپوش pvc
شینگل , سقف شیبدار
دستگاه بسته بندی پالت
     کفپوش بتنی
     چشمی دیجیتال
     شیرآلات اهرمی
     سقف شیبدار , شینگل
     کاشی و سرامیک
     درب ضد سرقت
     سقف عرشه فولادی
     نمای کامپوزیت
     پله گرد فلزی - پله پیچ
     تولید کننده درب ضد سرقت
     واش بتن , کفپوش بتنی
     تایل گچی

         اخبار و مقالات دنیای صنعت
         شبکه اینترنتی آفتاب
         آهن 20
         پروفیل پنجره upvc
         سئو سایت
         درب ضد سرقت
         دکوراسیون داخلی
         پنجره upvc
         سقف کاذب


          در سایت نیازمندیهای صنعت ساختمان .آی آر درج آگهی رایگان می باشد و مسئولیت آگهی های درج شده
          در این سایت بر عهده آگهی دهنده می باشد لطفا در كسب اعتبار و اعتماد آگهي دهنده، دقت كافي را مبذول فرمایید.