عبارت:

پیاده روی متحرک

آسانسور و بالابر

پیاده روی متحرک


پله برقی ها از نظر کاربرد در سه دسته مجزا قرار می گیرند. این سه دسته عبارت‌اند از: outdoor-semi outdoor-indoor. این سه دسته به ترتیب از راست به چپ در محیط بسته (در محیط داخل ساختمان)، نیمه بسته (در پل های عابر پیاده) و محیط آزاد (در محیط خارج از ساختمان) مورد استفاده قرار می گیرند. طراحی پله برقی ها معمولاً در دو زاویه 30 و 35 درجه صورت می گیرد. البته این زاویه در مکان‌های مسطح صفر و در سطوح دارای شیب، 10، 11 و 12 درجه می باشد که به این نوع، راهروی متحرک یا AutoWalk گفته می شود.

پیاده روی متحرک

1. پله برقی های تجاری نوع تجاری (COMMERCIAL)

نمونه هایی از انواع تجاری می توان به پله برقی های پاساژها و فروشگاه ها اشاره کرد. این نوع پله برقی از نظر شکل ظاهری در چند دسته مجزا قرار می گیرند. در این نوع از پله برقی ها بسته به مکانی که بایستی قرار گیرند، سعی می شود تا از گزینه های مختلف همچون LIGHTING (.....) و امکانات مناسبی که به محل اجرای پروژه ارتباط دارد و می تواند به شکل ظاهری پله نمای زیباتری دهد، استفاده شود. انواع تجاری عموماً از نوع داخلی ( INDOOR)  محسوب می شوند که کاربردشان در مکان هایی هست که بسته و مسقف (سقف دار) هستند.

مشخصات فنی مرتبط با پله برقی های تجاری

انواع تجاری در سه دسته قرار می گیرند که عبارت اند از:

پله برقی هایی که برای مکان های عمومی همچون پاساژها و فروشگاه ها بکار گرفته می شوند که شامل موارد زیر می شوند:

HD-B-30-2 : که در اینجا عدد 30 نشان دهنده زاویه پله بوده و عدد 2 تعداد استپ فلت را نشان می دهد.

HD-B-35-2 : که در اینجا عدد 35 نشان دهنده زاویه پله و عدد 2 تعداد استپ فلت را نشان می دهد.

HD-B-30-3 : که در اینجا عدد 30 نشان دهنده زاویه پله و عدد 3 تعداد استپ فلت را نشان می دهد.

لازم به توضیح است که در قسمت میانی پله از support نگهدارنده بتنی استفاده می شود. علت استفاده از نگهدارنده وجود طول زیاد پله برقی نسبت به اندازه پله می باشد.

2. عمومی PUBLIC TRANSPORT ESCALATOR

کاربرد این نوع پله ها در مکان هایی همچون فرودگاه ها ، یا ایستگاه های مترو و ایستگاه های قطار می باشد. پله برقی های عمومی می توانند به صورت داخلی ( INDOOR) و یا در محیط باز (OUTDOOR) مورد استفاده قرار گیرند. این دسته از پله ها استحکام و توان موتوری بالاتری از انواع تجاری دارند. همچنین از لحاظ شکل ظاهری تا اندازه ای ساده تر از نوع تجاری می باشند.

 

مشخصات فنی مرتبط با پله برقی های عمومی

Public Transport Escalator که کاربرد آن ها در اماکن عمومی می باشد.

HD-G-30-3 :  که در اینجا عدد 30 نشان دهنده زاویه پله بوده و عدد 3 تعداد استپ فلت را نشان می دهد.

لازم به توضیح است که در قسمت میانی پله از support نگهدارنده بتنی استفاده می شود. علت استفاده از نگهدارنده وجود طول زیاد پله برقی نسبت به اندازه پله می باشد.

3. عمومی با بار ترافیک بالا HEAVY DUTY ESCALATOR

پله های برقی عمومی با بار ترافیک بالا مانند انواع عمومی هستند و تشابه زیادی از نظر ظاهری با پله های عمومی دارند. اما توان موتور و استحکامات قطعات آن از سایر انواع پله برقی بیشتر است. این نوع پله برقی ها بیشتر در پل های عابر پیاده رو مورد استفاده قرار می گیرند.

مشخصات فنی پله برقی های عمومی با ترافیک بالا HEAVY DUTY ESCALATOR

30: عدد 30 در اینجا نشان دهنده زاویه پله می باشد.

لازم به توضیح است که در قسمت میانی پله از support نگهدارنده بتن استفاده می شود. علت استفاده از نگهدارنده وجود طول زیاد پله برقی نسبت به اندازه پله می باشد.

در همه موارد ذکر شده در بالا به غیر از مدل HD-H-30 که برای ترافیک بالای انسانی مورد استفاده قرار می گیرد، در سایر موارد سه نوع دهانه ورود وجود دارد. این دهانه های ورودی عبارت اند از:

دهانه ورودی با عرض های 600mm ، 800mm و 1000mm

همان طور که گفته شد مدل HD-H-30 از این نظر متفاوت بوده و در آن دو نوع دهانه ورودی مورد استفاده قرار می گیرد که عبارت اند از  : 800mm و 1000mm

 

4. پیاده روی متحرک MOVING WALK

عمل پیاده روی متحرک همانند پله برقی می باشد اما این ها در سطوح با زاویه 0 درجه تا 12 درجه که در مکان های داخلی INDOOR و سرباز OUTDOOR وجود دارند، مورد استفاده قرار می گیرند. لازم به توضیح است که پیاده روی متحرک در اصل موتورهای ضعیف تری در مقایسه با پله برقی ها دارند. این پیاده روی متحرک لزوماً در مکان هایی مورد استفاده قرار می گیرند که دالان های طولانی در آن ها وجود دارد و این امر باعث خسته شدن عابران می شود که در این خصوص استفاده از پیاده رو متحرک کارساز خواهد بود.

جهت اطلاع از قیمت پیاده روی متحرک و پیاده رو متحرک , رمپ برقی , استاندارد رمپ برقی به نیازمندیهای صنعت ساختمان.آی آر مراجعه نمایید .

بهترین برندهای صنعت ساختمان


وارد کننده درب ضد سرقت-تولید کننده درب ضد سرقت چشمی درب دیجیتال خرید و فروش زمین و ویلا در کرج تلگرام صنعت ساختمان موتورخانه اینستاگرام صنعت ساختمان

سایتهای مرتبط


بانک جامع نمایشگاهی ایران
logo-samandehi

counter customizable free hit