عبارت:

قالب فلزی بتن - قالب بتن

لیست کامل

تجهیزات قالب بندی بتن

قالب فلزی بتن - قالب بتن


قالب فلزی بتن - قالب بتن

در ساختمان‌های بتنی قبل از انجام عمل بتن‌ریزی ابتدا باید، توسط افراد متخصص عمل قالب‌بندی انجام گیرد. معمولاً در عمل قالب‌بندی بعد از بستن آرماتور توسط افراد متخصص و قرار دادن میلگردهای مناسب در مکان مشخص سپس با استفاده از قالب‌های مستطیل شکل اقدام به قرار دادن قالب‌ها در کنار هم نموده و بدین ترتیب دورتادور محلی را که عمل بتن‌ریزی انجام خواهد گرفت قالب‌بندی می‌نمایند.

قالب بتن

قالب‌های بتن معمولاً به صورت مستطیل بوده و در گوشه‌های آن حدود 5 تا 10 ساعت به سمت بیرون لبه داریم. در سطح لبه‌ها شیارهای مشاهده می‌شود، که به منظور اتصال دو قالب به یکدیگر و جلوگیری از جدا شدن دو قالب مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای اتصال دو قالب از پین‌های آهنی استفاده می‌نمایند.

بدین صورت که دو قالب در کنار هم قرار داده و سپس لبه‌ی قالب‌ها را نیز در کنار هم فیکس می‌کنند. با استفاده از 2 پین فولادی که یکی به منظور نگه دارنده و دیگری به منظور اتصال دو قالب به یکدیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد. نحوه‌ی اتصال نیز بدین شرح هست که ابتدا پین اتصال از بین دو شیار لبه‌ی قالب عبور داده سپس از آن طرف پین دوم که وظیفه نگه‌دارنده را بر عهده دارد، قرار داده و با کوبیدن چکش سفت می‌نماییم.در ذیل تصویر این پین‌ها را مشاهده می‌نمایید:

پین

توجه کنید، عمل اتصال دارای سر و صدای بسیار زیادی حاصل از چکش‌های می‌باشد، بدین منظور حتماً در محل از ابزار لازم جهت حفاظت گوش‌ها استفاده نمایید.

در مواردی که قالب باید به صورت 90 درجه خم شود، با استفاده از نبشی‌های این کار صورت می‌پذیرد، که بدین صورت شما می‌توانید به راحتی یک خم ایجاد نمایید. در تصویر شماره 1 نبشی را مشاهده می‌نمایید و در تصویر شماره 2 مکان استفاده از نبشی در بین دو قالب که با رنگ قرمز مشخص شده است را مشاهده می‌نمایید.

نبشی

قبل از بستن قالب، ابتدا باید توجه داشت به منظور برگشت راحت قالب‌ها باید حتماً سطح قالب را چرب نماییم. تا بعد از انجام بتن‌ریزی کامل بتوانیم به راحتی قالب‌ها را از بتن ریخته شده جدا نماییم.

به منظور نگه داشتن قالب‌های که دارای ارتفاع بیشتری می‌باشند، باید از میله‌های نگه‌دارنده در پشت قالب استفاده نمود. بدین صورت قالب‌ها را در مکان خود علاوه بر شاقول کردن تثبیت نیز می‌نماییم. به میله‌های نگه‌دارنده پشت‌بند نیز گفته می‌شود.

باید توجه نمود که تمامی درزهای قالب با استفاده از ابزار مناسب پوشانده شود، در صورت عدم انجام این کار بعد از انجام بتن‌ریزی وجود درزها باعث خارج شدن بتن از قالب می‌شود.

قالب‌بندی سازه‌های بتنی دارای هزینه فراوان می‌باشد. به طوری که قسمت عمده ای از هزینه‌ی یک ساختمان بتنی را تشکیل می‌دهد.

قالب بتن

ایمنی در قالب‌بندی:

یکی از مباحث مهم امنیت در هنگام قالب‌بندی می‌باشد. باید بسیار توجه داشت که هر لحظه امکان پرت شدن قالب‌ها با توجه به اشتباهات متداولی که در کار انجام می‌پذیرد هست و باید در هنگام قالب‌بندی به طور کامل اطراف ساختمان خالی باشد. مخصوصاً در ساختمان‌های که بیش از دو طبقه ارتفاع دارند. همچنین جدا شدن قالب در هنگام بتن‌ریزی نیز بسیار متداول  اتفاق افتاده است. نمونه ای دیگر هنگام جدا قالب‌ها بعد از بتن‌ریزی هست، که به دلیل سفت شدن بتن در کنار قالب نیاز به فشار بسیار به منظور جداسازی حس می‌شود که این مورد نیز خود باعث وجود خطرات فراوان می‌شود.

قالب بتن

فنّاوری‌های جدید در قالب‌بندی:

در گذشته قالب‌بندی با استفاده از چوب انجام می‌گرفت. امروزه دیگر استفاده از چوب منسوخ‌شده است. امروزه استفاده از قالب‌های آهنی بسیار متداول می‌باشد. اما سنگینی قالب‌ها و وجود خطرات فراوان و آلودگی‌های ایجاد شوند صوتی در این قالب‌ها بسیار مشهود می‌باشد. به طوری که استفاده از این قالب‌ها در برج‌های مرتفع غیر قابل انجام است. بد نیست بدانید ابزارهای جدیدی نیز توسط شرکت‌های ساختمانی به منظور قالب‌بندی برای استفاده عموم ساخته و عرضه شده است. از جمله این فناوری‌ها استفاده از قالب‌بندی پلاستیکی قابل بازیافت، قالب‌های مانا با نقش عایق و قالب‌های مانا با نقش سازه‌ای می‌باشد.

امروزه همچنین برای شکل دهی به انواع قوس های ساخته شده با مصالح دیگر همچون گچ هم از قالب استفاده می کننده ولی به دلیل روان بودن بیش از حد برخی از مصالح ابتدا بر روی زمین با استفاده از قالب طرح را ساخته و سپس انتقال می دهند به مکان مناسب، البته باید توجه داشت که در کف زمین با استفاده از ورق ها و یا کیسه های خاص مصالح را از سطح زمین جدا کرده و سپس سطح آن را چرب می نمایند، تا در هنگام جدا سازی به مشکلی بر نخورند.

هم‌اکنون شما هم می‌توانید با مراجعه به بالای صفحه جدیدترین آگهی‌های قرار داده‌شده توسط شرکت‌های ارائه‌کننده خدمات بتن‌ریزی و نصب قالب‌های فلزی را مشاهده و استعلام قیمت نمایید. همچنین درصورتی‌که خود نیز تولیدکننده انواع خدمات بتن‌ریزی و نصب قالب‌های فلزی می‌باشید، می‌توانید با مراجعه به صفحه ثبت آگهی اقدام به ارسال آگهی رایگان در نیازمندی‌های صنعت ساختمان . آی آر نمایید.

منبع: صنعت ساختمان . آی آر

جهت اطلاع از قیمت قالب فلزی بتن - قالب بتن و قالب فلزی بتن دست دوم , قالب بتن , قالب فلزی ژله , قالب فلزی بتن کارکرده , وزن قالب فلزی بتن , قالب بتن پلاستیکی به نیازمندیهای صنعت ساختمان.آی آر مراجعه نمایید .

بهترین برندهای صنعت ساختمان


خرید و فروش زمین و ویلا در کرج وارد کننده درب ضد سرقت-تولید کننده درب ضد سرقت موتورخانه چشمی درب دیجیتال تلگرام صنعت ساختمان اینستاگرام صنعت ساختمان

سایتهای مرتبط


بانک جامع نمایشگاهی ایران
logo-samandehi

counter customizable free hit