عبارت:

ساندویچ پانل

سقف و دیوار

ساندویچ پانل

ساندویچ پانل و تری دی پانل چیست؟ تری دی پانل درواقع یك دیوار پیش‌ساخته متشكل از دو بخش هسته عایق پلی استایرن نسوز (یونولیت) و شبکه‌های پیش جوش فولادی می‌باشد كه با استفاده از مفتول‌های فلزی به‌صورت خرپا به هم اتصال پیدا کرده‌اند


با نصب ساندویچ پانل و پاشیدن بتن بر روی آن از اتصال دو شبکه فولادی و بتن، سازه ای بسیار پایدار و بادوام حاصل می شود.

به  جای دیوارهای آجری و سفالی از این پنل می توان استفاده کرد. ساندویچ پانل یک سیستم مطلوب و مناسب برای کف، سقف و بام  محسوب می شود و در ساختمان ها و ویلاهای تا دو طبقه بدون نیاز به اسکلت و در مورد ساختمان های بلندتر به شکل ترکیبی با سیستم قاب بتنی یا فلزی قابلیت کاربری دارد.


از کاربردهای دیگر آن می توان به اجرای سوله های صنعتی- سیلوها، سردخانه ها و اماکن ورزشی اشاره کرد. R(value) میزان مقاومت مواد در برابر نفوذ و عبور گرما می باشد که هرچقدر عدد بیشتری داشته باشد مقاومت بالاتر است. برگ خریدهای زیادی در تغییر R(value) تأثیر می گذارند. 

ازجمله این عوامل می توان به ضخامت و تراکم های مختلف هسته پلی استایرن، ضخامت های متفاوت سیمان پاشیده شده به سطوح داخلی و خارجی دیوارها و نیز تغییرات دمای محیط، ضخامت هسته پلی استایرن در زمان سفارش اختیاری اشاره کرد. هسته پلی استایرن باعث بالا رفتن عدد R(value) تا 10 الی 12 درصد می شود.

یک دیوار ساندویچ پانل وزن قابل توجهی را می تواند تحمل کند. طی آزمایشی موفقیت آمیز یک پانل معمولی قابلیت تحمل بار ساختمانی بیشتر از 2500 کیلوگرم بر مترمربع را نشان داده است. ساندویچ پانل دارای ضخامت 6 سانتی متر درجه مقاومت F900 را داراست که با افزایش قطر هسته پلی استایرن تا 10 سانتی متر می توان آن را به 120 نیز رساند.

هسته پلی استایرن اصلاح شده در مقابل سوختن مقاوم است و نیز فاقد کلر و فلوئورهای کربن (S، CFC) هست که به لایه ازون آسیب وارد می کنند. در ساختمان هایی که سیستم دیوار بلوک سفالی و یا آجر در آن ها بکار برده شده در زمان زمین لرزه با خرد شدن ردیف های اول قسمت های بالایی در ابعاد بزرگ به آوار تبدیل می شوند. ولی در ساندویچ پانل به علت پایین بودن وزن سازه و اتصال مفتولی آوار و  متلاشی شدن دیده نمی شود.

ساندویچ پانل

استفاده از ساندویچ پانل چه مزایایی دارد؟

 1. نسبت به سایر مصالح، دیوارهای ساخته شده از ساندویچ پانل سبک تر هستند.
 2. سرعت حمل و نقل و راحتی ساندویچ پانل در ارتفاع
 3. دارای مقاومت بالا در مقابل نیروهای برشی ناشی از زمین لرزه هستند.
 4. نفوذ ناپذیری در برابر حرارت، سرما، رطوبت و سر و صدا
 5. ساندویچ پانل به دلیل اینکه مجهز به قشرهای بتونی در طرفین هستند در مقابل آتش سوزی مقاوم اند.
 6. ساختمان ساخته شده در برابر حشرات نفوذناپذیر است
 7. قابلیت انتقال و استفاده از ساندویچ پانل در نقاط صعب العبور برای ساختن ساختمان بدون ضرورت وجود کارگران متخصص
 8. امکان دسترسی به فضاهای مفید بیشتر به دلیل اینکه دیوارهای ساخته شده از ساندویچ پانل ضخامت ناچیزی دارند.
 9. قطعات پیش ساخته ساندویچ پانل به دلیل انعطاف پذیری که دارند در اجرای طرح های مختلف آزادی عمل زیادی را در اختیار کاربر قرار می دهند.
 10. به سبب وزن پایینی که قطعات سقف و دیوار ساندویچ پانل ها دارند در هزینه پی سازی و اسکلت ساختمان های بلندمرتبه صرفه جویی می شود.
 11. مصرف بهینه انرژی به سبب داشتن قابلیت ممانعت از عبور گرما یا سرما و صرفه جویی در هزینه تهویه مطلوب ساختمان در فصول سرد و یا گرم
 12. بالا بردن عمر مفید ساختمان و سیستم های تاسیسات ساختمان
 13. جلوگیری از ایجاد آلودگی صوتی (نسبی) و فراهم آوردن آرامش لازم برای ساکنین مناطق پرتردد و شلوغ شهرهای بزرگ
 14. امکان برگشت سرمایه گذاری در امور ساختمان سازی در کمترین زمان
 15. امکان هدایت آسان لوله های آب و فاضلاب و برق و تلفن از زیر شبکه پانل و نصب چهارچوب درب ها و کلاف فلزی پنجره ها پیش از پاشیدن بتن و درمجموع اجرای تاسیسات ساختمان با هزینه بسیار کم
 16. به کندن و تخریب تأسیساتی دیوارها و سقف نیازی نبوده و بنابراین نخاله های انباشته ایجاد نشده و در هزینه و زمان صرفه جویی خواهد شد.
 17. بعدازاینکه عملیات بتن پاشی در طرفین پانل ها با ضخامت حداقل 4 سانتی متر، انجام شد پانل ها نیازی به ملات گچ و خاک نخواهند داشت و برای آماده کردن دیوارها و سقف به منظور نقاشی پلاستر گچ (سفیدکاری) اجرا می شود.
 18. در سیستم های پیشرفته ساندویچ پانل نعل درگاه حذف می شود.
 19. ساندویچ پانل برای جابجایی و حمل ونقل نیاز به هزینه کمی دارند؛ مثلاً امکان جابجایی 1000 مترمربع ساندویچ پانل با استفاده از یک دستگاه تریلر وجود دارد
 20. با بکار بردن دیوار و سقف ساندویچ پانل برای ساختمان سازی، آهن آلات مصرفی بهره وری و کارایی بیشتری خواهند داشت. به عنوان نمونه با استفاده از 17 کیلوگرم در مترمربع فولاد به شکل مفتول و میل گرد امکان ساخت یک واحد مسکونی یک طبقه وجود دارد.

جهت اطلاع از قیمت ساندویچ پانل و ساندویچ پانل سقفی و دیواری , ساندویچ پانل دست دوم به نیازمندیهای صنعت ساختمان.آی آر مراجعه نمایید .

بهترین برندهای صنعت ساختمان


خرید و فروش زمین و ویلا در کرج وارد کننده درب ضد سرقت-تولید کننده درب ضد سرقت موتورخانه تلگرام صنعت ساختمان چشمی درب دیجیتال اینستاگرام صنعت ساختمان

سایتهای مرتبط


بانک جامع نمایشگاهی ایران
logo-samandehi

counter customizable free hit