عبارت:

پودر بندکشی

انواع ملات

لینکهای مرتبط : پودر بندکشی .
پودر بندکشی


پودر بندكشي چیست ؟

پودر بندكشي، پودري با قابليت مخلوط شدن آسان با آب كه حاصل آن توليد خميري انعطاف‌پذیر با كارايي مطلوب می‌باشد. اين پودر در قطعات بنايي، سفالي و گچ، تمامي درزها و بندهايي تا عمق 5 میلی‌متر، به‌منظور درزبندي كاشي و سراميک و قطعات سيماني و بتوني می‌تواند مورداستفاده قرار گيرد.

پودر بندکشی

امتيازات

استفاده از پودر بندكشي در بندكشي قطعات مختلف ساختماني از مزاياي زير برخوردار است:

- اين پودر کاملاً ضد آب است

- داراي ثبات و يكنواختي رنگ می‌باشد

- داراي كيفيت و تنوع زيادي در رنگ می‌باشد

- خطاي انساني را در اختلاط مواد سنتي از بين می‌برد

- ضد شوره می‌باشد

- پايه سيمان محسوب می‌شود

- در رنگ‌های مختلف وجود دارد

- داراي چسبندگي بسيار زياد و بدون ترك است

- انواعي در ايران توليد می‌شوند كه در مقايسه با محصولات مشابه ازلحاظ اقتصادي باصرفه‌اند

- فوق‌العاده ضد شوره و ضد آب هستند

- تضمين لازم را به قطعاتي كه با اين ماده بندكشي می‌شوند ازنظر زيبايي، دوام و استحكام می‌دهند

- مقاومت زيادي در برابر نفوذ آب و رطوبت از خود نشان می‌دهند.

- ميري كه از اختلاط با آب حاصل می‌شود، بدون ترک‌خوردگی و عارضه انقباض و با نيروي چسبندگي و پيوستگي بالا، بندکشی‌های تا 5 میلی‌متر را پر می‌کند.

- استفاده اين ماده با مقداري چسب بتن قابل‌اطمینان مقاوم، ماندگار، آسان و سريع است.

مقدار مصرف:

در مورد کاشی‌های 15×15 كه بندهاي 3 میلی‌متري دارند حدود 250 گرم از پودر بندكشي براي استفاده در سطحي برابر يك مترمربع كافي می‌باشد.

طرز استفاده:

براي كف و سطوحي كه بيشتر در معرض رطوبت قرار دارند، پودر بندكشي به رنگ‌های طوسي و براي ديوارها پودر به رنگ‌های گوناگون مورداستفاده قرار می‌گیرد. قبل از استفاده تمامي بندها بايستي به‌اندازه تراشيده و تميز شود و سپس گردگيري كامل با استفاده از برس مرطوب انجام گيرد.

بايستي حتماً عمل بندكشي به‌وسیله كاردك لاستيكي صورت گيرد و عمق بندها به‌طور كامل پر شود. قبل از اينكه ماده بندكشي خشك شود براي از بين بردن پستی‌وبلندی اطراف بندها از اسفنج مرطوبي براي كشيدن بر روي سطح كار استفاده می‌شود و بعد از خشك شدن كامل نيز سطح كار توسط پارچه تميزي صيقل داده می‌شود.

بندكشي نبايد در هواي با دماي زير 5 درجه سانتي گراد يا در هواي با دماي بالا و در مجاورت آب انجام گيرد. پيشنهاد می‌شود براي هماهنگ ساختن رنگ ماده مخصوص بندكشي با رنگ اصلي قطعات مورد بندكشي، خمير آماده‌شده با رنگ اصلي به‌صورت كامل مخلوط شود. براي اينكه اطمينان بيشتر حاصل شود بهتر است كه مقداري از ماده بندكشي مخلوط شده با رنگ اصلي در لايه نازك به‌عنوان نمونه كار اجرا شود تا بعدازاینکه خشك شد رنگ واقعي آن را بتوان تعيين كرد. مصرف پودر بندكشي بر روي سطح كار معمولاً 24 ساعت بعد از نصب كاشي يا سراميك صورت می‌گیرد و در مدت 48 ساعت بارها آب‌پاشی به‌آرامی بر روي بندها انجام می‌شود. بهتر است كه براي داشتن استحكام لازم و بسيار بالا از چسب بتن استفاده شود.

نحوه استفاده از ملات بندكشي ويژه كاشي و سراميك و سنگ

- نوعي از اين ملات بندكشي به شكل پودر خشك توليد و عرضه می‌شود بنابراين در زمان مصرف تنها آب تميز به آن افزوده می‌شود و نيازي به استفاده از افزودنی‌های ديگر همچون سيمان و ساير مواد وجود ندارد.

- براي ساخت ملات ميزان آبي كه بايستي استفاده شود بين 20 تا 30 درصد وزن پودر خشك می‌باشد كه ميزان دقيق آن به ضخامت بندها بستگي خواهد داشت.

- درصورتی‌که کف‌مال كردن بندهاي كاشي و سراميك بايستي عمليات تميزكاري سطوح كاشي و سراميك به‌محض پايان عمليات بندكشي انجام شود و نبايد به‌روزها يا زمان ديگر موكول شود.

- بايستي سطوح كاشي و سراميك به‌وسیله گوني خشكي تميز شود

- پس از تميزكاري شست و شوي سطوح كاشي و سراميك می‌تواند تأثیر زيادي در دوام و گيرش سریع‌تر بندها داشته باشد.

-براي كاشي و سراميك ميزان استفاده از پودر بندكشي بستگي به ابعاد آن‌ها خواهد داشت ولي معمولاً اين ميزان براي هر مترمربع كمتر از نيم كيلوگرم است.

- در زمان ساخت ملات بندكشي، بايستي ميزان مصرف در دوره‌های زماني كار موردتوجه قرار گيرد و در صورت سفت شدن ملات ساخت شده به‌هیچ‌عنوان دوباره آب اضافه نگردد. در اين حالت بايستي ملات سفت شده دور ريخته شود.

برخي نكات در مورد نحوه استفاده از ملات بندكشي براي آجرهاي نما

- در اين مورد نيز در انواعي كه به‌صورت پودر خشک‌شده آماده‌ شده‌اند در زمان مصرف نيازي به استفاده از ساير افزودنی‌ها نبوده و تنها از آب تميز استفاده می‌شود.

- بيشترين ميزان آب موردنیاز براي ساخت ملات بندكشي 15 درصد وزن خشك در نظر گرفته می‌شود.

- براي بندكشي آجرهاي نما حتماً بايستي از ماله مخصوص بندكشي استفاده شود.

- در زمان استفاده از ملات بايستي از دستكش مخصوص بنايي استفاده شود.

- در مورد پودرهاي بندكشي تولیدشده از تركيبات معدني و سيماني هر چه ويژگي جذب آب بيشتري توسط آجرهاي نما صورت گيرد در موقع اجراي عمليات بندكشي آلودگي سطوح نما بيشتر خواهد بود و به دقت عمل بيشتري نياز خواهد بود.

- اگر چنانچه نياز به تميزكاري در سطح آجرها باشد، اين عمليات با استفاده از گوني خشك و در كمتر از 12 ساعت بعد از عمليات بندكشي بايستي انجام شود.

هم اکنون شما هم می توانید در وب سایت صنعت ساختمان.آی آر آگهی خود را ثبت نمایید.

جهت اطلاع از قیمت پودر بندکشی و پودر بندکشی , ملات بندکشی کاشی و سرامیک به نیازمندیهای صنعت ساختمان.آی آر مراجعه نمایید .

بهترین برندهای صنعت ساختمان


خرید و فروش زمین و ویلا در کرج اینستاگرام صنعت ساختمان موتورخانه وارد کننده درب ضد سرقت-تولید کننده درب ضد سرقت چشمی درب دیجیتال تلگرام صنعت ساختمان

سایتهای مرتبط


بانک جامع نمایشگاهی ایران
logo-samandehi

counter customizable free hit