عبارت:
چشمی دیجیتال  چشمی درب دیجیتال چشمی دیجیتالی درب قیمت چشمی دیجیتال درب خرید چشمی دیجیتال لوازم آشپزخانه فرانس اعطای نمایندگی تجهیزات آشپزخانه کانال تلگرام صنعت ساختمان - تبلیغات رایگان در کانال تلگرام نماشویی,پیچ و رولپلاک سنگ نما بدون داربست موتور خانه  موتورخانه  نصب موتور خانه  تعمیر موتورخانه نماشویی,پیچ و رولپلاک سنگ نما بدون داربست

پرلیت

عایق حرارتی

پرلیت


پرلیت چیست ؟

امروزه پيشرفت تكنولوژي و اثرات اين پيشرفت در صنعت ساختمان استفاده از مصالح مدرن و جديد را در اين صنعت بسيار مرسوم ساخته است. در طي سال‌های گذشته ماده‌ای بنام پرليت از طريق كشورهاي توسعه‌یافته مورد شناسايي قرارگرفته و در صنايع مختلف من‌جمله ساختمان‌سازی مورد استفاده قرارگرفته است. در صنعت ساختمان گرايش به استفاده از اين ماده در جهت بهره‌گیری از ویژگی‌های منحصربه‌فرد و مهم آن بسيار حائز اهميت است. بر همين اساس علل استفاده از پرليت و بهره‌گیری از قابلیت‌های آن در ساختمان در سه دسته زير طبقه‌بندی می‌شود:

پرلیت

1. مصرف پرليت براي سبک‌سازی

2. مصرف پرليت براي استفاده از قابليت عايق حرارتي و صوتي آن

3. ساير كاربردها

1. مصرف پرليت براي سبک‌سازی

توليد بلوک‌های ساختماني سبك با كيفيتي فراتر از هر ماده ديگر جهت تهيه بتن سبك و بر اساس بالاترين استانداردهاي جهاني، پارتیشن‌های گچي پرليتي با وزن كم، به‌کارگیری در ديوارهاي دوجداره (سيستم پوشش ديوارها) و پشت‌بام‌ها، ديوارهاي غیر حامل، كف اتاق‌ها براي كم كردن ميزان بار مرده، بالا بردن عایق‌کاری ساختمان و پايين آوردن هزینه‌های مربوط به مصرف انرژي، آجرنسوز، ورق‌های نسوز، عايق پرليتي به‌عنوان جايگزين براي يونوليت و پلي اورتان، آجرهاي پرليتي، پلاستر پرليت

از پرليت منبسط‌شده براي توليد محصولات زير در جهت استفاده در صنايع ساختمان می‌توان استفاده كرد:

بتن آماده (سيمان پرتلند با پرليت منبسط مخلوط می‌شود) براي احتياجات مختلف ساختماني، براي بكار بردن در ملات ها، آماده‌سازی بتن‌های پرليتي، براي روكاري ساختمان‌ها، حمام‌ها و استخرهاي سرپوشيده و موارد ديگر.

1. اندود آماده كه مخلوطي از پرليت و گچ می‌باشد و در جهت جايگزيني کاه‌گل در ساختمان‌ها كه براي استفاده از آن در ساختمان‌ها از پمپ و يا ماليدن بر روي ديوار استفاده می‌شود. در اين كار سرعت كار و صرفه‌جویی در تعداد نيروي موردنیاز نسبت به روش‌های قديمي تفاوت چشم‌گیری دارد. همچنين ازلحاظ نفوذناپذيري در برابر صدا و تبادلات حرارتي كمتر نسبت به مصالح سنتي ارجحيت دارد.

2. تهيه پرليت مخلوط با مواد قيري براي استفاده در پوشش سقف‌ها

3. ساخت محصولات پرليتي در جهت عایق‌بندی لوله‌های آب گرم و سرد

ب) مصرف پرليت براي استفاده از قابليت عايق حرارتي و صوتي آن

امكان مخلوط پرليت با سيمان به نسبت‌های مختلف وجود دارد كه در اين صورت قطعه‌های سبک‌وزن حاصل می‌شود. اين ملات در مقايسه با ملات سيمان وزن و هدايت گرمايي كم و جذاب صداي بالاتري دارد. می‌توان صفحات پرليتي را بابا استفاده از پرليت و يك ماده چسباننده همچون گچ تهيه كرد. اين صفحات سبک‌وزن بوده و عايق صوتي و حرارتي خوبي محسوب می‌شوند. صفحات جذب صدا حاصل مخلوط كردن پرليت و آزبست هستند. معمولاً با توجه به نوع و درجه حرارت، عايقي از پرليت منبسط با دانه‌بندی‌های نيم تا يك و يك تا چهار میلی‌متر به‌کاربرده می‌شود. با توجه به ویژگی‌هایي همچون عايق بودن، کم‌وزن بودن و مقاومت بالا در برابر حريق، پوسيدگي و موريانه زدگي پرليت كاربردهايي دارد كه در ادامه بيان می‌شود:

1. عايق سبك و پركننده- سيمان پرتلند و خمير يا پلاستر سنگ گچ

2. عايق زير طبقات در جهت عايق كردن سقف‌ها

3. آستر شومينه در جهت ضد حریق كردن

4. بلوک‌ها در جهت عايق نمودن لوله‌ها

سيمان پرتلند و خمير يا پلاستر سنگ گچ

يك كاربرد پرليت می‌تواند در مصارف خارجي و مقاوم نمودن تيرها و ستون‌ها در برابر آتش‌سوزی به‌عنوان ماده‌ای متراكم كننده و تقویت‌کننده سيمان پرتلند و پلاستر سنگ گچ باشد. درگذشته پلاستر ساخته‌شده حاصل مخلوط سنگ گچ و شن بوده است؛ اما مسئله‌ای كه در استفاده از پلاسترهاي شني وجود دارد انفجار شن‌ها و ترک‌خوردگی و تخريب آسان آن در اثر آتش بوده است. در مقايسه پلاستر پرليتي ضمن اينكه محصولي سبك است، در مقابل آتش‌سوزی نيز مقاوم است (ضد حريق).

عايق زیر طبقات

علت استفاده از پرليت در عايق سازي چيست؟

عايق زير طبقات پرليت، خصوصياتي همچون غیرآلی بودن و درنتیجه عدم فساد، اشتعال مشكل و مقاوم در برابر موريانه زدگي دارد. با توجه به داشتن pH خنثي، خوردگي و سايش در لوله‌کشی‌ها و سیم‌کشی‌های الكتريكي زیر طبقات ديده نشده و اين امر باعث كاهش شديد نفوذ و انتقال صدا در بين طبقات و از طبقه به ديوارها و از سيستم لوله‌های زير طبقات می‌شود. در حالتي كه پرليت به‌عنوان عايق زیر طبقات به‌کاربرده می‌شود، از موادي كه خاصيت دفع‌کنندگی آب و كاهش گردوغبار را دارند و درواقع مختص همين كار تهيه شده‌اند، استفاده می‌شود. در طبقات سيماني، طبقات آسفالتي و طبقات تخته‌ای می‌توان از پرليت استفاده كرد.

عايق كردن سقف

براي عايق كردن سقف‌ها، پاگرد طبقات، سازه‌های سبك و موارد بسيار ديگري از عايقي سبك و محكم كه حاصل مخلوط كردن پرليت و سيمان پورتلند با آب هست، استفاده می‌شود.

برخي از مزیت‌های استفاده از پرليت براي عايق كردن سقف

- مقاومت در برابر آتش‌سوزی

- افزايش ميزان مقاومت در برابر آتش

- كاستن از نفوذ و انتقال صدا

- عايق بسيار خوب

- واجد شيب لازم جهت هدايت باران و برف

- وزن كم (60 درصد کم‌تر از پلاستر شني)

- عايق حرارتي: مقاومت گرمايي در آن چهار برابر بالاتر از پلاستر شني است درنتیجه به خاطر ويژگي مهم آن (صرفه‌جویی) در سیستم‌های تهويه مطبوع هم كاربرد دارد.

هم اکنون شما هم می توانید در وب سایت صنعت ساختمان.آی آر آگهی خود را ثبت نمایید.

جهت اطلاع از قیمت پرلیت و پرلیت - ملات گچ و پرلیت به نیازمندیهای صنعت ساختمان.آی آر مراجعه نمایید .

بهترین برندهای صنعت ساختمان


وارد کننده درب ضد سرقت-تولید کننده درب ضد سرقت خرید و فروش زمین و ویلا در کرج

سایتهای مرتبط


بانک جامع نمایشگاهی ایران
logo-samandehi

counter customizable free hit