عبارت:

تایل سنگریزه ای

سقف شیبدار

تایل سنگریزه ای


تایل سنگریزه ای چیست ؟


تایل سنگریزه ای تایلهای گالوانیزه و یا آلوزینک با روکش سنگ ریزه طبیعی جهت پوشش سقف شیبدار میباشند.

ورق های آلوزینک با مواد شن ریزه های مینرال با رنگدانه های طبیعی یکی از متداول ترین تایل های پوشش سقفی در جهان میباشند که با توجه به ظاهری زیبا و جلوه ای طبیعی و با داشتن لوازم جانبی کامل که یک سیسستم پوشش سقف شیبدار یکپارچه ایجاد میکنند .

در ایران تایل آلوزینک با پوشش سنگدانه ای با نام های : تایل دکرا، تاپ تایل ،متروتایل ،تایل کره ای و تایل نیوزلندی  معروف است  و در رنگ بندی و طرح های متنوع در دسترس میباشد .

طول عمر ورق آلوزینک در مقایسه با ورق گالوانیزه

فولاد پوشیده شده با الوزینک دارای مقاومت بسیار بیشتری در مقابل خوردگی است که متاثر از حفاظت قوی و سرسختانه فلز روی به همراه مقاومت فلز آلومینیوم عملکرد برتری را نسبت به ورقهای گالوانیزه در تمامی شرایط آب و هوایی به وجود آورده است،علاوه بر این به دلیل سیستم نصب افقی تایل ها و روش میخ کاری بر روی آنها از خطرخوردگی و زنگ زدگی در محل میخ اجتناب شده است.کلیه عوامل و مشخصه های فوق باعث می شوند تا ورقهای آلوزینک طول عمر و زمان کاربری طولانی تری در مقایسه با سایر ورق های پوشش سقفی داشته باشند.

 

ساختار تایل سنگدانه ای از 8 لایه تشکیل شده است :

  1. فولاد : لایه اصلی تشکیل دهنده  تایل فولاد میباشد ، که با 8 لایه با سیستم کوتینگ پوشانیده شده است.
  2. زینک آلومینیوم : روکش زینک آلومینیوم با مقاومت بالا با روکش آلومینیوم و مقاومت حفاظتی زینک که مقاومت بسیار بالایی در مقابل خوردگی ایجاد میکند و باعث طول عمر بالای  پوششها میگردد .
  3. اکرلیک رزین : مانع از فرسایش تایل ها میشود  و نیز لایه ای محافظتی میباشد .
  4. لایه پایه : لایه پایه خاصیت چسبندگی دارد و باعث ثابت نگه داشته شدن سنگریزه ها  روی تایل می شود.
  5. سنگ ریزه : سطح خارجی تایل ها با سنگ ریزه های طبیعی که خود رنگ میباشند و در طولانی مدت تغییر رنگ نمیدهند پوشیده شده اند .
  6. لعاب : لایه نهایی میباشد که باعث درخشندگی سطح تایل و سنگدانه ها می شود و درعین حال مانع نفوذ گرد و غبار  به داخل سطح تایل می گردد.
  7. روکش اپوکسی : لایه سطح زیرین تایل بوده که باعث بالا بردن مقاومت ورق ها در برابر بخار آب و یخ زدگی میشود.
  8. پوشش ارگانیک : آخرین لایه سطح زیرین تایل بوده که سازگاری محصول را با محیط زیست فراهم می نماید.

جهت اطلاع از قیمت تایل سنگریزه ای و سقف شیبدار تایل سنگریزه ای ریواکا و تایل سنگدانه ای به نیازمندیهای صنعت ساختمان.آی آر مراجعه نمایید .

بهترین برندهای صنعت ساختمان


خرید و فروش زمین و ویلا در کرج چشمی درب دیجیتال اینستاگرام صنعت ساختمان تلگرام صنعت ساختمان وارد کننده درب ضد سرقت-تولید کننده درب ضد سرقت موتورخانه

سایتهای مرتبط


بانک جامع نمایشگاهی ایران
logo-samandehi

counter customizable free hit