عبارت:

کفپوش pvc

کفپوش

کفپوش pvc


کفپوش pvc


همان‌طور كه از نام آن هم مشخص است جنس اين نوع كف پوش از پی‌وی‌سی است و از محسنات آن قابل‌شست‌وشو بودن آن است.

کف پوش PVC

موارد استفاده:

كاربرد عمده كف پوش PVC معمولاً در محیط‌های اداري و تجاري كه به شست‌وشوي مداوم نياز دارند می‌باشد. در منازل مسكوني هم بيشتر در آشپزخانه‌ها كه احتمال ريختن آب همواره وجود دارد نصب و مورداستفاده قرار می‌گیرد.

مزايا و معايب كفپوش PVC

- غيرقابل نفوذ در برابر آب و قابل‌شست‌وشو

- مقاوم در مقابل حرارت و مواد اسيدي: اين محصول به خاطر روكش مقامي كه در برابر سيگار، حرارت و اسيد دارد امكان استفاده از آن را در كف آشپزخانه، بیمارستان‌ها و آزمایشگاه‌ها را فراهم كرده است.

- خواص آنتي استاتيك داشته و بر روي تمامي سطوح صاف قابليت نصب دارد

- كيفيت بالايي داشته و دوام و ماندگاري بالا دارد

- انواع هموژن آن با استفاده از پلي يورتان با تكنولوژي بی‌نظیری تقویت‌شده است.

- انواع ضدباكتريايي آن براي استفاده در راهرو، راه‌پله بیمارستان‌ها، داروخانه‌ها، بخش اورژانس بيمارستان و غيره قابليت نصب دارد.

- نصب آن به دليل سبكي به‌آسانی و سريع انجام می‌شود

- ازلحاظ اقتصادي مقرون‌به‌صرفه بوده و به سبب تشابه آن ازنظر نما با پارکت‌ها، طرفداران ویژه‌ای براي خود دارد.

معايب کف‌پوش PVC

در مقايسه با لمينت نصب كف پوش PVC زمان‌بر است. می‌توان اسباب و اثاثيه را به‌محض نصب آن بر روي آن چيد. در مقايسه با لمينت نياز به‌صرف هزينه كمتري دارد اما در انتهاي كار با توجه به گران‌تر بودن هزينه نصب و زيرسازي هر دو تقریباً قيمت تمام‌شده يكساني دارند؛ اما با در نظر اين مورد كه كف پوش PVC باعث خراب شدن كف زيرين خود شده و امكان اينكه جدا شده و مجدداً مورداستفاده قرار گيرد و نيز ازنظر زيبايي لمينت در رده بالاتري قرار می‌گیرد. در اين نوع كف پوش بعد از مدتي در محل‌های پررفت‌وآمد براثر سايش رويه رنگي طرح دار رفته‌رفته خرد شده و رنگ مشكي وسط ظاهر می‌شود.

اجزاء تشکیل‌دهنده كف پوش PVC

  • خصوصيات فني: عرضه اين محصول در بازار در ابعاد مستطيلي تقريبي 15 سانتی‌متر براي عرض و 90 سانتی‌متر براي طول صورت می‌گیرد. براي نصب كف پوش به كف چسبانده می‌شود. ضخامت اين کف‌پوش‌ها 2 الي 3 میلی‌متر بوده و عمدتاً با طرح چوب مشابه با پاركت توليد و در دسترس مصرف‌کنندگان قرار می‌گیرند. اين امر به دليل تقاضاي بالاي آن‌ها صورت می‌گیرد. در جهت بالا بردن مقاومت مكانيكي و ماندگاري بيشتر بر روي کف‌پوش‌های PVC با لایه‌ای محافظ در دو نوع ساده و عاج دار پوشش ايجاد می‌کنند. نوع عاج دار برجستگی‌های ريزي در سطح دكوراتيو خود دارد كه از سرخوردن و جابجايي اجسام بر روي كف پوش ممانعت می‌کند. از ساير طرح‌های کف‌پوش PVC می‌توان طرح برجسته، طرح گرانيت و ... را نام برد.

کف‌پوش PVC ساده: در ساختار اين نوع کف‌پوش‌ها كه شباهت بالايي با طرح‌های پاركت و چوب دارند جهت قرارگيري بهتر آن‌ها در مجاورت هم و جدا نشدن از سطح كار و نيز ممانعت از باز شدن درز در بين تايل هاي کف‌پوش، يك لايه PVC متراكم و انعطاف‌پذیر استفاده می‌شود و در لايه ديگر كه لايه دكوراتيو كف پوش محسوب می‌شود لایه‌ای با ضخامت حدود 12 ميكرون قرار داده می‌شود كه نماي کاملاً شبيه به پاركت و چوب به آن می‌دهد. در انتها در جهت افزايش دوام و استحكام در برابر فرسايش يك لايه محافظ بر روي آن كشيده شده كه از استحكام لازم جهت استفاده در كف ساختمان برخوردار است.

تفاوتي كه بين کف‌پوش PVC عاج دار و ساده وجود دارد مربوط به لايه دكوراتيو است كه در کف‌پوش‌های عاج دار برجستگی‌های بسيار كوچكي بر روي سطح قابل‌لمس و احساس است. استفاده از آن مانع از سرخوردن و جابجا شدن فرش بر روي آن می‌شود. دو مدل با طرح‌های الواري و پاركتي براي کف‌پوش PVC چوبي در بازار وجود دارد. اين نوع کف‌پوش PVC چوبي داراي سه لايه است كه باهدف قرارگيري بهتر در مجاورت هم و جدانشدن از سطح كار و ممانعت از باز شدن درز در بين تايل هاي کف‌پوش كه نماي آن تشابه زيادي با پاركت و چوب طبيعي دارد، دولايه از PVC و يك لايه دكوراتيو بر روي آن قرار می‌گیرد. در ضمن لایه‌ای محافظ هم بر روي آن كشيده می‌شود تا دوام كافي براي استفاده در كف ساختمان را داشته باشد. از مزاياي برجسته آن می‌توان به ماندگاري و دوام بالا و نيز نگهداري آسان‌تر نسبت به ديگر انواع کف‌پوش اشاره كرد.

  • اصطلاحات رايج در بازار و نكات مهم خريد: کف‌پوش PVC در دو نوع کف‌پوش PVC تايل و کف‌پوش PVC رول در دسترس است.

در زمان تهيه کف‌پوش PVC بايستي نوع و محل استفاده کف‌پوش مدنظر قرار گيرد تا خريد با توجه به نوع كاربري صورت گيرد. به‌عنوان‌مثال براي مکان‌های داراي احتمال سرخوردن انواع عاج دار بايستي خريداري شود. توصيه كلي معمولاً به اين صورت است كه در آشپزخانه‌ها به دلیل احتمال خيس شدن زياد از کف‌پوش PVC و در مکان‌های ديگر کف‌پوش پاركت يا لمينت مورداستفاده قرار گيرد.

  • شرايط حمل و نگهداري در كارگاه: در كل بايستي اين نوع کف‌پوش‌ها از حرارت‌های بالا و يا داغ مصون باشند. در زمان انبار كردن با احتمال بروز آتش‌سوزی وسايل خاموش كردن آتش همواره بايد در دسترس قرار داشته باشد.

هم اکنون شما هم می توانید در وب سایت صنعت ساختمان.آی آر آگهی خود را ثبت نمایید.


کفپوش pvc: معمولا برای افزایش استحکام مکانیکی و دوام کفپوش های pvc لایه ای محافظ در دو نوع ساده و آجدار بر روی آن قرار میدهند. نوع آجدار: این لایه دارای برجستگی های ریز در سطح دکوراتیو می باشد تا از سرخوردن و جابجایی اجسام بر روی کفپوش جلوگیری نماید. طرح برجسته و طرح گرانیت از دیگر طرح های کفپوش pvcاست.
نصب کفپوش pvc: به دلیل ضخامت کم و خاصیت ارتجاعی به زیرسازی اولیه نیاز است سپس توسط چسب بر روی زمین قرار خواهد گرفت.
ویژگی های کفپوش pvc:
1 .ضد آب و قابل شستشو 2. مقاوم در برابر حرارت و اسید 3. دارای خواص آنتی استاتیک 4. قابل نصب بر روی تمامی سطوح صاف 5. دارای کیفیت و طول عمر بالا 6. دارای انواع آنتی باکتریال برای نصب در راهرو و راه پله بیمارستانها ،داروخانه ها ،بخش اورژانس و ...


مراحل اجرای کفپوش pvc

جهت اطلاع از قیمت کفپوش pvc و کفپوش pvc , کفپوش پی وی سی رولی ارزان به نیازمندیهای صنعت ساختمان.آی آر مراجعه نمایید .

بهترین برندهای صنعت ساختمان


تلگرام صنعت ساختمان خرید و فروش زمین و ویلا در کرج وارد کننده درب ضد سرقت-تولید کننده درب ضد سرقت چشمی درب دیجیتال موتورخانه اینستاگرام صنعت ساختمان

سایتهای مرتبط


بانک جامع نمایشگاهی ایران
logo-samandehi

counter customizable free hit