عبارت:

پله گرد فلزی

پله نرده


پله گرد فلزی

 

به منظور انتقال افراد از یک سطح به سطح دیگر که در ارتفاع قرار دارد از پله و یا آسانسور و یا انواع بالابر استفاده می شود. پله ها معمولاً با طرح و شکل های خاصی متناسب با مکان و محیط نصب طراحی می شوند. از این رو پله گرد فلزی و یا پله های مارپیچی معمولاً برای مناطقی که فضای کمی برای نصب پله در نظر گرفته شده است، استفاده می گردد. پله گرد فلزی معمولاً بدون پاگرد و استراحت گاه می باشند و برای انتقال افراد بسیار مناسب می باشند، این در حالی است که انتقال اجسام در این نوع پل ها بسیار سخت انجام می شود.

 


پله گرد فلزی

 

امروزه استفاده از این نوع پل ها برای دارا بودن زیبایی در دکوراسیون داخلی نیز بسیار استفاده می شود، بدین منظور طبقه بندی این نوع پل ها مطابق با موارد ذیل می باشد:

 

1- پله های دو محور باکس:

 

2- تک محور خود ایستا

 

3- تک محور کناری بیرونی

 

4- تک محور کناری داخلی

 

5- دو محور تیرآهنی

 

6- راه پله کلاسیک دوطرفه

 

7- تک محور کنسولی

 

8- تک محور میانی

 

9- دو محور ورقی

 

10- راه پله خطی

 

11- راه پله فرار

 

12- محور مرکزی

 

13- محور میانی دوبل

 

14- راه پله یو شکل

 

جالب است بدانید، پله فرار برای ساختمان های شش طبقه به بالا الزامی می باشد. به همین خاطر یکی از بهترین نوع راه پله ها که هم فضای کمی را اشغال نماید و هم دارای ضریب ایمنی بالا باشد و درعین حال کاهش طول مسافت داشته باشیم، بهترین گزینه استفاده از پله گرد فلزی می باشد.

 

پله فرار

پله های گرد هم درون ساختمان و در بیرون از ساختمان قابل اجرا می باشند. استفاده از پله گرد فلزی بیرونی نیازمند رعایت یکسری الزامات می باشد، که در فصول سرد و یخبندان موجود ایجاد مشکل برای ساکنین نشود.

 

از مهم ترین نکاتی در هنگام نصب پله های گرد و مارپیچ باید توجه داشته باشید امنیت آن می باشد. همچنین متریال پله ها بسیار حائز اهمیت بوده و باعث دوام بیشتر پله در برابر آسیب ها وارد می شود. نصب پله های گرد نیز باید توسط متخصصین مجرب و حرفه ای در محل نصب شود.

پله مارپیچ

پله های مارپیچ معمولاً از چوب و فولاد به صورت جدا و یا تلفیقی باهم ساخته و طراحی می شوند. بدین صورت که نرده توسط فلز و کف پله توسط چوب ساخته می شود. در پله های مدرن امروزی گاها دیده شده است که از متریال های همچون شیشه در کف و پاگرد پله استفاده شده است، که زیبای خاصی را علاوه بر پله به کل دکوراسیون خانه نیز می دهد. نحوه ساخت این گونه پل های که دارای کف شیشه ای می باشند، به گونه ای است که ضریب امنیت بسیار بالا بوده و هرگونه سور خوردگی در آن ها گرفته شده است. همچنین با در نظر گرفتن مناسب عرض کف پله، تردد بر روی راه پله بسیار آسان گشته است.

 

محاسبات پله ها توسط مهندسین معمار انجام می شود. باید توجه داشته باشید که مهندس مربوطه باید دارای تجربه کاری مناسب و علاوه بر آن ذهن خلاقی باشد. چراکه این سبک پله ها برای مناطق با فضای کم استفاده می شود، باید حداکثر صرفه جویی ازلحاظ اقتصادی در آن انجام گیرد. نقشه های پله توسط مهندس طراحی و به واسطه ی وی توسط نرم افزار های حرفه ای سه بعدی می گردد. که شما می توانید قبل از اجرا کار پله در محیط نرم افزار های 3 بعدی مشاهده نمایید. تا در صورت عدم پسند از اجرای این نوع پله جلوگیری نمایید.

 

بعد از تائید شدن نقشه های دو بعدی و سه بعدی راه پله به منظور ساخت طرح شما، با ارائه سفارش به کارگاه های مختلف سطح شهر خود، راه پله در کارگاه ها ساخته و سپس برای نصب به منزل شما انتقال می یابد.

 

 

پله مارپیچ

نتیجه گیری:

 

همواره در خرید انواع پله گرد فلزی و مارپیچ توجه به زیبای، صرفه جویی در هزینه و امنیت بسیار حائز اهمیت می باشد. به طوری که امروزه با تلفیق رنگ های زیبا در کارخانه های تولیدکننده راه پله های با رنگ بندی و متریال دهی فوق العاده ساخته می شود. شما دیگر محدود به ساخت پله های یکنواخت از سنگ و یا فلز نمی باشید و می توانید با هزینه کمتر طراحی های بسیار زیباتری را خریداری نمایید. همواره کار خود را به شرکت های معتبر ارائه نمایید و از سپردن کار به شرکت های فاقد اعتبار خودداری نمایید.

 

هم اکنون شما هم می توانید با مراجعه به بالای صفحه جدیدترین آگهی های قرار داده شده توسط شرکت های تولیدکننده پله گرد فلزی و پله مارپیچ را مشاهده و استعلام قیمت نمایید. همچنین درصورتی که خود نیز تولیدکننده انواع پله گرد فلزی و پله مارپیچ می باشید می توانید با مراجعه به صفحه ثبت آگهی اقدام به ارسال آگهی رایگان در نیازمندی های صنعت ساختمان . آی آر نمایید.

 


جهت اطلاع از قیمت پله گرد فلزی و پله پیچ به نیازمندیهای صنعت ساختمان.آی آر مراجعه نمایید .

بهترین برندهای صنعت ساختمان


اینستاگرام صنعت ساختمان موتورخانه تلگرام صنعت ساختمان وارد کننده درب ضد سرقت-تولید کننده درب ضد سرقت چشمی درب دیجیتال خرید و فروش زمین و ویلا در کرج

سایتهای مرتبط


بانک جامع نمایشگاهی ایران
logo-samandehi

counter customizable free hit