عبارت:
دستگاه رسوبزدا با امواج رادیویی نمایشگاه صنعت ساختمان و صنایع وابسته استان البرز سایت صنعت ایران کانال تلگرام صنعت ساختمان - تبلیغات رایگان در کانال تلگرام شینگل سقف شیبدار
نماشویی,پیچ و رولپلاک سنگ نما بدون داربست موتور خانه موتورخانه نصب موتور خانه تعمیر موتورخانه

آهن

مصالح فلزی ساختمان

لینکهای مرتبط : آهن . مفتول . فولاد . فلاشینگ .
آهن


 

در اين مطلب انواع آهن‌آلاتي كه براي ساختمان‌ها و در قسمت‌های مختلف آن و نيز در صنايع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند را معرفي می‌کنیم:

 

آهن آلات

1. تيرآهن و ستوني

يكي از پركاربردترين مقاطع آهني كه در ساختمان‌سازی مورداستفاده قرار می‌گیرد، تيرآهن است و بسته به ميزان فشاري كه بايستي بر روي آن اعمال شود در شماره‌های مختلف ساخته می‌شود.

در حقيقت تيرآهن اصلی‌ترین پروفيل ساختماني محسوب می‌شود كه گاهي در پروژه‌های صنعتي هم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تيرآهن به سه صورت وجود دارد:

الف) تيرآهن IPE: كه همان استاندارد اروپا و ايران هست

ب) تيرآهن INP: كه همان استاندارد چين و روسيه است

ج) تيرآهن IPB: كه همان بال‌پهن هست

ساخت تيرآهن IPE و INP با ارتفاع 80 الي 600 میلی‌متر و تيرآهن IPB با ارتفاع 100 الي 1000 میلی‌متر صورت می‌گیرد. تيرآهن در ساختمان به‌صورت ستون، خرپا، نعل درگاه، تير در پوشش سقف‌ها و پل‌های لانه‌زنبوری كاربرد دارد.

2. میل‌گرد ساده و آج‌دار

میل‌گرد آهني به شكل میله‌ای با سطح مقطع دایره‌ای شكل و به‌صورت ساده و آج‌دار توليد و عرضه می‌شود. كاربرد آن عمدتاً در آرماتورهاي بتوني می‌باشد كه در جهت جبران مقاومت كششي بتن مورداستفاده قرار می‌گیرد.

3. لوله و قوطي پروفيل

ازجمله توليدات آهني مورداستفاده در ساختمان لوله و قوطي پروفيل هست كه ویژگی‌هایی همچون وزن كم و مقاومت بالا و شکل‌های ويژه آن، باعث شده تا در سطح وسيعي در صنعت ساختمان‌سازی بکار گرفته شود.

4. نبشي، ناوداني و سپري

این‌ها از مقاطع فولادي بوده و پركاربردترين مقاطع فولادي در صنعت ساختمان‌سازی بعد از تيرآهن محسوب می‌شوند.

5. تسمه‌ها و چهار پهلوهای مختلف

ساخت تسمه‌هاي آهني و فولادي به‌صورت چهار پهلو و گرد صورت می‌گیرد. هرکدام از این‌ها بسته به كاربردي كه دارند با ضخامت‌ها و شماره‌های مختلف توليد و به شكل ساده و ماشین‌کاری شده به فروش می‌رسند.

6. ورق روغني، سياه، سفيد، آج‌دار

ورق‌های روغني، ورق‌های سياه و ورق‌های سفيد هم در ساخت ماشین‌آلات و قطعات صنعتي كاربرد داشته و هم در ساختمان‌سازی به‌وفور مورداستفاده قرار می‌گیرند. توليد اين ورقه‌ها در هر دو صورت ساده و آج‌دار صورت می‌گیرد.

7. گل نرده، قاب و سرنيزه

اين نوع آهن‌آلات در سايزها و طرح‌های مختلف توليد می‌شوند كه هم سازه‌های فلزي همچون نرده‌ها را زيباتر نشان می‌دهند و هم به‌عنوان دزدگير عمل كرده و از عبور افراد از بالاي نرده‌ها جلوگيري می‌کنند.

8. بولت و حدیده‌کاری

بولت يا پیچ‌های مهاري در جهت مهار سازه‌های فلزي ساختمان بكار می‌روند و بسته به فشاري كه بايد تحمل كنند در سايزهاي مختلف توليد و بکار گرفته می‌شوند.

براي داشتن بولت مطلوب برخي اوقات نيز يك سري اعمال حدیده‌کاری بر روي آن صورت می‌گیرد.

9. لوله آب، گاز و شوفاژي

يكي از زیرساخت‌های مهم ساختمان‌سازی همين لوله‌های آهني هدایت‌کننده آب، گاز و لوله‌های هدایت‌کننده آب گرم و سرد شوفاژ می‌باشد و بسته به حجم آب و گازي كه بايد انتقال دهند نصب و مورداستفاده قرار می‌گیرند.

10. ورق برش خورده، پليت، صفحه

اين ورق‌ها به‌واسطه دارا بودن مقاومت بالا بر روي بخش‌های بتن‌ریزی شده قرار داده می‌شوند به‌طوری‌که امكان سوار كردن نبشي و يا ستون‌های آهني ساختمان بر روي آن‌ها وجود دارد.

11. توري، فنس، مش و سیم‌خاردار

اين نوع آهن‌آلات ازجمله مقاطع فلزي با قابليت استفاده براي كشيدن در اطراف يك محيط يا سازه ساختماني و يا به‌منظور ساخت اتاقک‌های توري هستند. جنس توري، فنس، مش و سیم‌خاردار بايستي آهني يا از فولاد مستحكم باشد تا به‌آسانی بريده و يا از بين نرود.

12. لوله و اتصالات چدني

اين نوع لوله‌ها و اتصالات با توجه به دوام بالا و خصوصيات ویژه‌ای كه دارند، كاربردشان عمدتاً در لوله‌کشی‌های زيرزميني می‌باشد.

13. رابيتس و ميلگرد زيگزال

اين نوع آهن‌آلات ساختماني عمدتاً در زیرسازی گچ كاري، پوشاندن تيرآهن و آرماتورها، پوشاندن بتون سيماني، كارهاي ترميمي و غيره بكار می‌روند كه در بيشتر ساختمان‌هاي جديد مورداستفاده قرار می‌گیرد.

آهن‌آلات صنعتي

- مقاطع فولادي

اين نوع آهن‌آلات صنعتي پركاربردترين اشكال آهن و آلياژهاي فولادي هستند كه موارد مصرف زيادي در بازار آهن و به‌ویژه درزمینهٔ آهن‌آلات صنعتي دارند.

- ورق‌های فولادي

اين ورق‌ها از آلياژهاي آهن هستند كه در ابعاد و ضخامت‌هاي مختلف ساخته می‌شوند و كاربرد آن‌ها در صنايعي همچون توليد لوله‌های نفت و گاز و بسياري صنايع ديگر می‌باشد.

- لوله‌های صنعتي

لوله‌های صنعتي و مانسيمان يك سري لوله‌هایي هستند كه توليد آن‌ها در ضخامت‌هاي زياد و قطر بالا صورت می‌گیرد تا در انتقال مواد نفتي و گازي و غيره در فواصل مختلف و شرايط دشوار و در صنايع مختلف مورداستفاده قرار گيرند.

- ريل، تيرآهن، ناوداني و هاش

كاربرد ریل‌های فولادي عمدتاً در سوار كردن واگن و لكوموتيو بر روي آن‌ها می‌باشد. تيرآهن و ناوداني و هاش صنعتي نيز در انواع مختلف با استانداردهاي ويژه صنعتي توليد شده و در ابعاد و شماره‌های گوناگون ساخته می‌شوند كه به شكل وسيعي در صنعت مورداستفاده قرار می‌گیرند.

ميلگرد ترانسميسيون

يكي از پرمصرف‌ترین انواع میل‌گردهاي صنعتي و مقاطع فولادي در صنعت ميلگرد ترانسميسيون است.

انواع مختلف فولادهاي ترانسميسيون (ترانس) و اتومات از تركيه، تايوان، ايتاليا و كشورهاي ديگر جهان وارد می‌شود.

ترانسميسيون:

1. میل‌گرد

2. تسمه

3. شش‌گوش

4. چهارگوش

 

جهت اطلاع از قیمت آهن و آهن آلات , قیمت روز تیرآهن و ناودانی , قوطی 14 آهن به نیازمندیهای صنعت ساختمان.آی آر مراجعه نمایید .

بهترین برندهای صنعت ساختمان


چوب او اس بی- تخته osb - وارد کننده چوب osb - ورق او اس بی کانال تلگرامی صنعت ساختمان - تبلیغ در کانال تلگرامی صنعت ساختمان ارزانترین قیمت کاشی و سرامیک اجرای سقف شیبدار خرید و فروش زمین و ویلا در کرج وارد کننده درب ضد سرقت-تولید کننده درب ضد سرقت پوشش سقف فلزی -آندولین- آندویلاو شینگل- ورق طرح سفال

سایتهای مرتبط


بانک جامع نمایشگاهی ایران پایگاه اطلاعات و دانستنیهای جهان صنعت
«تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه،حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشندوفعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.»
آمار بازدید

GoStats provides website analytics

گروههای مرتبط

گروههای مرتبط

سایتهای مرتبط

کفپوش
دیوارپوش
پارتیشن اداری
بلوک سبک
قیمت کاشی سرامیک
پنجره upvc
پروفیل upvc
دکوراسیون داخلی
دیوارپوش pvc
کفپوش pvc
شینگل , سقف شیبدار
دستگاه بسته بندی پالت
     کفپوش بتنی
     چشمی دیجیتال
     شیرآلات اهرمی
     سقف شیبدار , شینگل
     کاشی و سرامیک
     درب ضد سرقت
     سقف عرشه فولادی
     نمای کامپوزیت
     پله گرد فلزی - پله پیچ
     تولید کننده درب ضد سرقت
     واش بتن , کفپوش بتنی
     تایل گچی

         اخبار و مقالات دنیای صنعت
         شبکه اینترنتی آفتاب
         آهن 20
         پروفیل پنجره upvc
         سئو سایت
         درب ضد سرقت
         دکوراسیون داخلی
         پنجره upvc
         سقف کاذب


          در سایت نیازمندیهای صنعت ساختمان .آی آر درج آگهی رایگان می باشد و مسئولیت آگهی های درج شده
          در این سایت بر عهده آگهی دهنده می باشد لطفا در كسب اعتبار و اعتماد آگهي دهنده، دقت كافي را مبذول فرمایید.