عبارت:

دکوراسیون داخلی

لیست کامل

دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی


چگونه یک دکوراسیون داخلی زیبا داشته باشیم؟

امروزه در صنعت ساختمان سازی دو اصل مهم زیبایی و راحتی بسیار حائز اهمیت می باشد. به گونه ای که ساختمان چه از لحاظ بیرونی و چه از لحاظ داخلی باید بسیار زیبا طراحی شود. از این رو درسی به نام معماری به دروس دانشگاهی اضافه شده است که کار هنرجویان این رشته طراحی دکوراسیون داخلی و نما سازی بیرونی ساختمان می باشد.

 

داشتن دکوراسیون داخلی زیبا باعث ایجاد آرامش و آسایش در خانه می شود. همچنین می توان از کمترین فضا بیشترین بهره را برد. حال برای داشتن یک معماری داخلی زیبا ما باید علاوه بر خلاقیت و چیدمان صحیح اجزاء ساختمان پیرو قوانین آیین نامه مقررات ملی ساختمان نیز باشیم. مثلاً در آیین نام این نکته ذکر شده است که در طراحی خود خانه رو به دو بخش عمومی و خصوصی تبدیل نمایید. بدین صورت مهمان ها را به بخش عمومی هدایت کرده و در کنار آن افراد خانواده در صورتی که تمایلی به حضور ندارند به بخش خصوصی خود هدایت می شوند.

 

همچنین امروزه در خانه های با زیر بنای زیاد استفاده از اتاق مهمان به همراه سرویس به یک امر ضروری تبدیل شده است و یا در مثال دیگر قرار دادن آشپزخانه در محلی که هم زمان دسترسی به دو محل را به ما بدهد، یعنی هم دسترسی به فضای خصوصی و هم به فضای عمومی را بدهد. همچنین امروزه استفاده از TV Room و یا همان اتاق نشیمن جهت معاشرت خانواده با یکدیگر نیز بسیار امر ضروری می باشد.

حال با توجه به این موارد باید معمار به گونه ای دکوراسیون داخلی خانه را بچیند که علاوه به زیبایی و رعایت اصول آیین نامه باعث حذف ستون ها و یا باد بندها و یا تیرهای که توسط مهندس ساختمان طراحی و محاسبه شده است، نشود.

 

از این رو کار معمار بسیار سخت و پیچیده می شود و معمارانی در ایران موفق می باشند که از قدرت چینش و تصور بالا برخوردار باشند. البته نرم افزارهای زیادی امروزه برای مدلینگ کردن ساختمان و انیمیشن سازی قبل از ساخت سازه به کمک معماران آمده اند و معماران با نرم افزار های همچون AutoCAD، 3D MAX، Revit، Maya، Cinama 4D و سایر نرم افزار های دیگر اقدام به ارائه پیش نمایشی از آنچه که در ذهن خود دارند به کارفرما خود می نمایند. ذکر این نکته بسیار مهم است که هیچ نرم افزار نمی تواند با دادن ابعاد و طول و عرض زمین به شما نقشه تحویل دهد و تنها انسان می باشد که قدرت ذهنی برای ارائه نقشه ای جامع سازه را دارد.

دکوراسیون داخلی بخش های مختلف خانه:

1-دکوراسیون داخلی آشپزخانه

2- دکوراسیون داخلی پذیرایی

3- دکوراسیون داخلی اتاق خواب

4- دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن

5- دکوراسیون داخلی سرویس ها بهداشتی


فناوری های جدید در دکوراسیون داخلی

1- پارتیشن یا جداکننده ها

2- کفپوش

3- دیوار پوش

4- پرده

5- مبلمان

 

جهت اطلاع از قیمت دکوراسیون داخلی و دکوراسیون داخلی -دکوراسیون داخلی آشپزخانه دکوراسیون داخلی پذیرایی دکوراسیون داخلی اتاق خواب دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن به نیازمندیهای صنعت ساختمان.آی آر مراجعه نمایید .

بهترین برندهای صنعت ساختمان


اینستاگرام صنعت ساختمان تلگرام صنعت ساختمان موتورخانه وارد کننده درب ضد سرقت-تولید کننده درب ضد سرقت چشمی درب دیجیتال خرید و فروش زمین و ویلا در کرج

سایتهای مرتبط


بانک جامع نمایشگاهی ایران
logo-samandehi

counter customizable free hit