عبارت:

رادیاتور

تاسیسات گرمایشی

رادیاتور


رادیاتور

وسیله‌ای جهت ایجاد گرما در انواع محیط می‌باشد، که با استفاده از پکیج‌های دیواری و یا موتورخانه‌ها آب داغ در لوله‌های آن جریان پیدا کرده و حرارت ناشی از این آب را در فضای خانه پخش می‌نماید و باعث گرم شدن و همچنین مرطوب شدن خانه می‌گردد. این نوع سیستم هوای فضای بسته را معتدل می‌نماید و همواره در طول سال به‌صورت ثابت در کنار دیوار نصب می‌شود.

رادیاتور

برخلاف بخاری نیازی به هیچ‌گونه دودکشی ندارد و معمولاً رنگ سفید این نوع رادیاتورها با رنگ سفید دیوارهاست شده و باعث ایجاد دکوراسیون زیبا می‌گردد. رادیاتور شوفاژ معمولاً بدون هیچ‌گونه خطری می‌باشد و سرویس کردن آن‌ها در طی یک سال کار بسیار ساده بوده و تنها نیاز به هواگیری دارد.

دستگیره‌های رادیاتورها معمولاً چندین نوع می‌باشند، از جمله دستگیره‌های اتوماتیک ، درجه‌ای و ساده که شما می‌توانید میزان دمای هوای خانه در آن‌ها کنترل نمایید.

معمولاً رادیاتور شوفاژها در مکان‌ها و محیط های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد و به فراخور تغییر محیط شکل و ظاهر آن‌ها نیز متفاوت می‌باشد. از جمله مکآن‌های که مورد استفاده قرار می گیرد به غیر از فضای خانه و اتاق‌ها در حمام نیز به عنوان و نام حوله خشک‌کن مورد استفاده قرار می‌گیرد.

رادیاتورها معمولاً در محیط های مدارس و یا دانشگاه‌ها که با استفاده از یک موتورخانه مرکزی آب داغ تأمین می‌شود، مورد استفاده قرار می گیرد. مکان‌ها و محیط های بسیار را می‌توان نام برد که از این سیستم به منظور ایجاد گرما در فصل سرما استفاده می‌شود که ما به همین تعداد بسنده می‌کنیم.

رادیاتور شوفاژ

از انواع رادیاتورها می‌توان به رادیاتور شوفاژهای ذیل اشاره نمود:

رادیاتور پنلی: بهترین نوع رادیاتورها در جهان می‌باشند. که به دلیل داشتن بازدهی بالا جزء پرفروش‌ترین رادیاتورها می‌باشد. ضخامت ورق استفاده شده در این نوع رادیاتور 1.25 بوده و بر اساس استاندارد ایران دارای ارتفاع 55 سانتی‌متر می‌باشد. همچنین عرض هر پنل نیز 10 سانتی‌متر می‌باشد و در ابعاد 60 ، 80 ، 100 ، 120 ، 140 و 180 سانتی‌متر تولید می‌شود. این نوع محصول معمولاً دارای گارانتی بلندمدت بوده و خرابی بسیاری کمی (بسته به شرکت فروشنده) دارد.

رادیاتور شیشه‌ای:

این نوع رادیاتور نیز که توسط گروه آلپ برای اولین بار طراحی شده است دارای کنوکتورهای آلومینیومی می‌باشد که به منظور انتقال حرارت استفاده شده است. این نوع رادیاتورهای دارای دکوراسیون زیبا و در عین حال دارای شیشه های نشکن می‌باشد. ارتفاع رادیاتور 55 سانتی‌متر و ارتفاع آکس آن بر اساس استاندارد ایران 50 سانتی‌متر می‌باشد. همچنین در سه سایز 80 ، 100 و 120 تولید شده است. به گفته سازندگان راندمان حرارتی آن نیز 90 درصد می‌باشد.

رادیاتور پنلی امتاش:

این نوع رادیاتور که از شرکت امتاش ترکیه وارد کشور می‌شود، دارای مشخصات فنی ارتفاع 55 سانتی‌متر، ضخامت ورق 1.2 سانتی‌متری و با ظرفیت حرارتی 2250 کیلو کالری در ساعت می‌باشد. هم اکنون این نوع رادیاتورها در سایزهای 60، 80، 100، 120، 140 و 150 سانتی‌متری در بازار موجود می‌باشد.

هر چند شرکت‌های دیگری نیز هستند که دارای مدل‌های متفاوت از آنچه در بالا گفته شده به‌صورت انحصاری تولید نموده‌اند، ولی موارد بالا بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

استانداردهای رادیاتور شوفاژ:

معمولاً رادیاتور شوفاژها باید دارای استانداردهای ذیل باشند که البته بعضی از این استانداردها جغرافیایی و بعضی ها نیز بین‌المللی می‌باشند.

استاندارد ملی: این استاندارد تنها برای محصولات داخل کشور بوده و برای خریداران داخلی بسیار مورد اهمیت می‌باشد.

استاندارد iso9001 : این استاندارد بدان معنا می‌باشد که محصول مدنظر دارای کیفیت لازم می‌باشد.

استانداردCE  : استاد منطقه اقتصادی اروپا ، برای محصولاتی می‌باشد که در سطح اروپا به فروش می‌رسد.

استاندارد STI : شرکت‌های که دارای خط تولید هوشمند می‌باشند، دارای این نوع استاندارد نیز می‌باشند.

با توجه به استانداردهای گفته شده سعی کنید بهترین نوع رادیاتور شوفاژها را خریداری نمایید، تا علاوه برداشتن کیفیت از هدر رفت انرژی نیز صرفه‌جویی نمایید. سیستم‌های غیراستاندارد دارای ظرفیت حرارتی پایینی بوده و باعث می‌شود که هوای خانه شما هیچ‌گاه به حالت مطلوب مبدل نگردد.

هم اکنون شما نیز می‌توانید با مشاهده آگهی‌های ثبت‌شده در نیازمندی‌های صنعت ساختمان . آی آر اقدام به دیدن محصولات رادیاتور شوفاژ از شرکت‌ها و برندهای مختلف نمایید و اقدام به خرید نمایید. در صورتی که شما نیز دارای شرکت تولیدکننده رادیاتور و وسایل گرمایشی هستید، هم اکنون می‌توانید با مراجع به بخش ثبت آگهی اقدام به ارسال آگهی خودنمایید.

منبع: صنعت ساختمان . آی آر

جهت اطلاع از قیمت رادیاتور و شوفاژ به نیازمندیهای صنعت ساختمان.آی آر مراجعه نمایید .

بهترین برندهای صنعت ساختمان


موتورخانه وارد کننده درب ضد سرقت-تولید کننده درب ضد سرقت تلگرام صنعت ساختمان اینستاگرام صنعت ساختمان خرید و فروش زمین و ویلا در کرج چشمی درب دیجیتال

سایتهای مرتبط


بانک جامع نمایشگاهی ایران
logo-samandehi

counter customizable free hit