عبارت:

فلاشینگ

مصالح فلزی ساختمان

لینکهای مرتبط : آهن . مفتول . فولاد . فلاشینگ .
فلاشینگ


يكي از ویژگی‌هایی كه خداوند در ذات بشري قرار داده است عشق به زيبايي و تلاش در جهت رسيدن به آن می‌باشد. در بخشي از اين حركت انسان سعي داشته كه محيط زندگي و سكونت خود را زيباتر و جذاب‌تر كند. اين موضوع سبب شده كه انسان در ساخت اشياء مصنوعي و مورداستفاده محيط پيرامون خود از حداكثر زيبايي بهره بگيرد.

در دنياي امروز نيز اين ميل و كشش در ساختمان‌ها و حتي کارخانه‌های صنعتي و موارد ديگر به چشم می‌خورد و انسان به‌واسطه علم و دانش خود در عصر جديد قادر است كه شکل‌ها، طرح‌ها و نماهاي مختلفي را در جهت هر چه زيباتر ساختن محيط اطراف خود، ايجاد كند. فلاشينگ را می‌توان يكي از اين موارد برشمرد كه به نماي ساختمان مربوط می‌شود و در ادامه اطلاعات لازم دراین‌باره ارائه می‌شود:

فلاشینگ

فلاشينگ وسیله‌ای براي پوشش دادن سقف شيرواني، قرنيز پنجره و پشت‌بام مورداستفاده قرار می‌گیرد و از ريزش آب بر روي ديوارهاي ساختمان جلوگيري می‌کند.

فلاشينگ نما بيشتر اوقات به‌عنوان ابزاري براي آب‌بندی نماي ساختمان و پنهان نمودن سازه شيرواني مورداستفاده قرار می‌گیرد. امكان توليد اين ابزار با استفاده از ورق‌های روغني، سياه، گالوانيزه و گالوانيزه رنگي در ضخامت‌های مختلف بسته به اهداف طراح، طرح و پروفيل فلاشينگ و وظيفه و عملكرد آن وجود دارد.

در جهت بهره‌گیری از فلاشينگ در سقف‌های شيرواني اغلب اين ابزار بر روي آخرين پروفيل سازه شيرواني جوش يا پرچ شده و در زير ورق‌های شيرواني قرار داده می‌شود.

عمل جوش نماي شيرواني معمولاً بر روي آخرين پروفيل صورت گرفته و ورق‌های شيرواني بر روي آن قرار می‌گیرد.  امكان توليد و عرضه نماي شيرواني در طرح‌هاي مختلف وجود دارد. طرح‌ها و اندازه‌های مختلف مورداستفاده بستگي به نوع خرپا و سازه و ارتفاع مفيد موردنظر براي شيرواني و نوع نما مورداستفاده قرار می‌گیرد.

از مزیت‌های فلاشينگ نما می‌توان به موارد زير اشاره كرد:

- پوشاندن خرپاي شيرواني

- ممانعت از پيچيدن باد در سازه كه احتمال كنده شدن ورق‌های شيرواني در اين حالت در اثر باد وجود ندارد

- به وجود آوردن نمايي جذاب و زيبا در زير سقف‌های شيرواني

- آب‌بندی كردن مناسب سقف شيرواني

انواع مختلف فلاشينگ

فلاشينگ ها ازنظر مصرف در دسته‌های زير قرار می‌گیرند:

- فلاشينگي كه در پنجره مورداستفاده است

- فلاشينگي كه در پشت‌بام مورداستفاده است

- فلاشينگي كه مورداستفاده طرح دار است

- فلاشينگ زاویه‌دار

- فلاشينگي كه در زير تاج مورداستفاده است

- فلاشينگ رايزر

- فلاشينگ نماي شيرواني كه مواردي چون سه پله، سينه كفتري، هلال داخل، سينه كفتري هلال بيرون، نماي سفارشي را شامل می‌شود.

فلاشينگ هاي مختلف ازنظر نما:

- هلالي

هلالي، سينه داخلي كه به‌عنوان سينه كفتري هم معروف می‌باشد، به نام هلالي يا نما سينه كفتري از زيباترين و جذاب‌ترين وسیله‌های پوشش دادن شيرواني محسوب می‌شود و به دليل مشابه بودن با گچ‌بری و شكل هلالي و جذابيت آن در جهت استفاده در سقف شيرواني از محبوبيت بالايي برخوردار است. امكان تعيين اندازه‌ها و سايزهاي متنوع و مختلف و درعین‌حال دلخواه با توجه به سازه و خرپا شيرواني وجود دارد و بر همين اساس می‌توان ورق‌های روغني و گالوانيزه گوناگون در ضخامت‌های مختلف را در فلاشينگ هلالي مدنظر قرار داد.

خصوصيات فني مربوط به فلاشينگ هلالي

از اين مشخصات می‌توان به ابعاد زير اشاره كرد:

عرض گسترده ورق: 25، 33، 41، 50، 62.5، 200، 250؛ ارتفاع مفيد به ترتيب: 17، 23، 28، 38، 53، 130، 150؛ عرض از سينه به ترتيب: 11، 15، 21، 25، 28، 35، 45؛ شعاع انحنا به ترتيب: 10، 8، 16، 18، 25، 40، 55؛ وزن براي هر مترمربع: 2، 2.6، 3.3 ، 5.4، 16، 25 كيلوگرم

- نماي پله‌دار (پله‌پله)

يكي از قدیمی‌ترین طرح‌هاي موجود در اين زمينه نماي پله می‌باشد كه در آن به‌واسطه ساده بودن نما و پروفيل قابليت پوشش شيرواني با بهره‌گیری از اين فلاشينگ نما و اندازه‌های مختلف موردنظر وجود دارد. ساير طرح‌ها اين انعطاف‌پذیری را ندارند.

توليد اين فلاشينگ نما به‌صورت دو يا سه پله و يا بيشتر در اندازه‌ها و ضخامت‌های مختلف و دلخواه امکان‌پذیر است كه از ورق گالوانيزه رنگي هم می‌تواند توليد شود.

- نماي آئينه (نوع رومي)

اين نوع فلاشينگ نما، نوع كلاسيك فلاشينگ می‌باشد كه استفاده آن عموماً در پوشش سقف‌های شيرواني است. قابليت توليد و عرضه در ابعاد و ضخامت‌های مختلف و نيز با استفاده از ورق گالوانيزه رنگي در مورد اين فلاشينگ نما نيز وجود دارد.

مراحل توليد فلاشينگ

در ابتدا بسته به سفارش مشتري و پروژه نوع ورق و ضخامت آن تعيين می‌شود (ضخامت‌های زياد ورق‌های فولادي طول عمر فلاشينگ را بالا می‌برد)

عمليات برش‌کاری: ورق موردنظر با طول و عرض موردنظر با استفاده از دستگاه‌های خودكار برش داده می‌شود. اين كار براي مرحله بعد كه خم‌کاری است ضروري است.

عمليات خم‌کاری: اين كار در زواياي 90، 45 و 30 درجه و نيز به شكل نیم‌دایره و يا كمان خم صورت می‌گیرد.

عمليات نصب: در اين مرحله جوش‌کاری و رنگ‌آمیزی انجام می‌شود. به اين شكل كه در صورت متصل شدن ورق‌های خم با روش پرچ‌کاری، نخست رنگ‌آمیزی ورق و سپس قرارگيري آن در جاي خود انجام شده و به هم پرچ می‌شوند ولي درصورتی‌که اتصالات جوشي باشد، در ابتدا يك آستر ضدزنگ بر روي ورق زده شده و سپس فلاشينگ آماده‌شده در محل خود قرار داده‌شده و عمل جوش‌کاری انجام می‌شود.
هم اکنون شما هم می توانید در وب سایت صنعت ساختمان.آی آر آگهی خود را ثبت نمایید.

جهت اطلاع از قیمت فلاشینگ و فلاشینگ نما , فلاشینگ پنجره , فلاشینگ ساختمان به نیازمندیهای صنعت ساختمان.آی آر مراجعه نمایید .

بهترین برندهای صنعت ساختمان


وارد کننده درب ضد سرقت-تولید کننده درب ضد سرقت خرید و فروش زمین و ویلا در کرج اینستاگرام صنعت ساختمان تلگرام صنعت ساختمان چشمی درب دیجیتال موتورخانه

سایتهای مرتبط


بانک جامع نمایشگاهی ایران
logo-samandehi

counter customizable free hit