عبارت:

سنگ آنتیک و مصنوعی

سنگ ساختمان

سنگ آنتیک و مصنوعی


سنگ مصنوعی چیست ؟

در ابتدا احساس نیازی كه از طرف طراحان و معماران در جهت هر چه زیباتر و جذاب تر كردن محیط های داخلی و خارجی مطابق با جلوه و مشخصات موردنظر خودشان پدیدار شد منجر به شکل گیری سنگ مصنوعی شد. بعلاوه با پیشرفت صنعت ساختمان و ظهور سلیقه های مختلف و متنوع استفاده از سنگ ها و مصنوعاتی كه بتوانند این نیاز را پوشش دهند و با طرح های مختلف و عوامل كیفی بالا با در نظر گرفتن هزینه مناسب متناظر باشند غیرقابل انکار به نظر می رسید. بر همین اساس استفاده از روش تركیب سنگ ها و مواد در جهت به وجود آوردن مواد مصنوعی جدید كه دارای جلوه های ویژه و چشم نوازی بوده و تغییری در طرح و رنگ به وجود نیامده موردا ستفاده قرار گرفتند. با وجود اینکه مواد اولیه برای ساخت سنگ مصنوعی از اجزاء سنگ های طبیعی هست ولی می توان از افزودن رنگ دانه ها و استفاده از جنس های مختلف رنگ و طرح موردنظر را به دست آورد. وجود قابلیت بهره گیری از مواد متنوع، قطعات فلزی، دانه های فسیلی، قطعات سنگ های قیمتی به عنوان مواد متشكله سنگ های مصنوعی امكان به وجود آوردن طرح ها و مدل های مختلف و درعین حال دارای زیبایی و جذابیت بالا و در سطوح و ابعاد مختلف را میسر ساخته است. در این مطلب تلاش شده كه این مصنوعات مورد بررسی قرار گیرد.

سنگ تراورتن

همان طور كه اشاره شد، سنگ مصنوعی حاصل تركیب دوباره سنگ های طبیعی با سایر مواد افزاینده هستند كه باعث كاهش وزن آن ها شده و نصب آن ها را تسریع می کند. مواد متشكله این سنگ ها را می توان به طور خلاصه سیمان، رس ها، آگرگات های سنگ های ضایعاتی و خاک های با وزن كم دانست. موادی که در این سنگ ها مورداستفاده قرار می گیرند همگی دارای كیفیت مبتنی بر ملاحظات محیطی و انسانی هستند.

رنگ های مورد نظر برای این سنگ ها توسط رنگ دانه های اكسید آهن داده می شود. تركیب حاصل در داخل قالب های ریخته می شود كه نقش و نگارهای سنگ های طبیعی را دارند و باعث ایجاد ظاهر کاملاً مشابه با سنگ های طبیعی در آن ها می شوند.

سنگ مصنوعی در مقایسه با سنگ های طبیعی چندین برابر قیمت كمتری دارند، این اختلاف به این دلیل است كه كارهایی كه بر روی سنگ های طبیعی تا عرضه در بازار و امكان استفاده از آن ها انجام می شود برای سنگ های مصنوعی انجام نمی شود و در واقع ضرورتی به انجام این كارها وجود ندارد. این سنگ ها همچنین کم وزن و با ضخامت كمتر بوده كه امكان استفاده از آن ها به میزان 3 برابر بیشتر از سنگ های طبیعی را می دهد. بعلاوه به سبب داشتن مقاومت ساختاری بالا این سنگ ها قادرند در فنداسیون های خاص بارهای زیاد را تحمل كنند.

فروش سنگ مصنوعی در واحد مترمربعی برای قطعات تخت صورت می گیرد و در جعبه های چوبی دستی بسته بندی می شوند. سنگ مصنوعی بسته به مدلی كه دارند وزن مختلفی دارند و دامنه ای بین 15 كیلوگرم بر مترمربع در مورد قطعات كوچک تا 37 كیلوگرم بر مترمربع در مورد مدل های بزرگ را شامل می شود. به دلیلی اینكه در این سنگ ها رنگ جزوی از ساختار آن می باشد و در زمان قالب گیری سنگ در آن ثابت شده است، به مرورزمان از بین نمی رود. تجربیات كاری در مورد این رنگ ها نشان داده كه حتی پس از گذر زمان های طولانی و در شرایط آب وهوایی مختلف همچون تغییرات جوی و فصلی و بدی آب وهوا تغییر قابل مشاهده ای در آن ها به وجود نمی آید.

سنگ های مصنوعی به دلیل داشتن تحمل دمایی بالا قابلیت به کارگیری آن ها در فضای خارجی شومینه ها نیز وجود دارد. علت دارا بودن این قابلیت وجود مقداری رس در ساختمان آن ها می باشد. به کارگیری این سنگ ها به صورت طبیعی با استفاده از ملات ها یا چسب ها است.

سنگ های مصنوعی با توجه به موادی كه در ساختار آن ها بكار رفته می توانند عناوین مختلفی داشته باشند:

- سنگ مرمریت: كه سنگ مرمر و سنگ های آهكی در آن ها بكار رفته است.

- سنگ گرانیت: كه تركیب موجود در آن شامل كوارتز، سیلیكا، گرانیت، پرفی ری و ساری سنگ های سیلیكاته می شود.

گرانولیت

گرانولیت حاصل تركیب سنگ دانه های گرانیتی و رزین می باشد. از این سنگ مصنوعی می توان برای پوشش دیوارها و نمای ساختمان استفاده كرد. از ویژگی های این نوع نما تنوع رنگی و قابلیت اجرای آن در سطوح و اشكال هندسی مختلف است. امكان شست و شوی آسان این متریال در نماهای اجرا شده وجود دارد.

سمنت پلاست

روشی كه برای تولید این سنگ مصنوعی بكار می رود مشابه با روش تولید موزاییک معمولی می باشد. با این وجود به دلیل اختلاف های موجود در روش تولید و مواد اولیه متفاوت و از همه مهم تر موارد استفاده متنوع این محصول بسته به نوع قالب ها از جمله دیوارپوش سنگ نما، با كمی چشم پوشی می توان سمنت پلاست را یک سنگ مصنوعی در نظر گرفت.

سمنت پلاست با تغییر در ساختار مولكولی سیمان و با استفاده از واكنش پلیمریزاسیون و به وجود آمدن شبكه زنجیره ای مقاوم به دست می آید. در طی این واكنش سیمان كریستاله شده و شبكه بلوری به وجود می آورد. محصول حاصل درنهایت 3 برابر بتن مقاوم بوده و با بسیاری از سنگ های طبیعی ازنظر استحكام قابل مقایسه است.

در این نوع سنگ ها امكان ایجاد هرگونه طرح و رنگی وجود دارد. نوع رنگ بندی این سنگ ها رنگ های عمقی را شامل می شود و از هرگونه روكش رنگی استفاده نمی شود.

جهت اطلاع از قیمت سنگ آنتیک و مصنوعی و سنگ دكوراتیو ,سنگ آنتیک پشت تلوزیون , سنگ مصنوعی به نیازمندیهای صنعت ساختمان.آی آر مراجعه نمایید .

بهترین برندهای صنعت ساختمان


موتورخانه چشمی درب دیجیتال وارد کننده درب ضد سرقت-تولید کننده درب ضد سرقت خرید و فروش زمین و ویلا در کرج اینستاگرام صنعت ساختمان تلگرام صنعت ساختمان

سایتهای مرتبط


بانک جامع نمایشگاهی ایران
logo-samandehi

counter customizable free hit