عبارت:

پرده

لیست کامل

دکوراسیون داخلی

پرده


پرده، کرکره و شید و لوردراپه

 

نوعی از مدل های پرده با نام پرده کرکره ای نامیده می شود. نصب این نوع پرده ها را همه ما در خانه ها، مدارس و محیط های اداری از زمان های دور به خاطر داریم. پرده های کرکره ای برای مدتی از صحنه خارج شدند ولی با تلاش طراحان خوش ذوق این روزها در طرح ها و رنگ های متنوع در بازار عرضه می شوند.

 

پرده کرکره ای

پرده کرکره ای

پرده های کرکره ای عمدتاً بر روی پنجره نصب می شوند و درعین حال که قابلیت تنظیم میزان نور ورودی به داخل منزل را دارند از دیده شدن فضای داخل نیز ممانعت می کنند. این پرده در سایر فضاها نیز نظیر پارتیشن شیشه ای به منظور حفظ یا از بین بردن قابلیت دید می توانند مورداستفاده قرار گیرند.

پرده کرکره ای در دو حالت جمع شونده به سمت بالا (عمودی) و یا در کنار (افقی) پنجره وجود دارند. کاربرد این نوع پرده عمدتاً در مکان هایی چون آشپزخانه، اتاق خواب و ادارات است. از مزیت های این پرده می توان به دارا بودن قابلیت چاپ رنگ ها و تصاویر موردنظر اشاره کرد که هماهنگ کردن پرده با دکوراسیون داخلی را تسهیل می کند.

علاوه بر نحوه قرارگیری و باز و بسته شدن این نوع پرده ها (افقی و عمودی و یا برقی و دستی) ازجمله روش های دیگر که برای تقسیم بندی پرده کرکره ای مورداستفاده قرار می گیرد، جنس مواد بکار رفته در ساخت این پرده است. به عنوان نمونه پرده کرکره ای چوبی و آلومینیومی.

در زیر به ویژگی های پرده ، کرکره چوبی و آلومینیومی پرداخته می شود:

 

پرده کرکره چوبی:

تهیه پرده کرکره چوبی از چوب های کاملاً طبیعی صورت می گیرد و خمیدگی یا پیچیدگی در چوب آن ها به هیچ عنوان مشاهده نمی شود. برای تهیه بعضی از این نوع کرکره ها از فناوری نانو بهره گرفته شده است.

طبیعی بودن متریال بکار رفته در این پرده ها انرژی و حس آرامش ویژه ای را در فرد القا می کند. مزیت دیگر اینکه پرده های کرکره ای چوبی به واسطه آکوستیک و طبیعی بودن، در تابستان ها حس خنکی و در زمستان ها فضایی گرم و دل چسب را برای کاربران آن ها به ارمغان می آورند.

تنها عیبی که برای این پرده ها وارد است مربوط به اشغال فضای بیش ازاندازه آن ها به دلیل ضخامت بالای چوب ها است. بر همین اساس برای جاهای دارای فضای کافی توصیه می شوند.

بااینکه جنس این پرده ها از چوب است ولی می توان آن ها را شست وشو کرد و حتی در داخل حمام هم نصب و استفاده کرد. درصورتی که دکور یک خانه چوب باشد و یا کف پوش آن پارکت باشد پرده های کرکره ای چوبی در صورت استفاده می توانند هماهنگی و هارمونی بالایی را با این خانه داشته باشند.

 

پرده کرکره فلزی:

جنس پرده کرکره ای فلزی از آلومینیوم ممزوج شده با آلیاژهای ویژه می باشد و این باعث داشتن حالت فنری و انعطاف پذیر این کرکره ها می شود. این آلومینیوم ها دارای یک سطح مقعر و یک سطح محدب هستند. سطح مقعر آن ها نقش دفع نور و گرما را بر عهده دارد و در فصل تابستان از عبور گرمای بیش ازحد جلوگیری می کند. در مقابل سطح محدب نقش جذب کننده نور را بازی می کند و در فصول سرد قادر است گرمای مطبوعی را در خانه باعث شود.

 

مواردی که در انتخاب پرده کرکره بایستی مدنظر داشته باشیم

1. بهتر است در نواحی با تابش بالای آفتاب پرده کرکره روشن بکار برده شود.

2. رنگ پرده کرکره با محیط اطراف هماهنگی داشته باشد

3. از عوامل مؤثر ازلحاظ طراحی و دیزاین سایز هر پره است که بهتر است مدنظر قرار گیرد.

4. در فضاهایی که استفاده از پرده کرکره مدنظر است به منظور ایجاد حس بهتر ازنظر دیزاین بهتر است در سقف یا دیواره جاپرده ای ایجاد شود.

همچنین امکان اتصال به سیستم هوشمند ساختمان در استفاده از پرده کرکره های موتوردار و برقی وجود دارد.

 

نحوه نصب پرده کرکره چوبی و فلزی

فرایند نصب پرده های کرکره ای آسان است اما نکات قابل تأملی نیز دارد که توصیه می شود موردتوجه قرار گیرند:

در ابتدا
پرده
برگردانده شده و از سمت بالا به ریل و مکانیزم پرده نگاه می شود. از نقطه انتهایی مکانیزم آویزها و نخ های پرده 5 الی 10 سانتی متر بیشتر اندازه گیری می شود که مقدار آن حدود 25 الی 30 سانتی متر می رسد. از طرف دیگر ریل پرده هم که فاقد مکانیزم می باشد همین میزان در نظر گرفته می شود.

فاصله از دیوار را هم بایستی بسته به شرایط در نظر گرفت. در این حالت فرد می تواند با توجه به اندازه های به دست آمده (فاصله از ابتدای ریل و از دیوار) روی سقف یا دیوار علامت گذاری کند.

کلیپس پرده کرکره معمولاً 2 قسمت یکی برای نصب روی دیوار و دیگری روی سقف دارد که با گذاشتن آن لبه بر روی محل علامت گذاری شده محل سوراخ های رول پلاک را تعیین نمود. به منظور نصب هر کدام از کلیپس ها از دو رول پلاک استفاده می شود تا زمانی که پرده کرکره جا زده می شود اشکالی به وجود نیاید.

توصیه می شود تا حد امکان کلیپس مربوط به سمت آویزها نزدیک به لبه باشد تا موقع جمع کردن و باز کردن پرده به ریل پرده فشاری وارد نشود.

در آخر کار پرده کاملاً جمع شده و با باز کردن اهرم مربوط به تمامی کلیپس ها ریل پرده در شیار کلیپس قرار می گیرد و اهرم قفل می گردد. توجه به این توصیه ضروری است که ریل بایستی حتماً در شیار کلیپس قفل گردد تا در اثر فشارهای کم و ناچیز از کلیپس جدا نشود.

هم اکنون شما هم می توانید در وب سایت صنعت ساختمان.آی آر آگهی خود را ثبت نمایید.

 

انواع پرده های کرکره

پرده کرکره چوبی:

- این نوع پرده ها از چوب کاملآ طبیعی تهیه شده است .

- در سایز 35 میلیمتر و به ضخامت 5/2 میلیمتر تولید می شود .

- فاقد هرگونه پیچیدگی و خمیدگی می باشد .

دارای انرژی و احساس آرامش بیشتر

- قابل نصب در مکانهایی که حجم زیادی دارند.

- صد در صد قابل شستشو بوده .

- قابل استفاده در استخرها و حمام

- دارای قابلیت تنظیم نور داخل از 10 الی 95 در صد می باشد .

- تهیه شده از صد در صد چوب بامبو می باشد .

- به صورت رول و پله ای تولید می شود .

- کنترل آن بسیار راحت و آسان است .

 

 

ویژگی های پرده شید :

- عدم عبور نور

- قابل شستشو می باشد .

- نصب سریع و آ سان

انواع پارچه :- پشت فوم دار

- توری

- ساده

- طرح دار

 

نصب پرده لور دراپه : برای نصب ابتدا لازم است گیره های میل پرده را در بر روی سقف و یا دیوار نصب نمایید . این گیره ها ( گیره های دیواری ) در وسط دارای یک سوراخ می باشند که با تقسیم طول ریل پرده و از همه مهمتر فاصله مناسب از دیوار محل مورد نظر جهت ایجاد رول پلاک را علامت زده رول پلاک را نصب نمایید . برای نصب گیره سقفی تنها توجه داشته باشید که پیچ گیره به جلو قرار گرفته باشد .

 

در نهایت با شل کردن کامل گیره ها ٬ ابتدا پشت ریل پرده را در تمامی گیره ها جا انداخته و سپس با بالا آوردن لبه جلویی ریل و پیچ جلوی گیره ها را سفت نمایید .

حال می توانید نوار ها را به ریل پرده متصل و آویزان نمایید .

پس از آویزان نمودن تمامی نوار ها وزنه های پلاستیکی و یا گالوانیزه پرده لوردراپه را در داخل شیار پایینی هر نوار پرده قرار دهید بصورتی که شیار زنجیر وزنه ها به سمت بالا قرار گیرد.

آخرین مرحله از نصب پرده لوردراپه اتصال زنجیر پایینی نوار های پرده می باشد .

پارچه ها و پرده های مشکی نقره ای نسبت به بقیه رنگها از جذابیت بیشتری برخوردارند اما ست کردن آنها با بقیه لوازم منزل مشکلتر است چون در اکثر دکوراسیونها از رنگهای قهوه ای وکرم بیشتر استفاده میشود. رنگ پرده ها را میتوان با رنگ مبلمان - کاغذ دیواری - فرشها و حتی کابینتها ست کرد .

 

جهت اطلاع از قیمت پرده و پرده، کرکره و شید و لوردراپه به نیازمندیهای صنعت ساختمان.آی آر مراجعه نمایید .

بهترین برندهای صنعت ساختمان


اینستاگرام صنعت ساختمان وارد کننده درب ضد سرقت-تولید کننده درب ضد سرقت خرید و فروش زمین و ویلا در کرج موتورخانه چشمی درب دیجیتال تلگرام صنعت ساختمان

سایتهای مرتبط


بانک جامع نمایشگاهی ایران
logo-samandehi

counter customizable free hit