عبارت:
دستگاه رسوبزدا با امواج رادیویی کانال تلگرام صنعت ساختمان - تبلیغات رایگان در کانال تلگرام شینگل سقف شیبدار
چوب او اس بی- تخته osb - وارد کننده چوب osb - ورق او اس بی نماشویی,پیچ و رولپلاک سنگ نما بدون داربست Sfera- دستگاه استرچ پالت مخصوص بسته بندی انواع پالت-آتلانتا استرچ ایتالیا شینگل - آندولین - آندویلا-اجرای سقف شیبدار

پرده

لیست کامل

دکوراسیون داخلی

پرده


پرده، کرکره و شید و لوردراپه


نوعي از مدل‌های پرده با نام پرده کرکره‌ای ناميده می‌شود. نصب اين نوع پرده‌ها را همه ما در خانه‌ها، مدارس و محیط‌های اداري از زمان‌های دور به خاطر داريم. پرده‌هاي کرکره‌ای براي مدتي از صحنه خارج شدند ولي با تلاش طراحان خوش‌ذوق اين روزها در طرح‌ها و رنگ‌های متنوع در بازار عرضه می‌شوند.

پرده کرکره ای

پرده‌هاي کرکره‌ای عمدتاً بر روي پنجره‌ها نصب می‌شوند و درعین‌حال كه قابليت تنظيم ميزان نور ورودي به داخل منزل را دارند از ديده شدن فضاي داخل نيز ممانعت می‌کنند. اين پرده در ساير فضاها نيز نظير پارتیشن‌های شیشه‌ای به‌منظور حفظ يا از بين بردن قابليت ديد می‌توانند مورداستفاده قرار گيرند.

پرده‌هاي کرکره‌ای در دو حالت جمع شونده به سمت بالا (عمودي) و يا در كنار (افقي) پنجره وجود دارند. كاربرد اين نوع پرده‌ها عمدتاً در مکان‌هایی چون آشپزخانه، اتاق‌خواب و ادارات است. از مزیت‌های اين پرده می‌توان به دارا بودن قابليت چاپ رنگ‌ها و تصاوير موردنظر اشاره كرد كه هماهنگ كردن پرده با دكوراسيون داخلي را تسهيل می‌کند.

علاوه بر نحوه قرارگیری و باز و بسته شدن اين نوع پرده‌ها (افقي و عمودي و يا برقي و دستي) ازجمله روش‌های ديگر كه براي تقسیم‌بندی پرده‌هاي کرکره‌ای مورداستفاده قرار می‌گیرد، جنس مواد بكار رفته در ساخت اين پرده‌ها است. به‌عنوان نمونه پرده کرکره‌ای چوبي و آلومينيومي.

در زير به ویژگی‌های پرده‌هاي كركره چوبي و آلومينيومي پرداخته می‌شود:

پرده كركره چوبي:

تهيه پرده كركره چوبي از چوب‌های کاملاً طبيعي صورت می‌گیرد و خميدگي يا پيچيدگي در چوب آن‌ها به‌هیچ‌عنوان مشاهده نمی‌شود. براي تهيه بعضي از اين نوع کرکره‌ها از فناوري نانو بهره گرفته شده است.

طبيعي بودن متريال بكار رفته در اين پرده‌ها انرژي و حس آرامش ویژه‌ای را در فرد القا می‌کند. مزيت ديگر اينكه پرده‌هاي کرکره‌ای چوبي به‌واسطه آكوستيك و طبيعي بودن، در تابستان‌ها حس خنكي و در زمستان‌ها فضايي گرم و دل‌چسب را براي كاربران آن‌ها به ارمغان می‌آورند.

تنها عيبي كه براي اين پرده‌ها وارد است مربوط به اشغال فضاي بیش‌ازاندازه آن‌ها به دليل ضخامت بالاي چوب‌ها است. بر همين اساس براي جاهاي داراي فضاي كافي توصيه می‌شوند.

بااینکه جنس اين پرده‌ها از چوب است ولي می‌توان آن‌ها را شست‌وشو كرد و حتي در داخل حمام هم نصب و استفاده كرد. درصورتی‌که دكور يك خانه چوب باشد و يا کف‌پوش آن پاركت باشد پرده‌هاي کرکره‌ای چوبي در صورت استفاده می‌توانند هماهنگي و هارموني بالايي را با اين خانه داشته باشند.

پرده كركره فلزي:

جنس پرده‌هاي کرکره‌ای فلزي از آلومينيوم ممزوج شده با آلياژهاي ويژه می‌باشد و اين باعث داشتن حالت فنري و انعطاف‌پذیر اين کرکره‌ها می‌شود. اين آلومینیوم‌ها داراي يك سطح مقعر و يك سطح محدب هستند. سطح مقعر آن‌ها نقش دفع نور و گرما را بر عهده دارد و در فصل تابستان از عبور گرماي بیش‌ازحد جلوگيري می‌کند. در مقابل سطح محدب نقش جذب‌کننده نور را بازي می‌کند و در فصول سرد قادر است گرماي مطبوعي را در خانه باعث شود.

مواردي كه در انتخاب پرده كركره بايستي مدنظر داشته باشيم

1. بهتر است در نواحي با تابش بالاي آفتاب پرده كركره روشن بكار برده شود.

2. رنگ پرده كركره با محيط اطراف هماهنگي داشته باشد

3. از عوامل مؤثر ازلحاظ طراحي و ديزاين سايز هر پره است كه بهتر است مدنظر قرار گيرد.

4. در فضاهايي كه استفاده از پرده كركره مدنظر است به‌منظور ايجاد حس بهتر ازنظر ديزاين بهتر است در سقف يا ديواره جاپرده اي ايجاد شود.

همچنين امكان اتصال به سيستم هوشمند ساختمان در استفاده از پرده کرکره‌هاي موتوردار و برقي وجود دارد.

نحوه نصب پرده كركره چوبي و فلزي

فرايند نصب پرده‌هاي کرکره‌ای آسان است اما نكات قابل تأملی نيز دارد كه توصيه می‌شود موردتوجه قرار گيرند:

در ابتدا پرده برگردانده شده و از سمت بالا به ريل و مكانيزم پرده نگاه می‌شود. از نقطه انتهايي مكانيزم آويزها و نخ‌های پرده 5 الي 10 سانتی‌متر بيشتر اندازه‌گیری می‌شود كه مقدار آن حدود 25 الي 30 سانتی‌متر می‌رسد. از طرف ديگر ريل پرده هم كه فاقد مكانيزم می‌باشد همين ميزان در نظر گرفته می‌شود.

فاصله از ديوار را هم بايستي بسته به شرايط در نظر گرفت. در اين حالت فرد می‌تواند با توجه به اندازه‌های به‌دست‌آمده (فاصله از ابتداي ريل و از ديوار) روي سقف يا ديوار علامت‌گذاری كند.

كليپس پرده كركره معمولاً 2 قسمت يكي براي نصب روي ديوار و ديگري روي سقف دارد كه با گذاشتن آن لبه بر روي محل علامت‌گذاری شده محل سوراخ‌های رول‌پلاک را تعيين نمود. به‌منظور نصب هرکدام از كليپس ها از دو رول‌پلاک استفاده می‌شود تا زماني كه پرده كركره جا زده می‌شود اشكالي به وجود نيايد.

توصيه می‌شود تا حد امکان كليپس مربوط به سمت آويزها نزديك به لبه باشد تا موقع جمع‌کردن و باز كردن پرده به ريل پرده فشاري وارد نشود.

در آخر كار پرده کاملاً جمع شده و با باز كردن اهرم مربوط به تمامي كليپس ها ريل پرده در شيار كليپس قرار می‌گیرد و اهرم قفل می‌گردد. توجه به اين توصيه ضروري است كه ريل بايستي حتماً در شيار كليپس قفل گردد تا در اثر فشارهاي كم و ناچيز از كليپس جدا نشود.

هم اکنون شما هم می توانید در وب سایت صنعت ساختمان.آی آر آگهی خود را ثبت نمایید.


انواع پرده های کرکره
پرده کرکره چوبی:
- این نوع پرده ها از چوب کاملآ
طبیعی تهیه شده است .
- در سایز 35 میلیمتر و به ضخامت 5/2 میلیمتر تولید می شود .
- فاقد هرگونه پیچیدگی و خمیدگی می باشد .
دارای انرژی و احساس آرامش بیشتر
- قابل نصب در مکانهایی که حجم زیادی دارند.
- صد در صد قابل شستشو بوده   .
- قابل استفاده  در استخرها و حمام
- دارای قابلیت تنظیم نور داخل از 10 الی 95 در صد می باشد .
- تهیه شده از صد در صد چوب بامبو می باشد .
- به صورت رول و پله ای تولید می شود .
- کنترل آن بسیار راحت و آسان است .

 

ویژگی های پرده شید :

- عدم عبور نور
- قابل شستشو می باشد .
- نصب سریع و آ سان
انواع پارچه :- پشت فوم دار
- توری
- ساده
- طرح دار

نصب پرده لور دراپه : برای نصب ابتدا لازم است گیره های میل پرده را در بر روی سقف و یا دیوار نصب نمایید . این گیره ها ( گیره های دیواری ) در وسط دارای یک سوراخ می باشند که با تقسیم طول ریل پرده و از همه مهمتر فاصله مناسب از دیوار محل مورد نظر جهت ایجاد رول پلاک را علامت زده رول پلاک را نصب نمایید . برای نصب گیره سقفی تنها توجه داشته باشید که پیچ گیره به جلو قرار گرفته باشد .

در نهایت با شل کردن کامل گیره ها ٬ ابتدا پشت ریل پرده را در تمامی گیره ها جا انداخته و سپس با بالا آوردن لبه جلویی ریل و پیچ جلوی گیره ها را سفت نمایید .

حال می توانید نوار ها را به ریل پرده متصل و آویزان نمایید .

پس از آویزان نمودن تمامی نوار ها وزنه های پلاستیکی و یا گالوانیزه پرده لوردراپه را در داخل شیار پایینی هر نوار پرده قرار دهید بصورتی که شیار زنجیر وزنه ها به سمت بالا قرار گیرد.

آخرین مرحله از نصب پرده لوردراپه اتصال زنجیر پایینی نوار های پرده می باشد .

پارچه ها و پرده های مشکی نقره ای نسبت به بقیه رنگها از جذابیت بیشتری برخوردارند اما ست کردن آنها با بقیه لوازم منزل مشکلتر است چون در اکثر دکوراسیونها از رنگهای قهوه ای وکرم بیشتر استفاده میشود. رنگ پرده ها را میتوان با رنگ مبلمان - کاغذ دیواری - فرشها و حتی کابینتها ست کرد .

جهت اطلاع از قیمت پرده و پرده، کرکره و شید و لوردراپه به نیازمندیهای صنعت ساختمان.آی آر مراجعه نمایید .

بهترین برندهای صنعت ساختمان


ارزانترین قیمت کاشی و سرامیک اجرای سقف شیبدار خرید و فروش زمین و ویلا در کرج کانال تلگرامی صنعت ساختمان - تبلیغ در کانال تلگرامی صنعت ساختمان پوشش سقف فلزی -آندولین- آندویلاو شینگل- ورق طرح سفال کانکس وارد کننده درب ضد سرقت-تولید کننده درب ضد سرقت Synthesi-دستگاه استرچ پالت مخصوص بسته بندی انواع پالت-آتلانتا استرچ ایتالیا

سایتهای مرتبط


بانک جامع نمایشگاهی ایران پایگاه اطلاع رسانی تجهیزات پایگاه اطلاعات و دانستنیهای جهان صنعت
«تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه،حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشندوفعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.»
آمار بازدید

GoStats provides website analytics

گروههای مرتبط

گروههای مرتبط

سایتهای مرتبط

کفپوش
دیوارپوش
پارتیشن اداری
بلوک سبک
قیمت کاشی سرامیک
پنجره upvc
پروفیل upvc
دکوراسیون داخلی
دیوارپوش pvc
کفپوش pvc
شینگل , سقف شیبدار
دستگاه بسته بندی پالت
     کفپوش بتنی
     چشمی دیجیتال
     شیرآلات اهرمی
     سقف شیبدار , شینگل
     کاشی و سرامیک
     درب ضد سرقت
     سقف عرشه فولادی
     نمای کامپوزیت
     پله گرد فلزی - پله پیچ
     تولید کننده درب ضد سرقت
     واش بتن , کفپوش بتنی
     تایل گچی

         اخبار و مقالات دنیای صنعت
         شبکه اینترنتی آفتاب
         آهن 20
         پروفیل پنجره upvc
         سئو سایت
         درب ضد سرقت
         دکوراسیون داخلی
         پنجره upvc
         سقف کاذب


          در سایت نیازمندیهای صنعت ساختمان .آی آر درج آگهی رایگان می باشد و مسئولیت آگهی های درج شده
          در این سایت بر عهده آگهی دهنده می باشد لطفا در كسب اعتبار و اعتماد آگهي دهنده، دقت كافي را مبذول فرمایید.