عبارت:

کفپوش بتنی

قطعات پیش ساخته بتنی


کفپوش بتنی چیست ؟


استفاده از کفپوش بتنی امروزه در سطح شهرها بسیار متداول شده است و می توان گفت این نوع کفپوش ها از لحاظ استحکام در برابر ضربه و یخ زدگی بسیار عالی عمل می نماید و می تواند جایگزین مناسبی در پیاده رو ها باشد.

کفپوش بتنی

همان طور که می دانید، یکی از مهم ترین بخش های شهر مبلمان آن هست. بدین منظور کفپوش های طراحی شده بتنی می تواند سیمای زیبا در عین حال مقاومت بالا را داشته باشد. برخی از شرکت های تولید کننده لایه رویه کفپوش های بتنی را با سیلیس ریزدانه طراحی می کنند، که این مورد باعث ایجاد سطح درخشان در کفپوش می شود. از جمله مزایای دیگر این کار مقاومت در برابر سایش نیز هست.

انواع کفپوش بتنی:


 1. کفپوش ویبره ای :  کاملا رنگی با ضخامت 5 سانتی متر در ابعاد و اشکال مختلف
 2. کفپوش پرسی: طریقه عمل آوری این نوع کفپوش ها به روش خیس متراکم بدین شرح است که ابتدا بتن با اسلمپ بالا را وارد قالب های کفپوش می نمایند. سپس از با استفاده از پرس 400 تنی کفپوش را پرس می کنند و آب مازاد بتن را از کفپوش خارج می نمایند. در انتخاب کفپوش های بتنی را درون پالت قرار داده و بسته بندی می کنند و کفپوش ها را به اتاق بخار حمل می نماید تا مراحل کیورینگ را آغاز نمایند.


واش بتن


واش بتن چیست ؟

واش بتن در واقع یک نوع موزاییک و کفپوش بسیار زیبا جهت استفاده در جلو مراکز تجاری ، اداری، پارک ها ، حیاط ، ویلا و یا مکان های با جاذبه ی گردشگری بالا هست. این نوع کفپوش در طرح های بسیار زیاد با ابعاد مختلف هست. در لایه اول این کفپوش از سنگ دانه های ریز بسیار زیبایی استفاده شده است. که می توان این مورد رو عامل زیبایی واش بتن دانست. شکل های هندسی رویه واش بتن بسیار مورد اهمیت هست، چرا که در صورت استفاده از شکل های هندسی منظم باید به طریقه قرار دادن دو واش بتن در کنار یکدیگر توجه خاصی نمایید تا علاوه بر هماهنگی کلی باعث زیباتر شدن سطح زمین شود.

روش تولید واش بتن :

که ابتدا از مخلوط کردن مواد اولیه، بتن را به دست می آورند. البته این روش به صورت ویبره هست و سپس بتن را درون قالب های مخصوص ریخته و از روی میز ویبره در داخل اتاق بخار می گذارند. حال پس از گذشت 24 ساعت این بتن ها را از درون قالب بیرون آورده و جهت زیبایی بخشیدن به آن ها بر روی آن با استفاده از فشار آب و برس های مخصوصی فلزی، لعاب های سیمان را از روی سنگ دانه می زدایند تا برجستگی و درخشندگی سنگ دانه های شکسته شسته نمایان شود. این نوع کفپوش ها با استفاده از روش پرسی نیز تولید می گردند.

واش بتن

جالب است بدانید واش بتنی ها دارای نوع چراغ دار نیز می باشند، که با استفاده از چراغ های LED نور بسیار زیبایی را در شب از خود ارائه می دهند.

موزاییک

موزاییک چیست ؟


موزاییک ترکیبی از ماسه، سیمان، سنگ دانه، پودر سنگ و آب هست. موزاییک را همه ی افراد می شناسند، چراکه متداول ترین کفپوش مورداستفاده در خانه های نه چندان قدیمی و حیاط خانه ها هست. موزاییک نیز بسیار زیبا و با طرح های خاصی هست. اکثر موزاییک های ساخته شده دارای مقاومت بالا در برابر ضربه و یخ زدگی می باشند ولی دیده شده است، که معمولا کفپوش های موزاییکی که در جلو درب خانه ها مورداستفاده قرار می گیرد، در فصول سرد زمستان دچار خوردگی می شوند. همچنین موزاییک های حیاطی دچار بالا آمدگی می شوند و درصورتی که اقدامات لازم انجام اتخاذ نشود، در قسمت درب ورودی این بالا آمدگی با باز نشدن کامل درب کاملا حس می شود. البته این مشکل بابت یخ زدگی آب زیر موزاییک هست.

نحوه ساخت موزاییک نیز بسیار ساده هست و شما می توانید از چندین روش جهت ساخت موزاییک استفاده نمایید.

از روش های متداول طراحی و ساخت موزاییک روش پرسی و روش ویبره ای هست.

 

از انواع موزاییک نیز می توان به :

 1. موزاییک های ویبره ای
 2. موزاییک های گرانیتی و معمولی
 3. موزاییک شسته
 4. موزاییک های تک لایه ای

موزاییک ها دارای اشکال ظاهری خاصی نیز می باشند، که می توان به:

 1. موزاییک سیمانی
 2. موزاییک سنگ دار
 3. موزاییک شیاردار
 4. موزاییک شسته
 5. موزاییک پلاکی


جهت اطلاع از قیمت کفپوش بتنی پرسی - لیست قیمت موزاییک واش بتن-کفپوش بتنی پیاده رو و موزاییک اتوماتیک،تهران ، یزد، اصفهان به سایت نیازمندی های صنعت ساختمان . آی آر مراجعه نمایید .

جهت اطلاع از قیمت کفپوش بتنی و کفپوش بتنی پرسی به نیازمندیهای صنعت ساختمان.آی آر مراجعه نمایید .

بهترین برندهای صنعت ساختمان


خرید و فروش زمین و ویلا در کرج موتورخانه وارد کننده درب ضد سرقت-تولید کننده درب ضد سرقت چشمی درب دیجیتال اینستاگرام صنعت ساختمان تلگرام صنعت ساختمان

سایتهای مرتبط


بانک جامع نمایشگاهی ایران
logo-samandehi

counter customizable free hit