عبارت:

دوربین مداربسته

لیست کامل

لوازم الكتریكی,الكترونیكی

دوربین مداربسته


دوربین‌های مداربسته معمولاً با هدف داشتن كنترل و نظارت بر اماكن داخلي و خارجي به‌کارگیری می‌شوند و با توجه به شرايط محيطي می‌توانند انواع مختلفي داشته باشند. اولين دوربين مداربسته متعلق به آلمان بود كه ارتش اين كشور از اين دوربين در سال 1942 براي كنترل نحوه شليك موشك V2 در ايستگاه پرتاب اين موشك استفاده نمود. 7 سال بعد سیستم‌های مداربسته تجاري با نام Vericon در آمريكا به بازار عرضه شد. نكته جالب‌توجه اينكه براي استفاده از اين دوربین‌ها دارا بودن مجوز دولتي نياز نبوده است.

دوربین مداربسته

نخستين دوربین‌های تحت شبكه در سال 1996 ميلادي با استفاده از پايه نرم‌افزاری لينوكس و توسط شركت "Axis" عرضه شد. طراحي اين دوربین‌ها بر اساس استانداردهاي HTTP و RTSP صورت گرفته بود و استانداردهاي IP و تحت شبكه را در جهت فرستادن تصاوير در قالب داده‌ها يا اطلاعات بكار می‌برد. استفاده از دوربین‌های تحت شبكه به دليل افزايش روزافزون قابلیت‌های آن‌ها درحال‌توسعه است.

تعيين نام براي دوربین‌های مداربسته

نام‌گذاری اين دوربین‌ها قاعده و قانون خاصي ندارد، به‌طوری‌که بيشتر بر اساس شكل ظاهري دوربین‌ها و نوع استفاده و گاهي نام اختصاصي كارخانه اين كار صورت می‌گیرد. به‌عنوان‌مثال دوربين مكعبي يا ريگولار كه نام گذري كارخانه كمدكس می‌باشد. بنابراين در موضوع دوربین‌های مداربسته نام‌هایی همچون دام، باكس، جعبه‌ای، صنعتي، بالت، استوانه‌ای، فشنگي، تفنگي، مينياتوري، پين هول و موارد بسيار ديگري ظاهر شده‌اند.

انواع مختلف دوربین‌های مداربسته

دوربین‌های مداربسته بر اساس نام‌گذاری رايج در بين سازندگان و نصاب‌ها و عوامل مرتبط با سیستم‌های مداربسته اسامي مختلفي به شرح زير دارند:

 • دوربين مداربسته دام
 • دوربين مداربسته باكس
 • دوربين مداربسته بالت
 • دوربين مداربسته اسپيد دام
 • دوربين مداربسته پينهول
 • دوربين مداربسته زوم
 • دوربين مداربسته PTZ
 • دوربين مداربسته L;UFD
 • دوربين مداربسته VD',GHV
 • دوربين مداربسته ديد در شب
 • دوربين مداربسته حرارتي

دوربین‌های مداربسته صنعتي

دوربین‌های مداربسته صنعتي را می‌توان خاص‌ترین نوع دوربين مداربسته در نظر گرفت كه قابليت استفاده در كليه شرايط محيطي را دارد ولي در حالت‌های خاص مورداستفاده قرار می‌گیرد. يكي از مهم‌ترین مشخصه‌های اين دوربین‌های مداربسته استفاده از توابع پردازش تصويري در طراحي آن‌ها می‌باشد.  در موقعیت‌ها و شرايطي كه به قابلیت‌های خاصي همچون BLC، ATW، ATR، WDR، HLC و غيره نياز هست، از اين دوربین‌ها استفاده می‌شود. در هنگام خريد بر روي اين دوربین‌ها پايه، لنز و كاور ضد آب وجود ندارد و بايستي هرکدام از این‌ها به‌صورت مجزا تهيه شوند. در حقيقت انعطاف‌پذیری بالاي اين دوربين يكي از قابلیت‌های مهم آن به شمار می‌رود. به اين معني كه می‌توان براي شرايط نصب خاص از پایه‌های خاص، جهت فواصل خيلي كم يا خيلي زياد از عدسی‌های خاص و يا در شرايط جوي خاص كاورهاي ضد آب و يا كاورهاي ديد در شب و يا كاورهاي فن دار بكار برد.

دوربین‌های مداربسته دام

اين دوربین‌ها عمدتاً در محیط‌های داخلي و اداري استفاده می‌شوند. بيشتر اين دوربین‌ها داراي عدسی‌های wide با فاصله كانوني كوچك (3.6 يا 4 میلی‌متر) هستند و در صورت قرارگيري در يك گوشه اتاق قادرند تمام فضاي اتاق را تحت پوشش قرار دهند. نصب اين نوع دوربین‌ها در اكثر اوقات بر روي سقف‌ها انجام می‌شود.

دوربین‌های مداربسته حرارتي

نمونه‌ای از دوربین‌های با تنوع بالا و كاربرد زياد در تجهيز دوربین‌های مداربسته حفاظتي نورافکن‌های مادون‌قرمز هستند، و ازلحاظ توليد انواع مختلف تجاري را دارند. اين دوربین‌ها براي دوربین‌های دوربرد نورافکن‌های حرفه‌ای ليزري ويژه ساخته می‌شوند و برندهاي مختلفي دارند.

دوربین‌های مداربسته بولت

طراحي اين دوربین‌های مداربسته براي محیط‌های خارجي انجام می‌شود. قاب ضدآب اين دوربین‌ها اين امكان را فراهم می‌سازد كه به سهولت قابليت استفاده در محیط‌های خارجي و شرايط جوي بد را داشته باشند. بعلاوه اين دوربین‌ها امكان استفاده از مادون‌قرمز را براي ديد در شب دارند و قابليت تصويربرداري در شرايط نوري بسيار تاريك را به‌راحتی دارا می‌باشند.

دوربین‌های مداربسته ديد در شب

با استفاده از اين دوربین‌ها امكان مشاهده يك نفر از مسافت 183 متري و در تاريكي شب وجود دارد. دوربین‌های ديد در شب با توجه به فناوری‌ای كه در آن‌ها بكار رفته است به دو طريق عمل می‌کنند. 1. آشكارسازي تصوير در بخش پائيني طيف نوري مادون‌قرمز نور كمي وجود دارد كه متمركز شده و به نحوي تشديد می‌شود كه امكان ديد را در تاريكي فراهم می‌کند. 2. تصویربرداری حرارتي كه در آن طيف نوري مادون‌قرمز در بخش بالايي متمركز شده و طيف نور به‌صورت نور بازتاب پيدا نكرده بلكه به شكل گرما انتشار پيدا می‌کند. اشياء گرم اين نور را به اشياء سردتر همچون ميز يا ساختمان متصاعد می‌کنند.

دوربین‌های مداربسته اسپيد دام

در حقيقت اين دوربین‌ها را می‌توان کامل‌ترین نوع دوربين مداربسته رنگي برشمرد كه دستگاه‌های كنترلر و كيبورد ويژه خود را دارند، گردان بوده و داراي لنز زوم می‌باشند و قابليت تنظيم شدت نور را دارند. امكان كنترل دور و نزديك شدن تصاوير در اين دوربین‌ها وجود دارد و قابليت اعمال همه برنامه‌ریزی‌ها و دستورات موردنیاز با استفاده از صفحه‌کلید كوچك و ويژه آن وجود دارد. هر تصوير درواقع مجموعه‌ای از نقاط مجزا هستند كه در مجاورت هم قرار می‌گیرند و همراه باهم يك تصوير را به وجود می‌آورند. در هرلحظه هر يك از اين نقاط می‌توانند ویژگی‌های مختلفي داشته باشند.

هم اکنون شما هم می توانید در وب سایت صنعت ساختمان.آی آر آگهی خود را ثبت نمایید.

جهت اطلاع از قیمت دوربین مداربسته و دوربین مداربسته ارزان ,بهترین مارک دوربین مداربسته,دوربین مدار بسته مخفی به نیازمندیهای صنعت ساختمان.آی آر مراجعه نمایید .

بهترین برندهای صنعت ساختمان


موتورخانه وارد کننده درب ضد سرقت-تولید کننده درب ضد سرقت چشمی درب دیجیتال تلگرام صنعت ساختمان خرید و فروش زمین و ویلا در کرج اینستاگرام صنعت ساختمان

سایتهای مرتبط


بانک جامع نمایشگاهی ایران
logo-samandehi

counter customizable free hit