عبارت:

نصب درب اتوماتیک

درب اتوماتیک

نصب درب اتوماتیک

درب اتوماتیک چیست و انواع و ویژگیهای درب اتوماتیک ؟ به طور کلی به هر نوع دربی که بدون دخالت عامل انسانی باز و بسته شود و توسط نیروی خاصی همچون برق تردد را برای افراد آسان نماید، درب اتوماتیک می گویند.


کاربرد درب اتوماتیک و انواع آن :

با توجه به پیشرفت تکنولوژی در زمینه صنعت ساختمان امروزه درب های ساختمانی به انواع مختلف مبدل گردیده است. در حال حاضر درب های ساختمانی به صورت ساده که با نیروی دست باز و بسته می شود و یا به صورت هوشمند که توسط نیرو برق کار می کند و کنترل آن ها بسیار ساده تر از باز کردن با دست و به روش های مختلفی همچون ریموت، اپلیکیشن ها و یا به صورت چشمی تبدیل شده است، را می تواند تقسیم بندی نمود. در مقالات قبلی به انواع درب آسانسور پرداختیم.

درب اتوماتیک را احتمالا در مناطق عمومی بیشتر مشاهده نموده اید، این درب ها معمولاً در محل های که تردد بیشتر می باشند استفاده می شود و عملا در خانه های ویلایی تنها نوع خاصی از آن ها مورد استفاده قرار می گیرد. درب اتوماتیک معمولاً دارای سنسورهای می باشند، که با نزدیک شدن افراد به آن ها درب تشخیص داده و باز می شود و به خاطر همین ویژگی بیشتر در مکان های عمومی مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از ویزگی های خوبی که این درب ها دارند باعث عدم اتلائف انرژی شده و با باز و بسته شدن سریع پس از ورود و خروج افراد جلو انتقال انرژی را می گیرد.

درب اتوماتیک مدل های مختلفی دارد که البته بیشترین موردی که در کشور ایران مورد استفاده قرار می گیرد نوع درب اتوماتیک شیشه ای نشان داده شده در  تصویر ذیل می باشد.

درب اتوماتیک شیشه ای


البته ما درب های اتوماتیک دیگری نیاز داریم که از جمله می توان به درب اتوماتیک پارکینگ نیز اشاره نموده که با استفاده از جک های مخصوص در پشت درب عمل باز و بسته شدن انجام می پذیرد. این صنعت با توجه به نوع کارایی آن دارای گستردگی بسیار می باشد و همین گستردگی باعث تنوع در ارائه خدمات، کیفیت و زیبایی از طرف شرکت های تولید کننده گشته است. امروزه مسئله درب خانه ها از لحاظ ظاهری بسیار پر اهمیت بوده و به جرات می توان گفت بعد از نوع درب استفاده شده مسئله دکوراسیون آن اهمیت بسیاری دارد.

انواع درب اتوماتیک شیشه ای

  1. درب اتوماتیک ریلی
  2. درب اتوماتیک تلسکوبی
  3. درب اتوماتیک لولایی
  4. درب اتوماتیک نیم دایره
  5. درب اتوماتیک تمام گرد
  6. درب اتوماتیک تاشو

انواع ویژگی های درب اتوماتیک

با توجه به پیشرفت روز افزون تکنولوژی امروزه استفاده از اشعه ی مادون قرمز و ماکروویو باعث شده است که سنسورهای درب به راحتی هر گونه حرکت افراد در اطراف خود حس کرده و درب را به سرعت باز نمایند. همچنین وجود سنسور در لبه های درب باعث شده است، تا در صورت بسته شدن ناگهانی و برخورد با افراد و یا گیر کردن اجزای بدن در بین درب به سرعت باز شود. درب اتوماتیک شیشه ای کار انسان ها را بسیار راحت کرده اند و باعث شده است و علاوه بر اتلائف انرژی باعث شده است، میدان دید افراد داخل و خارج به دلیل شیشه ای بودن بیشتر شود و از برخورد افراد در هنگام دخول و یا خروج جلوگیری شود.

درب اتوماتیک کرکره ای (کرکره برقی)

هر چند امروزه هنوز هم درب های کرکره ای قدیمی که توسط نیروی دست و یا چوب های بلند که یک سر آن ها دارای قلاب بوده و به سمت پایین هل داده می شود، در حال استفاده می شود، ولی کم کم در حال دادن جای خود به درب اتوماتیک کرکره ای می باشد. این درب ها که عمدتا برای درب پارکینگ و بسته جلو مغازه ها  استفاده می شود، دارای ابعاد نسبتا بزرگ می باشد، که به صورت کرکره نیز در بالای محل بازشو جمع می شود. این درب ها معمولاً کلا سطح بازشو را می پوشانند و طرح، رنگ آن ها نیز باعث زیبای بخشیدن محیط می شوند. عمدتا از ورق آلومنیوم و یا ورق گالوانیزه ساخته و طراحی شده است و در ابعاد و انواع مختلف می باشد.درب اتوماتیک کرکره ای

انواع درب‌های کرکره‌ای اتوماتیک:

  1. درب اتوماتیک با موتور ساید
  2. با موتور سانترال
  3. با موتور توبولار
  4. با موتور سکشنال (زیر سقفی)

این درب‌ها بدون قفل بوده و عایق در برابر ورود رطوبت ناشی از بارندگی (عایق رطوبتی) می‌باشد. موتورهای متحرک این درب ها نیز بسیار بی صدا می‌باشد و معمولاً دارای پشتیبانی و خدمات پس از فروش نیز توسط فروشندگان می‌باشد.

انواع درب :

 

جهت اطلاع از قیمت نصب درب اتوماتیک و نصب درب اتوماتیک به نیازمندیهای صنعت ساختمان.آی آر مراجعه نمایید .

بهترین برندهای صنعت ساختمان


موتورخانه تلگرام صنعت ساختمان خرید و فروش زمین و ویلا در کرج اینستاگرام صنعت ساختمان وارد کننده درب ضد سرقت-تولید کننده درب ضد سرقت چشمی درب دیجیتال

سایتهای مرتبط


بانک جامع نمایشگاهی ایران
logo-samandehi

counter customizable free hit