عبارت:

پنجره دوجداره آلومینیومی

پنجره آلومینیومی

پنجره دوجداره آلومینیومی

سير تحول پنجره دوجداره آلومینیومی در گذر زمان : امروزه پنجره‌های دوجداره آلومینیومی در دو شكل ساده و ترمال بريك موجود می باشد که هدر رفت انرژي در مورد پنجره‌های ترمال بريك آلومینیومی در مقايسه با پنجره‌های آلومینیومی نرمال بسيار كمتر است.


پنجره دوجداره آلومینیومی ترمال بریک

به صورت كلی عرضه در و پنجره  دوجداره آلومینیومی در دو شكل ساده و ترمال بریك صورت می گیرد. درصورتی  که جنس و  نوع مناسب برای پنجره انتخاب نشود، می تواند یك فاكتور مهم هدر رفت انرژی در خانه ها و ساختمان ها باشد. هدر رفت انرژی در مورد پنجره دوجداره آلومینیومی ترمال بریک در مقایسه با پنجره های آلومینیومی نرمال بسیار كمتر است. پنجره های Thermal break (با شكست حرارتی) نوعی از پنجره های دارای خاصیت عایق حرارتی هستند.


علاوه بر دوجداره بودن شیشه ها، بدلیل بالا بودن ضریب انتقال حرارتی آلومینیوم، پروفیل آلومینیومی نیز به هم متصل شده و دوجداره می شود. این كار با استفاده از تیغه های پلی آمید انجام می شود. این امر از انتقال حرارت در پروفیل جلوگیری می کند. پروفیل های بدست آمده همان حاصل پروفیل های ترمال بریک هستند. دو مقطع پروفیل آلومینیومی جدا از هم متصل شده از طریق تیغه های پلی آمید، پروفیل های ترمال بریک را تشكیل می دهد.

 

پنجره آلومینیومی


در سیستم ترمال بریك امكان نفوذ گرما، سرما و لرزش به علت قرارگیری لاستیك پلی آمید در بین دو جدار داخلی و خارجی كه توسط ماشین آلات پانچ می گردد، به صفر رسیده و نیز امكان اینكه نمای داخل و خارج دورنگ شود میسر شده است. پلی آمید قادر هست كه خواص مكانیكی خود را در درجه حرارت های بالا و در مقابل مواد شیمیایی و آب و اشعه ماوراءبنفش حفظ كند. 

از دیگر مزایای تیغه های پلی آمید می توان به دوام و طول عمر بالای آن ها اشاره كرد. این تیغه ها از منتقل شدن حرارت از یك سطح به سطح دیگر ممانعت می کنند. عاملی كه باعث می شود به این سیستم عنوان ترمال بریك اطلاق شود، ایجاد شكست حرارتی و جلوگیری از انتقال حرارت است.

با استفاده از پروفیل ترمال بریک، از انتقال سرما و گرما در هر دو جهت داخل به خارج و بالعكس ممانعت می شود. با استفاده از سیستم ترمال بریك میزان كاهش هدر رفت انرژی حرارتی در فصل سرما، كاهش اتلاف انرژی برودتی در فصل گرما، کاهش مصرف سوخت و کاهش هزینه در سرمایه گذاری اولیه تاسیسات به ترتیب برابر 38، 32، 28 و 20 درصد خواهد بود. ضمن اینكه تا حد زیادی از آلودگی صوتی (عایق صوتی)جلوگیری خواهد شد.

قدرت اتصال در پنجره آلومینیومی بسیار بالاست. علت این امر اتصالات رایجی همچون یراق آلات پیچ و پرچی و همچنین پانچ با استفاده از لقمه های توپر آلومینیومی می باشد. اتصال یراق آلات به فلز آلومینیوم به صورت مستقیم هست.

تنوع فوق العاده ای در رنگ های پودری الکترواستاتیک وجود دارد به طوری که مصرف کنندگان پروفیل آلومینیوم بیش از 200 رنگ متنوع را در اختیار دارند كه در كوره سخت شده و مقاوم در برابر ضربه و نیز ریختگی هستند. 

همچنین این نكته حائز اهمیت است كه تنها برای پروفیل آلومینیومی تنوع و زیبایی یك سیستم پوشش و رنگ آمیزی دیگر یعنی آنادایز قابل انجام است. زیبایی و دوام زیاد حاصل از رنگ های چاپی و سخت شدن در كوره از دیگر ویژگی های پروفیل های  آلومینیوم می باشد.

امروزه استفاده كردن از فریم های آلومینیومی مرسوم هستند زیرا شکل پذیری بالا داشته و سبک اند. همچنین از این طریق نیاز به كاهش وزن ساختمان با افزوده شدن تعداد شیشه های موجود تا حدودی مرتفع شده و بنابراین در این مورد آلومینیوم می تواند فلز دلخواه ما باشد. 

همچنین درصورتی که از پرده کرکره های عایق در فصول سرد استفاده شود، به ویژه در شب از اتلاف انرژی جلوگیری خواهد نمود. تنوع زیاد در فرم، رنگ و گستردگی به کارگیری یراق آلات و تنوع بازشو در سیستم پنجره آلومینیومی، توانسته است كه نیازهای صنعت ساختمان را مرتفع سازد.


انواع پروفیل که در ساخت درب و پنجره کاربرد دارد:

  1. پروفیل آلومینیومی
  2. پروفیل UPVC
  3. پروفیل

جهت اطلاع از قیمت پنجره دوجداره آلومینیومی و درب و پنجره دوجداره آلومینیومی به نیازمندیهای صنعت ساختمان.آی آر مراجعه نمایید .

بهترین برندهای صنعت ساختمان


تلگرام صنعت ساختمان خرید و فروش زمین و ویلا در کرج چشمی درب دیجیتال موتورخانه اینستاگرام صنعت ساختمان وارد کننده درب ضد سرقت-تولید کننده درب ضد سرقت

سایتهای مرتبط


بانک جامع نمایشگاهی ایران
logo-samandehi

counter customizable free hit