عبارت:
بانک اطلاعات مصالح و کالاهای ساختمانی استاندارد - کتاب سال ایران نماشویی,پیچ و رولپلاک سنگ نما بدون داربست وارد کننده درب ضد سرقت-تولید کننده درب ضد سرقت دستگاه رسوبزدا با امواج رادیویی Sfera- دستگاه استرچ پالت مخصوص بسته بندی انواع پالت-آتلانتا استرچ ایتالیا کانال تلگرام سایت صنعت ساختمان.آی آر شینگل - آندولین - آندویلا-اجرای سقف شیبدار

کاشی و سرامیک

لیست کامل
کاشی و سرامیک | قیمت کاشی و سرامیک


سراميك، واژه سراميك در اصل به تمامي جامدات غيرآلي و غيرفلزي اطلاق می‌شود.

اين محصول ازنظر ساختار شيميايي به موادي گفته می‌شود كه حاصل مخلوط خاك رس و فلدسپار در درجه حرارت بالا هستند و به‌وسیله توده شيشه مانندي به هم فشرده شده و بسيار محكم و سخت شده كه در حلال غیرقابل‌حل بوده و تقریباً گداز ناپذیرند.

سرامیک

سراميك از سه جزء تشكيل شده كه هرکدام نقشي را بر عهده دارند:

- خاك رس: عامل نرمي و انعطاف و ايجاد ذرات بلوري سراميك اين جزء می‌باشد.

- ماسه: اين جزء عامل كاهش قابليت چين خوردن بعدازاینکه سراميك خشك و گرم شد و تشكيل ذرات بلوري سراميك می‌باشد.

- فلدسپار: اين ماده دماي پخت را كاهش داده و در تشكيل توده شیشه‌ای و چسباننده ذرات بلوري سراميك تأثیرگذار است.

ویژگی‌های سراميك:

اين ویژگی‌ها به عواملي چون درجه خلوص و نوع اجزاي اصلي، مواد افزودني، لعاب، مدت‌زمان حرارت دادن، مواد اکسیدکننده و کاهنده‌هایی كه در محيط وجود دارند، بستگي دارند و بر همين اساس تغيير می‌کنند. در عصري كه ما زندگي می‌کنیم سرامیک‌سازی به‌عنوان يك صنعت مجزا توسعه يافته و تنوع بالايي پيدا كرده است و از اهميت و کاربردهای بسياري برخوردار شده است.

سرامیک‌های خاص:

- مقره هاي برق

اين نوع سرامیک‌ها در برابر گرما و برق عايق بوده و از Al2O3 و Zr2O3 در آن‌ها بكار رفته است.

- سرامیک‌های مغناطيسي

در اين نوع از سرامیک‌ها از اكسيدهاي آهن استفاده می‌شود. مهم‌ترین استفاده‌ای كه اين نوع سرامیک‌ها دارند در تهيه عناصر حافظه در رايانه می‌باشد.

- سرامیک‌های شیشه‌ای

شيشه معمولي بعدازاینکه آماده شد در درجه حرارت بالا قرار داده می‌شود اين كار باعث تشكيل ذرات بلوري بسياري در آن می‌شود و از خاصيت شكنندگي آن كاسته می‌شود و برخلاف ساير شیشه‌های معمولي به وجود آمدن شكاف كوچك در آن‌ها ساري نيست به اين معني كه اين شکاف‌ها به‌خودی‌خود پيشرفت نمی‌کنند. اين نوع سراميك در تهيه ظروف آشپزخانه يا ظروفي كه در تحت حرارت بالا استفاده می‌شوند بكار می‌رود كه به آن اصطلاحاً پيروسرام گفته می‌شود.


كاشي

کاشی و سرامیک

کاشی‌ها بهترين مصالح موافق از نوع سراميك محسوب می‌شوند كه هم هزينه كم و استحكام و ظرافت و زيبايي بالاتري دارند. كاشي انواع مختلفي دارد كه شامل ساده، براي سينه ديوار و انحنادار براي ابتدا و انتهاي نبش‌ها و نوع ويژه قرنيز كه كاشي را با حالت زيبايي به  سراميك يا موزائيك و سنگ كف می‌رساند، می‌باشد. ساخت کاشی‌ها به حالت رنگارنگ و نقاشی‌ها و صور شبکه‌ای و برجسته و يا يك طرح يا در كل به شكل تابلو و نوشته و ... صورت می‌گیرد. در كارخانجات كاشي سازي ساخت کاشی‌ها با لعاب و رويه زدن و پختن در جا، در اندازه‌ها و مقاومت‌های مختلف انجام می‌شود. لعاب‌ها معمولاً از كائولين، كوارتز، فلدسپات ها و با افزودن گچ و اكسيد آهن گرفته می‌شود كه براي لوله‌های فاضلاب و ... مورد استفاده قرار می‌گیرد و در مورد رنگ‌ها اكسيدهاي آهن بكار می‌رود. اين مجموعه‌ها به حالت پودر آهن شده و با استفاده از دستگاه بر روي كاشي كشيده می‌شود و سپس در كارخانه خشک‌شده و پخته می‌شوند. اين كار باعث ضدآب شدن كاشي می‌شود. براي ايجاد حالت چسبندگي كاشي با ملات، 1.5 الي 2 میلی‌متر آن را برجسته‌تر می‌سازند.  کاشی‌ای كه مخصوص ديوارهاست داراي ابعاد 10×10 الي 40×40 می‌باشد. از حمله موارد ديگر می‌توان به مواردي همچون كاربردهاي بهداشتي در وان و روشويي و ساير موارد اشاره كرد كه بعدازاینکه لعاب داده شد، كارهاي ديگري بر روي آن‌ها انجام می‌گیرد و سبك و تميز می‌شوند. ضخامت کاشی‌هاي ديواري حداقل 6 و حداكثر 8 میلی‌متر در نظر گرفته می‌شود كه اين كار مانع از انقباض آن می‌شود. کاشی‌ها تحت حرارت 100 درجه قرارگرفته و سریعاً به داخل آب 18 الي 20 درجه منتقل می‌شوند. در اين حالت احتمال ترك خوردن موردبررسی قرار می‌گیرد.

عمل پختن کاشی‌ها در درجه حرارت 1200-1250 صورت گرفته و پس‌ازاینکه لعاب داده شدند مجدداً تحت حرارت 1100 الي 1260 درجه قرار داده می‌شوند. بر اساس بند 7-4-2 آیین‌نامه سازمان برنامه، ازنظر فاقد نقص بودن، کاشی‌هاي داراي چند خال 2/1 میلی‌متر در رويه و لبه درجه 2 محسوب می‌شوند و اگر اين مشكل به 2 الي 3 میلی‌متر برسد درجه 3 در نظر گرفته می‌شوند.

خمير چسب كاشي و سراميك جايگزيني براي بتن ماسه يا دوغاب

اين ماده را می‌توان به‌صورت آماده خريداري كرد و كاربرد آن در مواردي چون نصب كاشي و سراميك بر روي ديوارهاي بتني و گچي و سيماني و قطعات مختلف پیش‌ساخته و سطوح قديمي كه کاشی‌کاری شده‌اند، يعني كاشي روي كاشي و سراميك روي سراميك و يا هر سطح آماده‌ای می‌باشد.

تهيه خمير چسب كاشي بر اساس رزین‌های صنعتي با كيفيت موردنیاز صورت می‌گیرد و در جهت نصب كاشي و سراميك در داخل ساختمان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. اين چسب مقاومت بسيار بالايي در برابر نفوذ آب، رطوبت و عوامل جوي، درجه حرارت بالا و پايين دارد. از ديگر مشخصه‌های اين ماده می‌توان به تسهيل نصب كاشي و سراميك اشاره كرد و از قدرت چسبندگي بالايي بر روي سطوح و خاصيت الاستيك كافي و انعطاف‌پذیری برخوردار است. 

هم اکنون شما هم می توانید در وب سایت صنعت ساختمان.آی آر آگهی خود را ثبت نمایید.

بهترین برندهای صنعت ساختمان


اجرای سقف شیبدار Synthesi-دستگاه استرچ پالت مخصوص بسته بندی انواع پالت-آتلانتا استرچ ایتالیا
ارزانترین قیمت کاشی و سرامیک خرید و فروش زمین و ویلا در کرج پوشش سقف فلزی -آندولین- آندویلاو شینگل- ورق طرح سفال نماشویی,پیچ و رولپلاک سنگ نما بدون داربست وارد کننده درب ضد سرقت-تولید کننده درب ضد سرقت قیمت سقف شیبدار سقف شیبدار , شینگل چوب osb - فروش چوب osb

سایتهای مرتبط


پایگاه اطلاعات و دانستنیهای جهان صنعت بانک جامع نمایشگاهی ایران پایگاه اطلاع رسانی تجهیزات

ما را در گوگل محبوب کنيد

«تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه،حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشندوفعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.»