عبارت:
وارد کننده درب ضد سرقت-تولید کننده درب ضد سرقت کانال تلگرام سایت صنعت ساختمان.آی آر بانک اطلاعات مصالح و کالاهای ساختمانی استاندارد - کتاب سال ایران شینگل - آندولین - آندویلا-اجرای سقف شیبدار نماشویی,پیچ و رولپلاک سنگ نما بدون داربست Sfera- دستگاه استرچ پالت مخصوص بسته بندی انواع پالت-آتلانتا استرچ ایتالیا دستگاه رسوبزدا با امواج رادیویی

بلوک شیشه ای و آینه

بلوک شیشه ای و آینه بلوك شیشه‌ای، كاربرد و مشخصات آن و آینه


بلوک شیشه ای

اين بلوک‌ها با نام گلاس بلاك هم (Glass block) مشهورند. از دو جداره شیشه‌ای وكيوم شده تشكيل می‌شوند كه مابين اين دو جداره خلأ وجود دارد. اين دو جداره به همره خلأ در بين آن‌ها عايق بسيار خوبي را در مقابل سرما، گرما، رطوبت و صدا ايجاد می‌کنند. قطعات بلوک‌هاي شیشه‌ای بيشتر جنبه تزئيني دارند و همچون بلوک‌هاي سازه‌ای در سازه‌های بنايي استفاده كرد. براي اينكه بتوان آن‌ها را به هم متصل كرد از چسب يا ستون‌ها تيرهاي چوبي، فلزي استفاده می‌شود.

بلوک شیشه ای

بلوک‌هاي شیشه‌ای در شکل‌های مختلف و گسترده‌ای توليد و در بازار عرضه می‌شوند. کاربرد بلوک‌هاي مشبك در تنظيم ميزان نور ورودي به فضاها است. می‌توان از بلوک‌هاي رنگي نيز براي به وجود آوردن فضايي با رنگ دلخواه استفاده نمود. يك نوع ديگر از اين بلوک‌ها در جهت جلوگيري از عبور نور در رنگ‌های مختلف و قابل‌عرضه بسته به سليقه مشتري طراحی ‌شده‌اند. در فضاي عمومي ساختمان به نور زيادي نياز هست و با توجه به اينكه شيشه در برابر عوامل محيطي مقاومت لازم را نداشته و صوت و حرارت را منتقل می‌کند، استفاده از بلوک‌هاي شیشه‌ای می‌تواند بسيار مناسب‌تر باشد چراكه اين بلوک‌ها علاوه بر عبور دادن نور داراي ویژگی‌های يك ديوار آجري تا حد زيادي نيز هستند.

مقاومت اين بلوک‌ها حدود 7 برابر بيشتر از بلوک‌هاي سيماني و 4 برابر بيشتر از آجرها است. اين محصول تا 100 درصد عايق رطوبتي و حرارتي و تا 99 درصد عايق صوتي هستند.

اولين کارخانه‌ای كه بلوک‌هاي شیشه‌ای را به شكل رنگي براي گسترده‌تر كردن موارد كاربرد آن در جهان در دهه 90 ارائه كرد، شركت Seves بود. اين شركت بعدازآن طراحي و توليد بلوک‌هاي شیشه‌ای را كه ویژگی‌ها متنوعي داشتند را آغاز كرد. نمونه‌هایی از اين بلوک‌هاي شیشه‌ای تولیدشده Pegasus و Pegasus جیوه‌ای را می‌توان نام برد.

در مورد مدل Pegasus طول لبه بلوک‌ها در مدل‌های رايج از 2 میلی‌متر به 6 میلی‌متر رسانده شده است درنتیجه فاصله بين بلوک‌هاي نصب‌شده کاهش‌ یافته، به‌طوری‌که اندازه بندها از 10 به 2 میلی‌متر تقليل يافته است.

در مورد مدل Pegasus جیوه‌ای به‌جای استفاده از رنگ سفيد در ديواره 8 سانتيمتر اطراف بلوک‌ها جيوه بكار رفته است درنتیجه نور به ديواره داخلي برخورد كرده و بازتابي همچون آينه دارد و كل نور بازتابيده می‌شود.

اخیراً شركت Seves از يك شركت خلاق در طراحي بنام mendini خواسته است كه ميزان رنگ را در بلوک‌هاي شیشه‌ای افزايش دهد و طرح جديدي در دنيا با نام mendini collection معرفي شد تا نمايي متفاوت و درنتیجه حسي متفاوت را در كاربر و بيننده آن القا نمايد.

آجرهاي شیشه‌ای چه کاربردها و مزايايي دارند؟

اين نوع آجرها قابليت استفاده در پارتیشن‌بندی فضاهاي داخلي ساختمان‌های مسكوني، رختکن‌ها، فضاي بين سرویس‌ها، فضاي بين دوش و روشويي، محیط‌های اداري، اوپن، نماي ساختمان، ايجاد نورگير در حريم همسایه‌ها، راه‌پله‌ها، ديوار استخرها، رستوران‌ها، بين درب‌های ضد سرقت، سقف‌ها، کف‌ها، انبارها، ابنيه هنري، فرهنگي و مذهبي را دارند.

اين آجرها داراي يكسري مزاياي مهم هم هستند كه اشاره می‌شود:

- قابليت به‌کارگیری در جداسازي محیط‌های داخلي بدون اينكه در روشنايي تغييري ايجاد شود

- نسبت به ديوارهاي آجري سنتي كه حداقل 15 سانتی‌متر ضخامت دارند، ضخامت بلوک‌هاي شیشه‌ای كمتر بوده و اين ويژگي فضاي مفيد در دسترس را افزايش می‌دهد.

- اين آجرها عایق‌های صوتي و حرارتي بسيار خوبي محسوب می‌شوند

- نسبت به ديوارهاي آجري سنتي تا بيش از 1.4 درصد وزن كمتري دارند

- قابليت استفاده از طرح‌ها و رنگ‌های متنوع در يك يا چند ديوار را دارند و از اين نظر همه نوع سلیقه‌ای را پوشش می‌دهند

- اين آجرها در مقايسه با آجرهاي سنتي قابليت نصب و استفاده آسان و سريعي دارند؛ از اين نظر كه ديواركشي سنتي نياز به مراحل مختلف و متعدد همچون آجرچيني و در موارد ویژه‌ای بندكشي دارد.

- آجرهاي شیشه‌ای قيمت تمام‌شده كمتري نيز نسبت به آجرهاي سنتي دارند

- ديوارهاي شیشه‌ای را می‌توان به‌راحتی تنها با استفاده از يك دستمال مرطوب تميز كرد و كمترين مزاحمت را هم براي ساكنان ايجاد نكرد. در مقايسه ديوارهاي سنتي حداقل بايستي هر چهار سال رنگ‌آمیزی شوند

- اين نوع آجرها قابليت اين را دارند كه در تمام يا بخش‌هایی از نماي ساختمان بكار گرفته شوند

- همچنين می‌توانند در ساخت سكوبندي آشپزخانه و يا ميزاپن مورداستفاده قرار گيرند.

بلوک‌هاي شیشه‌ای در رنگ‌ها و طراحی‌های متنوع و نيز با اندازه‌های مختلف عرضه می‌شوند و بر همين اساس می‌توان انواع اين بلوک‌ها را به شكل زير دسته‌بندی کرد:

- بلوک‌هاي شیشه‌ای مات

- بلوک‌هاي شیشه‌ای طرح دار

- بلوک‌هاي شیشه‌ای شفاف

- بلوک‌هاي شیشه‌ای رنگي

- بلوک‌هاي شیشه‌ای توپر

- بلوک‌هاي شیشه‌ای ايمن يا مقاوم در برابر آتش

عبور نور از بلوک‌هاي شیشه‌ای

يكي از مهم‌ترین ویژگی‌های بلوک‌هاي شیشه‌ای به شفافيت آن مربوط می‌شود. شكست نور توسط اين بلوک‌ها در زواياي مختلف محرميت لازم را می‌تواند به وجود آورد و درعین‌حال به سهولت نور را از خود عبور دهد.

مشخصه‌های فيزيكي بلوک‌هاي شیشه‌ای

ابعاد ساخت اين محصول به شكل 19×19، 24×24، 30×30 و 9× 19 و قطر آن‌ها 8 سانتی‌متر است. اسپيسرها براي اجرا 2، نيم و 2 صدم سانتی‌متر هستند.

هم اکنون شما هم می توانید در وب سایت صنعت ساختمان.آی آر آگهی خود را ثبت نمایید.


تشکیل بلوک های شیشه ای:

 

دو جداره وکیوم شده شیشه ای،که فضای میانی آنها خلا است تشکیل شده اندو جداره تشکیل شده عایق بسیار مناسبی برای سرما ، گرما ، رطوبت و صدا بشمار می آید.

بلوک های شیشه ای در اشکال متنوع و گسترده ای عرضه می شوند.برای ایجاد فضایی با رنگ خاص نیز میتوان  از بلوک های رنگی استفاده کرد. نوع دیگر این بلوک ها برای جلوگیری از عبور نور نیز طراحی شده اند

مزایای آجرهای شیشه ای:

در ساختمان های مسکونی، فضاهای اداری، رستورانها،انبارها، ابنیه هنری، فرهنگی و مذهبی استفاده می شود

- امکان جداسازی فضاهای داخلی با حفظ روشنایی کافی.

- کم بودن ضخامت در مقایسه با دیوارهای آجری سنتی (حداقل 15 سانتیمتر)که باعث افزایش فضای اتاق می شود

- خواص بالای ایزولاسیون صوتی و حرارتی.

- سبک بودن نسبت به دیوارهای آجری سنتی تا بیش از 4/1 .

- امکان استفاده از طرحها و رنگهای مختلف در یک یا چند دیوار

- سادگی و سرعت عمل بالا در نصب

- قیمت مناسب

- نظافت اسان

- امکان استفاده از آجرهای شیشه ای در تمام یا بخشهایی از نمای ساختمان.

بلوک‌های شیشه‌ای برای دکوراسیون قسمت‌هایی مانند سرویس‌های بهداشتی، بسیار مناسب هستند.

 

بهترین برندهای صنعت ساختمان


پوشش سقف فلزی -آندولین- آندویلاو شینگل- ورق طرح سفال Synthesi-دستگاه استرچ پالت مخصوص بسته بندی انواع پالت-آتلانتا استرچ ایتالیا
اجرای سقف شیبدار وارد کننده درب ضد سرقت-تولید کننده درب ضد سرقت ارزانترین قیمت کاشی و سرامیک نماشویی,پیچ و رولپلاک سنگ نما بدون داربست چوب osb - فروش چوب osb خرید و فروش زمین و ویلا در کرج سقف شیبدار , شینگل قیمت سقف شیبدار

سایتهای مرتبط


پایگاه اطلاع رسانی تجهیزات پایگاه اطلاعات و دانستنیهای جهان صنعت بانک جامع نمایشگاهی ایران

ما را در گوگل محبوب کنيد

«تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه،حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشندوفعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.»