عبارت:
شینگل - آندولین - آندویلا-اجرای سقف شیبدار شینگل سقف شیبدار
Sfera- دستگاه استرچ پالت مخصوص بسته بندی انواع پالت-آتلانتا استرچ ایتالیا بانک اطلاعات مصالح و کالاهای ساختمانی استاندارد - کتاب سال ایران کانال تلگرام سایت صنعت ساختمان.آی آر نماشویی,پیچ و رولپلاک سنگ نما بدون داربست دستگاه رسوبزدا با امواج رادیویی

شیشه دوجداره

شیشه دوجداره شیشه دوجداره | قیمت شیشه دوجداره ارزان | شرکتهای تولید کننده ، فروش ، نصب شیشه دوجداره


شیشه دوجداره چیست؟

شیشه‌های دوجداره از دو يا چندلایه شيشه موازي با فواصل مساوي تشكيل می‌شوند كه در دورتادور آن با استفاده از اسپيسر از هم جدا شده‌اند. هوا يا گازهاي ويژه فاقد رطوبت (آرگون يا كريپتون) در فضاي خالي بين شیشه‌ها قرار می‌گیرند كه فشار تقریباً مساوي با فشار هواي بيرون دارند. در مورد شیشه‌های دوجداره در بيشتر موارد از اسپيسرهاي با جنس آلومينيوم استفاده می‌شود. ماده جاذب رطوبت، رطوبت هواي بين شیشه‌ها را جذب می‌کند و توسط مواد درزگير خاصي آب‌بندی كامل صورت می‌گیرد. با استفاده از شيشه دوجداره و پنجره‌های عایق هر ساله حدود 40 متر مكعب به ازاي مساحت يك مترمربع از شيشه صرفه‌جویی شده، با كاهش مصرف انرژي و سروصدا، از آلودگي محيط اطراف جلوگيري می‌شود.

شیشه دو جداره

ویژگی‌های شیشه‌های دوجداره:

پايين آوردن اتلاف انرژي (تا 50 درصد)

پايين آوردن ميزان آلودگی‌های صوتي

ممانعت از نم‌زدگی شيشه

تأمین امنيت بيشتر از پنجره‌های تك جداره

انواع مختلف شیشه‌های دوجداره

1. شیشه‌های دوجداره ساده: تشكيل شده‌اند از دو لايه شیشه فلوت ساده

2. شیشه‌های دوجداره رنگي: تشكيل شده‌اند از دوجداره كه يكي رنگي و ديگري ساده است

3. شیشه‌های دوجداره رفلكس: تشكيل شده‌اند از دوجداره: يكي ساده و ديگري رفلكس كه جداره اين شيشه بايد به‌طرف بيرون باشد. اين نوع شیشه‌ها از عبور نور به‌شدت ممانعت می‌کنند ولي باعث تاريك شدن داخل ساختمان و ديده شدن داخل ساختمان در شب می‌شوند.

4. شیشه‌های دوجداره سکوریت: اين شیشه‌ها براي مکان‌های پرخطر و پر رفت‌وآمد مناسب‌اند. چراكه بعد از شكستن خردشده و قطعات بزرگ شيشه توليد نمی‌شود. نمونه‌ای از اين نوع شیشه‌ها، شیشه‌های جانبي خودروهاست.

5. شیشه‌های دوجداره لمينت: تشكيل شده‌اند از دوجداره شيشه ساده 3 میلی‌متری و يك لايه رزين در بين آن‌ها. اين شیشه‌ها با برخورد به موانع سخت ترك برمی‌دارند. نمونه‌ای از این‌ها شیشه‌های جلو و عقب خودروها می‌باشد.

حدود هزار سال قبل از ميلاد شيشه توسط رومی‌ها مورداستفاده قرار می‌گرفت و از حدود 200 سال پيش استفاده عمومي از آن آغاز شده است.

در ایالات‌متحده، نيويورك و در سال 1865 ميلادي، مغازه‌داری كه در كار شیشه‌فروشی بود با ابتكار خود توانست كه حق ثبت و امتياز استفاده از شیشه‌های عايق دوجداره كه غیرقابل نفوذ بودند را كسب كند.

عمل شیشه‌های دوجداره اساساً مبتني بر ايجاد فضاي خالي و پر از هواي خشك يا يك گاز خنثي مانند گاز آرگون بين دو يا چند لايه شيشه كه درزگيري لازم صورت گرفته و با مواد جاذب رطوبت همچون سيليكاژل پر شده است، می‌باشد. ضريب انتقال حرارت و درنتيجه ميزان انتقال گرما و سرما در شیشه‌های دوجداره استاندارد پايين بوده و در مصرف انرژي صرفه‌جویی می‌شود. ميزان ضريب انتقال حرارت با فاصله دو لايه شيشه از هم رابطه مستقيم داشته و با بكار بردن گازهاي تزريقي خنثي همچون آرگون، زنون و ... در بين آن‌ها، از انتقال حرارت نيز كاسته می‌شود.

عایق‌ترین حالت براي شيشه دوجداره، زماني است كه شيشه لمينت دوجداره رفلكس استفاده شود. با قرارگيري شيشه رفلكس در سمت خارج، بازتاب نور مانع از گرم شدن هواي ميان دوجداره می‌شود. در شهرهاي مختلف اين امر بسته به ميزان درخواست ورود نور يا گرما می‌تواند متفاوت باشد.

در پنجره‌های داراي شيشه تك جداره سطح بيروني شيشه در زمستان بسيار سرد می‌شود. اين سرما باعث قرار گرفتن هواي اطراف در نقطه شبنم می‌شود و قطرات آب در روي شيشه تشكيل می‌شود. با استفاده از شیشه‌های دوجداره اين مشكل به وجود نمی‌آید چراکه سطح شيشه داخلي در حدي سرد نخواهد بود كه هوا به نقطه شبنم برسد و بر روي شيشه تعرق ايجاد نمی‌شود. اين امر به‌نوبه خود از نم‌زدگی و پوسيدگي اطراف پنجره‌ها پيشگيري می‌کند.

مزيت ديگر شیشه‌های دوجداره در کم‌خطر بودن آن‌ها در زمان شكستن است. زيرا با شكستن شيشه خارجي شيشه داخلي از ورود ذرات خردشده شيشه به داخل خانه جلوگيري می‌کند و عكس اين موضوع نيز صادق است، بطوريكه با شكستن شيشه داخلي، از ريختن خرده شیشه‌ها به بيرون ممانعت می‌شود.

در صورت استفاده از شیشه‌های 4 و 6 میلی‌متری در شیشه‌های دوجداره، عايق خوبي براي صدا به وجود می‌آید. همچنين در اين نوع شیشه‌ها با استفاده از لایه‌های شيشه مناسب از تلفات و آسیب‌های حاصل از زلزله و پرتوهاي مضر خورشيد و حتي گلوله‌های رگبار ژ 3 تا حد زيادي می‌توان جلوگيري كرد. پنجره‌های دوجداره با توجه به امنيتي كه ايجاد می‌کنند و نيز تنوع یراق‌آلات آن‌ها ایمن‌ترین محيط ممكن را ايجاد می‌کنند.

امروزه با فناوري استفاده شده در ساخت و توليد درب و پنجره‌های دوجداره و از طريق لايه گذاری‌های ويژه و بهره‌گیری از شیشه‌های دوجداره، ورود نور، حرارت و صداهاي مزاحم به فضاي زندگي تحت كنترل قرار گرفته و متعاقباً از رنگ‌پریدگی فرش، موكت و اثاثيه منزل ممانعت به عمل می‌آید.

در بلندمدت شیشه‌های دوجداره هزینه‌های انرژی و راهبری ساختمان را نیز کاهش می‌دهد. در هوای سرد تعرق در سطح شیشه‌ها در داخل ساختمان، علاوه بر کاهش وضوح دید، آسیب‌ها و خسارت جدی به مصالح ساختمانی اطراف پنجره‌ها وارد آورده و سبب کاهش رطوبت موجود در داخل ساختمان نیز می‌گردد.

با اين اوصاف ابداع شيشه دوجداره را بدون شك می‌توان يكي از مهم‌ترین تحولات در صنعت ساختمان برشمرد. شيشه دوجداره از تبادل حرارتي جلوگيري كرده و هزینه‌های خريد تأسیسات گرمايشي و سرمايشي ساختمان را كاهش می‌دهد. در درازمدت اين شیشه‌ها باعث كاهش هزینه‌های انرژي و راهبري ساختمان نيز می‌شوند.

هم اکنون شما هم می توانید در وب سایت صنعت ساختمان.آی آر آگهی خود را ثبت نمایید.

بهترین برندهای صنعت ساختمان


خرید و فروش زمین و ویلا در کرج چوب osb - چوب osb - وارد کننده چوب osb پوشش سقف فلزی -آندولین- آندویلاو شینگل- ورق طرح سفال Synthesi-دستگاه استرچ پالت مخصوص بسته بندی انواع پالت-آتلانتا استرچ ایتالیا
وارد کننده درب ضد سرقت-تولید کننده درب ضد سرقت اجرای سقف شیبدار ارزانترین قیمت کاشی و سرامیک قیمت سقف شیبدار نماشویی,پیچ و رولپلاک سنگ نما بدون داربست

سایتهای مرتبط


بانک جامع نمایشگاهی ایران پایگاه اطلاع رسانی تجهیزات پایگاه اطلاعات و دانستنیهای جهان صنعت

ما را در گوگل محبوب کنيد

«تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه،حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشندوفعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.»