عبارت:
دستگاه رسوبزدا با امواج رادیویی وارد کننده درب ضد سرقت-تولید کننده درب ضد سرقت نماشویی,پیچ و رولپلاک سنگ نما بدون داربست بانک اطلاعات مصالح و کالاهای ساختمانی استاندارد - کتاب سال ایران Sfera- دستگاه استرچ پالت مخصوص بسته بندی انواع پالت-آتلانتا استرچ ایتالیا کانال تلگرام سایت صنعت ساختمان.آی آر شینگل - آندولین - آندویلا-اجرای سقف شیبدار

شیشه ساختمان

لیست کامل
شیشه ساختمان شیشه ساختمان | قیمت شیشه ساختمانی ارزان | شرکتهای تولید کننده ، فروش ، نصب شیشه ساختمان


شیشه ساختمان


شيشه به‌عنوان ماده‌ای روشن و شفاف، فاقد رنگ، داراي قابليت عبور دادن نور، سخت و درعین‌حال شكننده شناخته‌ شده است كه سختي آن حدود 6.5 می‌باشد. اين ماده در ساخت ظروف مختلف، اشياي با كاربرد زينتي، آیینه و همچنين درها و پنجره‌ها كاربرد دارد. در ساختمان‌ها به‌منظور عبور نور و نيز ممانعت از تأثیر عوامل جوي به قسمت داخلي ساختمان، از شيشه جام ساختماني استفاده می‌شود. مواد اوليه اين نوع شیشه‌ها را ماسه سيليسي، مواد گدازآور آهكي و سودايي تشكيل می‌دهند. در كل شیشه‌سازی را می‌توان به چهار مرحله ذوب، شکل‌دهی، باز پخت يا تاباندن و پرداخت تقسيم نمود. در اولين مرحله مواد اوليه به شكل گرد نرمي درآمده و تا حدي باهم تركيب و بعد در كوره ذوب می‌شوند و معمولاً مقداري هم خرده‌شیشه در كوره اضافه می‌کنند.
شیشه ساختمان

توليد شیشه‌های جام ساختماني به سه صورت شیشه ورق، شیشه تخت و شیشه شناور صورت می‌گیرد. شيشه ورق با روش كشيدن، كه در آن شيشه را به شكل نوار ممتدي از كوره خارج می‌کنند و از ميان غلتک‌های خاصي عبور داده و به مرور خنك می‌کنند، توليد می‌شود. مرحله باز پخت در گرمخانه صورت می‌گیرد. در مراحل بعد، به ترتيب برش با طول‌های موردنظر، بازرسي و پيرايش، تبديل به اندازه نهايي، بسته‌بندی و عرضه به بازار صورت می‌گیرد.

شکل‌دهی شيشه تخت به روش ريختن يا خارج كردن از قالب انجام می‌شود. سپس سرد كردن تدريجي و تاباندن و در مرحله بعد ساييدن و پرداخت سطح شيشه به ترتيب صورت می‌گیرد.

ابداع و گسترش سومين روش توليد شيشه (شیشه شناور) در سال‌های اخير صورت گرفته است. در اين روش عبور شيشه ذوب‌شده به‌صورت نوار افقي پيوسته پس از خروج از كوره بر روي قلع مذاب صورت می‌گیرد و ناهمواری‌ها نيز در سطح آن توسط شعله برطرف می‌شود. در اثر نيروي وزن سطوح قلع مذاب و شيشه دائماً افقي هستند، درنتیجه دو سطح شیشه‌ای كه با اين روش توليد می‌شود کاملاً موازي بوده و در همه جاي آن ضخامت يكسان است. بعد از شكل گرفتن شيشه و عبور آن از گرمخانه، به ترتيب تاباندن، برش، بازرسي، اندازه و بسته‌بندی كردن صورت گرفته و به بازار عرضه می‌شود. شيشه در ابتدا به شكل ساده و صاف در رنگ‌های مختلف و نيز منعکس‌کننده يا نيم آیینه توليد می‌شود. براي گل‌دار كردن از غلتک‌های مخصوص منقش استفاده می‌شود.

 

رنگ شیشه‌های رنگي می‌تواند در همه ضخامت شيشه يا به شكل سطحي باشد و همچنين با روش الكتروشيميايي به شكل لایه‌نازک در عمق بسيار كمي از سطح شيشه قرار گرفته باشد. از اين روش در شیشه‌های منعکس‌کننده براي قرار دادن مواد فلزي براق در داخل شيشه استفاده می‌شود. برخي رنگ‌ها گرما را گرفته و تا حدي مانع از ورود گرما از طريق شيشه می‌شوند. شیشه‌ها در انواع كدر، شيري و مات هم ساخته می‌شوند. شیشه‌هایی با عنوان شیشه‌های تنيده نيز وجود دارند كه با عمليات حرارتي و شيميايي خاص توليد می‌کنند. اين شیشه‌ها از شيشه جام معمولي ساخته می‌شوند ولي مقاومت بيشتري در مقابل ضربه و شوك دمايي دارند و تا حدودي نشكن هستند. بعد از شكستن به شكل دانه‌های نخودي درمی‌آیند و لبه تيز خنجري شیشه‌های معمولي را ندارند، بنابراين با عنوان شيشه ايمني 1 ناميده می‌شوند.

برش، سائيدن، تراشيدن و سوراخ كردن در شيشه ايمني را نمی‌توان انجام داد و قبل از تنيدن بايستي اين عمليات صورت گرفته باشد. گاهي شيشه معمولي را با قرار دادن تور سيمي در داخل آن مسلح می‌کنند اين كار اين نوع شيشه را در مقابل خميدگي، ضربه محكم می‌سازد و از ريزش قطعات آن در زمان شكستن و آتش‌سوزی ممانعت می‌شود. ساخت برخي شیشه‌ها به شكل دو يا سه لايه است كه مابين آن‌ها از مواد پلاستيك شفاف قرار می‌دهند. اين كار مانع از ريزش قطعات بعد از شكستن می‌شود. بلوك شیشه‌ای را يا همانند آنچه كه در مورد بطری‌ها انجام می‌شود از طريق دمشي به‌صورت توخالي قالب می‌زنند و يا ساخت آن‌ها با جوش دادن لبه دو قطعه نيم بلوك توگود و پرس كردن آن‌ها به يكديگر انجام می‌شود. اين بلوک‌ها يا ساده‌اند يا شیشه‌ای كه براي گذراندن نور از آن‌ها استفاده می‌شود. بلوک‌ها همچنين در برابر حرارت و صوت عایق‌اند. معمولاً داراي طول و عرض 20 در 20 يا 30 در 30 و ضخامت 10 سانتی‌مترند. شیشه‌های عايق حرارتي و صوتي دو يا سه لایه‌اند و در تمام‌دور تا دور لبه‌ها جوش داده می‌شوند. نوعي بلوك شیشه‌ای توپر با عنوان كاشي يا آجر شیشه‌ای وجود داد كه به اشكال ساده و گل‌دار با روش پرس كردن خمير شيشه در قالب و در ابعاد 20 در 20 يا 12.5 در 12.5 و ضخامت 7.5 سانتی‌متر توليد می‌شود.

آجر و بلوك شیشه‌ای به‌عنوان وسیله‌ای براي ورود نور از بام به قسمت داخلي ساختمان‌ها و نورگير زیرزمین‌ها هستند. در مورد شيشه می‌توان آن را برش داده، تراشيد، سوراخ كرد و با حرارت دادن خم كرده و جوش داد. عمليات برش، تراش و سوراخ كردن شيشه با استفاده از ابزاري سخت بنام نوك الماسه صورت می‌گیرد. شیشه‌های با قابليت خم شدن يا از جنس پلاستيك از نوع شیشه‌های سيليكاتي نيستند. از تنيدن شيشه جام و پختن یک ‌لایه رنگ مات بر روي آن، شیشه‌های مات رنگي در رنگ‌های مختلف توليد می‌شوند. كاربرد آن‌ها در ساختن ديوارهاي جداکننده و در نماسازي بنا می‌باشد.

هم اکنون شما هم می توانید در وب سایت صنعت ساختمان.آی آر آگهی خود را ثبت نمایید.

بهترین برندهای صنعت ساختمان


خرید و فروش زمین و ویلا در کرج چوب osb - فروش چوب osb پوشش سقف فلزی -آندولین- آندویلاو شینگل- ورق طرح سفال ارزانترین قیمت کاشی و سرامیک سقف شیبدار , شینگل وارد کننده درب ضد سرقت-تولید کننده درب ضد سرقت اجرای سقف شیبدار نماشویی,پیچ و رولپلاک سنگ نما بدون داربست Synthesi-دستگاه استرچ پالت مخصوص بسته بندی انواع پالت-آتلانتا استرچ ایتالیا
قیمت سقف شیبدار

سایتهای مرتبط


پایگاه اطلاع رسانی تجهیزات پایگاه اطلاعات و دانستنیهای جهان صنعت بانک جامع نمایشگاهی ایران

ما را در گوگل محبوب کنيد

«تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه،حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشندوفعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.»