عبارت:
بانک اطلاعات مصالح و کالاهای ساختمانی استاندارد - کتاب سال ایران وارد کننده درب ضد سرقت-تولید کننده درب ضد سرقت شینگل - آندولین - آندویلا-اجرای سقف شیبدار Sfera- دستگاه استرچ پالت مخصوص بسته بندی انواع پالت-آتلانتا استرچ ایتالیا نماشویی,پیچ و رولپلاک سنگ نما بدون داربست دستگاه رسوبزدا با امواج رادیویی کانال تلگرام سایت صنعت ساختمان.آی آر

آجر نما

آجر نما آجر نما نسوز | قیمت آجرنما |کارخانه و شرکتهای تولید و فروش آجر نما


ویژگی‌های آجرنما:

آجرنما به‌عنوان يك عايق در برابر حرارت هست كه از خروج گرما و ورود سرما در فصول سرد ممانعت می‌کند. همچنين به علت نقش انعكاسي كه در تابستان دارد گرما را نيز كاهش می‌دهد. بر همين اساس براي اينكه بتوان از آجرنما بيشترين استفاده را برد بايستي در انتخاب جنس و رنگ آن بيشترين دقت را كرد. آجرنما طرح‌ها و رنگ‌های متنوع بسياري دارد كه در زيباسازي نماهاي ساختمان می‌تواند نقش چشم‌گیری داشته باشد.

آجر نما

انواع مختلف آجرنما:

1. آجرنما تولیدشده با خاك رس: آجرنما رس قدمتي به اندازه چندين قرن در ايران دارد كه مناسب و مطلوب بودن اين جنس از آجرنما در طي قرن‌ها و نيز مطابقت آن با معماري ايراني را نشان می‌دهد. آجرنما رس در رنگ‌های زرد، گلبهي بژ و گلبهي روشن ساخته می‌شود.

2. آجرنما پايه سنگ (شيل): در ساخت اين جنس از آجرنما مد و فناوري حاضر بكار می‌رود. خاك بكار رفته در اين نوع آجرنما از نوع سنگ است كه با استفاده از آسیاب‌های پرقدرت تبديل به خاك شده و سپس آجرنما از آن ساخته می‌شود. اين آجرنماهاي جديد در رنگ‌های بسيار متنوع قرمز قهوه‌ای گلبهي روشن و گلبهي بژ و  ساير جنس‌های محكم آجرنما توليد می‌شوند.

3. آجرنما نسوز: يكي از مدرن‌ترین روش‌های توليد آجرنما در ايران، آجرنما نسوز هست. اين محصول داراي ویژگی‌هايي نظير تنوع رنگي بالا (سفيد، گلبهي بژ، قهوه‌ای و قرمز)، سفت شدن با استفاده از انواع مختلف سنگ‌ها كامپوزيت شيشه و چوب می‌باشد. پخت اين نوع آجرنما در درجه حرارت بيشتر از 1000 درجه صورت می‌گیرد و بر همين اساس دوام بالايي داشته و زيبايي خود را در طي سال‌ها از دست نمی‌دهد.

يكسري نكات فني كه در زمان كار با آجرنما بايستي مدنظر قرار گيرد

موضوع بسيار مهمي كه در مورد آجر مطرح است، شوره زدن آن هست كه در ادامه توضيح می‌دهیم. البته اين شوره در اثر فعل‌وانفعالات املاح و نمک‌های طبيعي كه در سيمان وجود دارد به وجود می‌آید كه با واكنش با آب به‌مرورزمان و رسيدن به سطح كار و متعاقب آن تبخير آب به شكل شاخه‌های كريستالي در سطح ظاهر می‌شود. درصورتی‌که حوصله داشته باشيد و عامل ايجاد رطوبت در مجاورت نما وجود نداشته باشد اين شوره‌ها به‌مرور از بين می‌روند ولي اگر اين حالت وجود ندارد موارد زير را در نظر داشته باشيد:

علت به وجود آمدن شوره بر روي آجرنما

آب‌هایی كه حاوي املاح بوده و ناخالص‌اند نبايد براي آب دادن آجرها استفاده شوند چراكه همين املاح بعد از خشك شدن بر روي سطح آجر به شكل شوره نمايان خواهند شد. آب دادن ديوار بايستي دو يا سه بار و با آب زلال و پيش از بندكشي صورت گيرد و نبايد بعد از بندكشي ديوار آب داده شود در اين حالت نمک‌هایي كه در ملات سيمان وجود دارند با آب شسته شده و پس از رسيدن به سطح آجر ايجاد شوره می‌کنند. در جهت صرفه‌جویی در آب نبايد ديوار آجرنما با پس آب شست و شوي دستان كارگران و نيز آب تخلیه‌شده از استخر و در كل هر آب آلوده ديگر خيس شود.

جلوگيري از ايجاد شوره بر روي آجرنما

بناي نماكار بايستي در مورد جلوگيري از ريخته شدن ملات بر روي سطح نماي آجر آگاه باشد و براي اينكه اين اتفاق نيفتد پيش از كار بايستي هشدار لازم داده شود. درهرحال حتي اگر تمام شرايط هم كنترل شده باشد بازهم امكان ريخته شدن ملات بر روي سطح وجود دارد در صورت بروز چنين اتفاقي نبايد ملات زماني كه خيس هست پاك شود. گاهي نماكار ملات هاي ريخته شده را با پارچه‌ای خيس پاك می‌کند و با توجه به رد آب تصور می‌کند كه نه‌تنها ملات پاك شده بلكه جلوه بيشتري هم به كار داده است ولي بعد از این‌که كار خشك شد همين رد آب به‌صورت شوره ديده می‌شود و دل‌زدگی ايجاد می‌کند. بنابراين توصيه اين هست كه ملات ريخته شده بعدازاینكه خشك شد با استفاده از كاردك از روي نما تراشيده شود و هرگز محل آن با آب شسته نشود. راه‌حل اين هست كه با استفاده از محلولي مخصوص رد شوره‌هاي برجای‌مانده از ملات پاك گردد (تفاوتي كه آجرنما با كاشي دارد به متخلخل بودن سطح آجرنما مربوط می‌شود كه ذرات سيمان با قرارگیری در درون خلل و فرج آن امكان پاک‌سازی را با مشكل مواجه می‌سازند)

آجرنما نبايد در داخل كارتون خيس شود بخشي از اين امر به چسب‌های بكار رفته در چسباندن کارتن‌ها مربوط می‌شود كه هم باعث چسبندگي شديد و هم ايجاد لكه در روي آجرها می‌شوند و از طرفي ساير مواد بكار رفته در کارتن‌ها نيز آلودگي زيادي در آجرها ايجاد می‌کنند و زيبايي كار نماكار را زير سؤال می‌برند.

صرفه‌جویی اقتصادي در کار کردن آجرنما

همواره در پياده كردن يك طرح اين امكان وجود دارد كه روش‌های مختلف موردبررسی قرار گيرد و اقتصادی‌ترین روش در ساخت ساختماني كه صاحب ساختمان تصميم گرفته پس‌ازاینکه ساخته شد با آجر قرمز پلاك تزئين آن را كند، استفاده از آجر لفتون است. در اين صورت هم كار ديوارچيني توكار و هم آجرنماي پلاكي را توأماً انجام داده است. اين امر از هزینه‌های دوبل جلوگيري می‌کند.

هم اکنون شما هم می توانید در وب سایت صنعت ساختمان.آی آر آگهی خود را ثبت نمایید.

بهترین برندهای صنعت ساختمان


قیمت سقف شیبدار سقف شیبدار , شینگل نماشویی,پیچ و رولپلاک سنگ نما بدون داربست Synthesi-دستگاه استرچ پالت مخصوص بسته بندی انواع پالت-آتلانتا استرچ ایتالیا
ارزانترین قیمت کاشی و سرامیک پوشش سقف فلزی -آندولین- آندویلاو شینگل- ورق طرح سفال اجرای سقف شیبدار وارد کننده درب ضد سرقت-تولید کننده درب ضد سرقت خرید و فروش زمین و ویلا در کرج چوب osb - فروش چوب osb

سایتهای مرتبط


پایگاه اطلاعات و دانستنیهای جهان صنعت بانک جامع نمایشگاهی ایران پایگاه اطلاع رسانی تجهیزات

ما را در گوگل محبوب کنيد

«تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه،حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشندوفعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.»